reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśniczanin w narodowej ekspedycji

9.03.2019 o 07:55Komentarzy: Kategoria: Ciekawostki
Oleśniczanin Dimitri Wika uczestniczy w narodowej ekspedycji "SLIDE Challenge - The highest waterfalls of the world", której celem jest zdobycie dziesięciu najwyższych na świecie wodospadów.


Dimitri Wika (drugi od lewej) bierze udział w narodowej ekspedycji / fot. Jan Wierzejski Productions

Oleśniczanin Dimitri Wika uczestniczy w projekcie "SLIDE Challenge - The highest waterfalls of the world". Razem z nim w podróż na początku marca wyruszyli W wyprawie uczestniczą też Dariusz Pachut, Jakub Poburka, Zbigniew Malinowski, Miłosz Forczek, Andrzej Bargiel i Marcin Rojna.

- Projekt polega na zdobyciu dziesięciu najwyższych wodospadów - mówi portalowi MojaOlesnica.pl D. Wika. Dodatkowo śmiałkowie mają w planach zjazd na linach w obrysie nurtu rzeki.


* * *

Zapowiedź przed wyprawą

Święty Augustyn powiedział, że świat jest książką i ci którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę. My napiszemy nową książkę...

Ponad roku temu, podczas wieczorowych rozmów, kilku śmiałków wpadło na pomysł, aby zrobić coś dla przygody. Padło na wodospady. Dlaczego właśnie wodospady? Bo łączą w sobie siły przyrody, wyzwanie, przygodę, nowe eksploracje i to właśnie w miejscach gdzie będzie odbywał się projekt, team Slide Challenge będzie mógł przekonać się na sobie, jak wielki i bogaty jest świat.

Korona wodospadów zostanie zdobyta. 10 najwyższych wodospadów świata jest wyzwaniem, któremu nie stawił czoła jeszcze żaden człowiek na świecie. Jako pierwszy Salto Angel w Wenezueli – tam ludzie już na linach zjeżdżali. Ale tylko takie otwarcie projektu było brane pod uwagę – zdobyć najwyższy wodospad świata. Każdy kolejny punkt na naszej mapie wypraw jest dziewiczy.

Podczas realizacji projektu, będziemy prawie na każdym krańcu świata. Oprócz Azji – nasza noga stanie na każdym kontynencie. Pomysł jest nowatorski i jedyny taki na świecie. Żaden człowiek na naszym globie nie podjął się jeszcze takiej ekspedycji. To dla nas ogromna radość i ekscytacja, że to właśnie my, jako pierwsi ludzie podjęliśmy się takiej wyprawy.

Przez cały projekt czeka nas masa wyzwań. Realizując każdy kolejny etap, musimy być sprawni i profesjonalni w każdym elemencie. Kilkanaście sportowych dyscyplin musimy mieć opanowanych do perfekcji – zjazdy na linach, trekking, skoki do wody z wysokości, jazda psim zaprzęgiem – to tylko namiastka tego, z czym musimy się zmierzyć. Jesteśmy na to gotowi. Każdy członek teamu jest profesjonalistą i jest przygotowany do każdego wyzwania. Cały czas ćwiczymy i stajemy się jeszcze lepsi, dążąc do ideału. Nie mamy miejsca na błąd. Nie bierzemy go pod uwagę.

Sprzętowo wspierają nas najlepsi na świecie. Petzl AMC Petzl.pl daje nam narzędzie, który gwarantuje nam bezpieczeństwo i gwarancje najwyższej jakości. Wspiera nas najlepsza firma na świecie i mając taki sprzęt, wiemy że nas nie zawiedzie. Łącząc nasze umiejętności i jakość przyrządów które mamy, uzyskaliśmy idealne połączenie. Idealne, żeby zdobyć Koronę Wodospadów.

Projekt to dla nas ogromny zaszczyt. We wszystkie miejsca jedziemy, aby udowodnić, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Chcemy Wam pokazać rzeczy, których nie zobaczycie w TV. Damy Wam radość z podróży, ekscytacje z przygód. Chcemy żebyście zobaczyli, że świat jest piękny, należy go szanować i dbać o niego.

Zyskując status ekspedycji narodowej i otrzymując flagę od Kancelarii Prezydenta RP jesteśmy dumni. Tak naprawdę, to bardzo dumni. Podczas każdej z wypraw, będziemy reprezentować Polskę. Obiecujemy Wam, że nie będziecie się musieli martwić i smucić z naszego powodu. Udowodnimy, że Polak potrafi.

* * *

Zobacz też: Strona projektu na Facebooku

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
SPR zostaje na parkietach drugiej ligi
dzisiaj o 17:15/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube