reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nieciszów wygrywa gminny turniej

4.03.2019 o 10:30Komentarzy: 1Kategoria: Sport
Zakończyła się kolejna edycja halowych mistrzostw gminy w halowej piłce seniorów o Puchar Wójta Gminy Oleśnica. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Nieciszowa.W sobotnie popołudnie w gminnej hali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono finał gminnej halówki o Puchar Wójta Gminy Oleśnica. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny: Boguszyce, Boguszyce Os., Cieśle, Dąbrowa, Ligota Polska, Zarzysko, Poniatowice, Sokołowice, Wszechświęte, Gręboszyce, Nieciszów, Nowoszyce, Piszkawa, Smardzów oraz Świerzna.

Zespoły podzielone na dwie grupy rozgrywały mecze w salach sportowych w Sokołowicach oraz w Ligocie Małej. Po fazie meczy grupowych do ćwierćfinałów zakwalifikowały się drużyny z Ligoty Polskiej Boguszyc Os., Zarzyska, Wszechświętego, Nieciszowa, Nowoszyc, Sokołowic oraz Świerznej.

Fakt, że przegrywający odpada z dalszej rywalizacji bardzo zmobilizował wszystkie drużyny do walki i gry na najwyższym poziomie. Najbardziej zaciętym pojedynkiem ćwierćfinałowym okazał się mecz pomiędzy Boguszycami Os. i Sokołowicami. Mecz ten na swoją korzyść, w ostatnich sekundach, rozstrzygnęli zawodnicy Osiedla Boguszyce.

Po kolejnych pojedynkach awans wywalczyły także zespoły: Ligoty Polskiej, Nowoszyc, Nieciszowa oraz Boguszyce Os. Mecze półfinałowe nie rozczarowały zgromadzonej publiczności i dostarczyły wiele emocji oraz zwrotów akcji. Rozstrzygnięcie rywalizacji przyniosły dopiero rzuty karne.

Do finału awans zapewnili sobie zawodnicy z Nieciszowa i Ligoty Polskiej, którzy pokonali drużyny z Boguszyc Os. i Nowoszyc. Mały finał, czyli mecz o trzecie miejsce, pomiędzy Boguszycami Os. i Nowoszycami walkowerem wygrała reprezentacja Nowoszyc, zajmując trzecie miejsce na podium. Długo wyczekiwany mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie i tak jak wszystkie poprzednie mecze był bardzo

zacięty. Ostatecznie puchar wójta zdobyła reprezentacja Nieciszowa, wygrywając 3:2 z drużyną Ligoty Polskiej. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Michał Wołodkiewicz, Bartosz Dąbrowski, Maciej Dąbrowski, Damian Knysak, Szymon Dacków, Kacper Korcik, Brajan Batog, Krystian Mróz. Królem strzelców "gminnej halówki" został Bartosz Dąbrowski z Nieciszowa, zdobywając 27 bramek we wszystkich meczach. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie Piotr Całkosiński oraz Mieczysław Głowaczewski.

Dla najlepszych drużyn puchary i nagrody wręczali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Oleśnica Dorota Bartczak oraz przewodniczący rady gminy Oleśnica Tadeusz Kunaj.

Wyniki

Ćwierćfinały:
1.Ligota Polska - Świerzna 7:0
2.Zarzysko - Nowoszyce 4:8
2.Boguszyce Os. - Sokołowice 5:4
4.Wszechświęte - Nieciszów 1:5

Półfinały:
Ligota Polska - Boguszyce Os. 2:2 k.2:0
Nowoszyce - Nieciszów 3:3 k.2:3

Finały:
III miejsce: Boguszyce Os. - Nowoszyce 0:3 wo
Finał: Ligota Polska - Nieciszów 2:3

źródło: GOK Oleśnica

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Bolec4.03.2019 o 11:44

Gratki, a czemu osiedle dało walkowera?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
SPR zostaje na parkietach drugiej ligi
dzisiaj o 17:15/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube