reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sto dni rządów komitetu Jana Bronsia

2.03.2019 o 10:13Komentarzy: 138Kategoria: Aktualności
W piątek komitet wyborczy Jana Bronsia opublikował podsumowanie stu dni rządów nowych władz w Oleśnicy. Publikujemy komunikat organizacji.


Komitet w trakcie kampanii wyborczej

* * *

Wczoraj minęło 100 dni od objęcia urzędu burmistrza przez Jana Bronsia i mandatów radnych miasta przez naszych kandydatów.

Wystarczyło zaledwie 100 dni, by wyborcze plany Komitetu Wyborczego Jana Bronsia zaczęły się materializować. Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych dla Oleśnicy - przebudowa Dobroszyckiej i budowa ronda na jej skrzyżowaniu z Wojska Polskiego - została uratowana i pewnie już w marcu poznamy jej wykonawcę.

Działki inwestycyjne znajdują nabywców za grube miliony, rozdzielenie biblioteki i ośrodka kultury już się dokonuje, trwają konsultacje w sprawie budowy skateparku. A dziś przedstawiciele PKP razem z Janem Bronsiem i Markiem Kamaszyło wizytowali dworzec kolejowy celem jego remontu w najbliższej przyszłości.

Wszystko to w zaledwie 100 dni!
Dziękujemy i czekamy na więcej.
A że będzie dużo dobrego się działo, w to nikt nie wątpi.

Komitet Jana Bronsia

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (138)

:-) zw-kowalski4.03.2019 o 00:11

Krzysztof. Pamiętam jaki szok przeżyłem jak rozpocząłem studia w 82 w Rzeszowie. Pojechałem na lotnisko w Jasionce. Jechałem przez Trzebownisko. Wróciłem do akademika i mówię do zony, że jechałem przez piękny skansen. Jedna z jej koleżanek czerwona. Później się okazało, że mieszkała w Trzebownisku. Miedzy akademikami a nowym instytutem lotnictwa było gospodarstwo. Nie mieli kanalizacji. Woda w studni wyciągana żurawiem. Za Wisłokiem było gospodarstwo bez prądu. Widziałeś zaprzęgi ciągnione przez krowy. Bo ja widziałem. Dla mnie mieszkańca Oleśnicy to był szok. Więc mam pretensję do imigranta Bronsia, że nie szanuje tego co dostaliście w spadku po poprzednich mieszkańcach Oleśnicy.

Zgłoś
:-) zw-kowalski4.03.2019 o 00:02

Krzysztof. Ale to prawda. Te tereny to rekompensata za tereny wschodnie. Polska na tym dużo zyskała. Zostawiła syf na wschodzie a dostała dobrze zagospodarowane tereny. Jako dziecko pamiętam zachwyty moich ciotek z Polski zwanej centralną (Radoszyce) które przyjeżdżały tu do nas i swoje rodziny w Jenkowicach. Sam pamiętam jak w latach 60 czy 70 jeździłem do Radoszyc , Końskich jak się "naśmiewałem" z tych miasteczek.

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:52

Ta galeria zdjęć naprawdę wiele mówi o naszych radnych: https://mojaolesnica.pl/galeria.php?id=42818

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:48

cz. 5. Postulat zakupu karetki zgłoszony przez radną Mariolę Aiyegbusi to oczywistość, do której radny nie jest potrzebny. Plus dla radnego Marka Kamaszyło za zaangażowanie w sprawy dworca PKP. PO wypada blado. Radni: Robert Sarna i Michał Kasprzyszak jak dotychczas nic merytorycznego nie wnieśli do prac rady. Paweł Leszczyłowski zgłosił dwa zapytania. Pracuje głównie opozycja. Słuszną postawę przyjmują debiutanci nie odzywając się bez potrzeby. Czas próby jednak dobiega końca... Miejmy nadzieję, że radni z komitetu JB zrozumieją, że dawne czasy się skończyły i będą stale recenzowani. Czas zacząć się starać, aby nie stracić twarzy.

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:48

cz. 4 Przewodniczący Aleksander Chrzanowski nie zna zakresu swoich obowiązków i udziela wymijających odpowiedzi na wnioski Pawła Bielańskiego dotyczące organizacji pracy rady miasta. To zakres obowiązków przewodniczącego rady a nie burmistrza. Radny Marek Czarnecki, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, wykazał się nieznajomością statutu Miasta i ograniczył swobodny dostęp do posiedzenia komisji. Radni Komitetu Jana Bronsia nie reprezentują mieszkańców w trakcie uroczystości miejskich (przykłady: niedawne urodziny Oleśnicy, Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych").

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:47

cz. 3 W ciągu tych stu dni z mandatu radnego zrezygnowały trzy osoby: Jan Bronś, Edyta Małys-Niczypor i Adam Hrehorowicz. Mieszkańcy, którzy chcieli mieć swoich przedstawicieli w radzie miasta w tych osobach, zostali pozostawieni sami sobie. Mandat Marioli Aiyegbusi pozostaje mocno dyskusyjny. Ostatnie prasowe publikacje wprawdzie przekazują informacje o rezygnacji z pełnienia funkcji zastępcy kierownika miejskiej jednostki organizacyjnej (SZPZOZ), jednak nadal będzie ona z racji zawodowych obowiązków kontrolować system jakości w zakładzie. To dublowanie obowiązków wynikających z mandatu radnej, do których należy kontrola burmistrza i jednostek mu podległych.

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:47

cz. 2 W pierwszych stu dniach burmistrz Jan Bronś pochwalił się zmienioną koncepcją architektoniczną dla hali sportowej SP4. Tematem miała zająć się Komisja Oświaty, Kultury i Sportu i nie ma ten temat żadnej wzmianki w mediach. Ograniczono wartość projektu o ok. 640 tys. zł. Zmianie uległ plan dotyczący dworca: miał być remont przeprowadzony przez PKP w 2023 r. i podnajem części pomieszczeń przez Miasto; będzie przejęcie całości i remont na koszt miasta rzędu 10 mln zł. Inne zmiany to podwyżki za przedszkola, podwyżki ciepła z miejskiej ciepłowni , odrzucenie bonifikat na wykup gruntów. Niestosowanie prawa, ograniczanie roli organów samorządowych. Nie wiadomo, jakim obszarem zarządza zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor. Naczelnik Maria Susidko nie panuje nad Biurem Rady Miasta, którego pracowniczka przeciążona pracą nie realizuje ustawowego obowiązku publikacji interpelacji i odpowiedzi.

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:46

Pierwsze sto dni to kontynuacja, przede wszystkim kontynuacja poprzedniej kadencji. "Zarządzanie miastem to proces ciągły, niektóre inwestycje przygotowywane są latami i to przez sztab ludzi." - to słowa burmistrza Jana Bronsia sprzed kilku dni. Nadal aktualne. Prace przy przebudowie Dobroszyckiej przebiegają zgodnie z wcześniejszym planem, sprzedaż działki w oleśnickiej podstrefie WSSE to także efekt wcześniejszej działalności, remont dworca kolejowego został zaplanowany na 2023 r. jeszcze w ubiegłym roku. Likwidacja BiFK i rozmowy w sprawie skateparku to działania, których przydatność dla większości oleśniczan jest znikoma.

Zgłoś
.3.03.2019 o 23:46

Czas na podsumowanie - niestety nie jest krótkie. W ciągu pierwszych stu dni zdarzyło się naprawdę wiele...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski3.03.2019 o 23:32

Nie godzi się, by ktoś, kto czuje się Polakiem tak napisał: "skoro tak chętnie Polska przyjęła nie swoje tereny."

Zgłoś
:-) zw-kowalski3.03.2019 o 23:10

Perturabo. Muszę a raczej chce bronić Krzysztofa choć nie zawsze z nim się zgadzam. Krzysztof ma rację. Żaden z burmistrzów nie ratuje takiej perełki architektonicznej jaką są tzw czerwone koszary. Niemcy nie mogą wam wszystkiego remontować za swoją kasę skoro tak chętnie Polska przyjęła nie swoje tereny. Oczywiście w zamian za te utracone na wschodzie. Facet tyko buduje i wydaje waszą kasę. Później okazuje się, ze ciągle jest nie tak. Tak przynajmniej piszecie na tym portalu a Bronś tego nie prostuje. Dwa Skate parki są zdewastowane a on chce zbudować trzeci. Nie macie ważniejszych wydatków. Ile procent młodzieży z tego skorzysta 1 może 2 a góra 3 %. Piszę o Oleśniczaninach a nie gościnnych czy przybyszach spoza miasta.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl3.03.2019 o 21:32

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski3.03.2019 o 21:13

A, co mi tam, jeszcze raz dla utrwalenia: "Działki inwestycyjne znajdują nabywców za grube miliony,"? Proces decyzyjny o zakupie działki za dziesiątki milionów, to nie kwestia 100 dni. To proces znacznie dłuższy i w tym przypadku żadna to zasługa Jana Bronsia. Przez 100 dni dał wielokrotnie do zrozumienia, iż nie jest lepszym burmistrzem, niż był poprzednio. Jest tak samo nieudolnym gospodarzem ze szkodą dla miasta. Zafiksowany na budowanie, jakby chciał zrównoważyć swoje niespełnienie jako inżynier. Oto chce wybudować nowy skatepark, ale nie chce wiedzieć, nie widzi, że na obszarze, którym zarządza jest zepsuty skatepark. Chce przejąć dworzec, ale palcem nie kiwnął, by przejąć budynek przy ul. 11 listopada po dawanej TPSA. Nic nie uczynił dla ratowania "czerwonych koszar", dla poprawy stanu "Pod blachą" z otoczeniem, nic nie uczynił, by wokół ratusza był ład na elewacjach. Za to zatrudnia z pominięciem konkursów, rozmów ze środowiskami (Atol), zleca wykonywanie czynności z pominięciem procedur - przykład opisywany przez lokalne media - małżeństwo, które przez lata tworzyło jedną z lokalnych redakcji. Miasto jak było, tak jest bez wydziału promocji i efektem tego jest: Oleśnica nie zaistniała podczas wrocławskich targów turystycznych.

Zgłoś
ha,ha,ha...3.03.2019 o 21:05

Kawka i promilek ! Cudne,pasuje jak ulał!

Zgłoś
REFERENDUM3.03.2019 o 20:45

Zadufany Bronś i jego bezradni kawka Bernacki i promilek Czarnecki to karykatura samorządu. Opozycjo do boju! REFERENDUM! Dość tego niszczenia miasta i dojenia Oleśniczan !

Zgłoś
Płaczu Warte3.03.2019 o 20:26

Najkrótsza recenzja 100 dni- TQMy i co nam zrobicie?

Zgłoś
śmiechu warte !3.03.2019 o 20:15

Afera goni aferę!

Zgłoś
ale jaja,ale jaja3.03.2019 o 20:14

Przecież nic się nie dzieje,100 dni to dość,by przeciętny mieszkaniec zauważył.Nie wiem po co tak to nagłaśniacie! 100 dni..

Zgłoś
oleśniczanka3.03.2019 o 16:39

nic się nie wydarzyło o czym tak hucznie obwieszczacie, przynajmniej nie zauważyłam !!!

Zgłoś
..3.03.2019 o 16:09

Oleśniczanie dali się nabrać kłamliwej przedwyborczej propagandzie. Teraz tego żałują.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Wypadek na trasie S8. Są utrudnienia w ruchu
dzisiaj o 21:15/ Aktualności
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube