reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Budowa obwodnicy ruszy w sierpniu!

2.03.2019 o 06:32Komentarzy: 25Kategoria: Aktualności
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu potwierdza wcześniejsze informacje portalu MojaOlesnica.pl. Budowa wschodniej obwodnicy Oleśnicy powinna ruszyć w sierpniu.


Trasa, którą ma przebiegać wschodnia obwodnica / źródło: DSDiK

W zeszłym roku Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 451. Prace za 25,7 mln zł brutto wykona firma Budimex S. A.

Nowa trasa ma odciążyć ulice Wojska Polskiego, Klonową, Sudoła i Krzywoustego. Wzdłuż drogi pojawią się cztery ronda - na ul. Strefowej, Wileńskiej i Warszawskiej. Zmodyfikowana trasa uwzględnia wiele wcześniejszych uwag mieszkańców. W tym przypadku nikt nie posłuchał jednak głosów zwolenników reaktywacji powojskowego lotniska, ponieważ nitka drogi przetnie jego teren.

Zgodnie z ustaleniami przetargu, prace powinny zakończyć się do końca sierpnia przyszłego roku. Niedawno portal MojaOlesnica.pl nieoficjalnie dowiedział się, że wykonawca do końca czerwca powinien otrzymać pozwolenie na budowę. To oznacza, że inwestycja na miejscu rozpocznie się jeszcze w wakacje.

Nasze informacje potwierdziły się. - Prace projektowe dla obwodnicy Oleśnicy są w toku. Na dzisiaj realizowane są zgodnie z harmonogramem. Planowane jest rozpoczęcie prac w sierpniu br. Wartość inwestycji to 25,7 mln zł - napisał nam Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

iwo3.03.2019 o 02:46

kościański .nie słuchał ludzi i dlatego przegrał wybory Sadowski kręcił cała szyja on odpowiadał za cała kampanię która źle wyszła .Kolscinski mig mieć droga kadencja jak by słuchał ludzi a nie co gadają przykłady z pisu .Panie Kolscinski STARTUJ PAN do sejmu ma Pan duże szanse .pa pa

Zgłoś
przewaga dzięki technice 3.03.2019 o 01:41

Podzielam wypowiedzi mieszkańców na temat budowy nowej drogi. Nie może być jednak żadnych wątpliwości co do tego, że olesnica jest brudnym miastem. Gdzie tu komunalny samochód specjalny przeznaczony do czyszczenia dróg? Kto zarabia na tym? Świetnym pomysłem było wybudowanie kilkunastu samoobsługowych stanowisk myjących nasze pojazdy ale dlaczego "po wyjechaniu z myjni mamy lepiace się brudy zalegające przy osi jezdni czy to przy jej krawędzi".

Zgłoś
anty polityk2.03.2019 o 20:26

nie pajacuj z tą świerzną bo dla was nic się nie zmieni!!!!!

Zgłoś
,2.03.2019 o 20:22

Ekrany na Świerzną proszę uwzględnić,a do ruchu to się już nie będziemy mogli włączyć tak jak teraz przy Dobroszyckiej.

Zgłoś
Mirek2.03.2019 o 19:01

Szkoda że tak atrakcyjna działka dla dużego inwestora zostanie przedzielona drogą nie liczcie już na inwestorów którzy potrzebują z 200 hektarów ja VW który brał Oleśnicę pod uwagę przesądziła bliskość zakładów VW w Poznaniu byłem ostatnio w VW we Wrześni właśnie trwa rozbudowa zakładu i chcą jeszcze dokupić okoliczne działki a wszystko w szczerym polu uruchomią nową wersję VW T5 więc stawiają obok nową fabrykę.

Zgłoś
Miesz2.03.2019 o 18:42

Ufek rozumiem ze ty ze swojej wyplaty finansowalbys te swoje marzenia? Typowe podejscie do tematu, ludziom wydaje sie ze pieniadze na utrzymanie to skad by byly??? Z naszych podatkow!

Zgłoś
Aaaa2.03.2019 o 18:20

A co z działkami rekreacyjnymi ROD nr2 koło torów ?

Zgłoś
Ufek2.03.2019 o 17:26

Ogromny teren, twardy pas startowy - tyle możliwości! Festiwale muzyczne, prywatna awiacja, pokazy, targi, awaryjne miejsce dla mieszkańców w razie żywiołu, miejsce do treningów dla różnych służb ... krótkowzroczni, bezmyślni karierowicze zasiadający w urzędach dla swoich małych interesów niszczą szanse następnych pokoleń na inicjatywę w przyszłości w myśl zasady: Po nas choćby potop! Teraz droga, a potem blokowisko powstanie. Deweloperzy już wydeptują ścieżki, a urzędasy zacierają łapki i uchylają szuflady biurek. Brawo, brawo, brawo!

Zgłoś
k2.03.2019 o 16:42

wojska w olesnicy nie ma ludzie mieszkaja kolo lotniska, i lotniska tam nie powino juz byc , bo to strach dla ludzi mieszkajacych tam.

Zgłoś
k2.03.2019 o 16:37

brawo narescie ruszy bo to juz za dlugo trwa a lotnisko nikomu do szczescia nie potrzebne bo wroclaw blisko

Zgłoś
tyle w temacie2.03.2019 o 15:31

typowe poslkie pier..nie! nie ma lotniska to "o k..wa zabrali nam lotnisko, och ech..." jakby było lotnisko to byłoby pier..nie "ku..a hałas,hałas, hałas!!! po ch..nam to lotnisko..." ludzie ogarnijcie sie! może i faktycznie można by z nim coś zrobić... ale ilu z was, pytam ulu!!! lata samolotem??? ja nie latam, i jeżeli ktoś zbuduje drogę która ułatwi mi życie, to ja w d..ie mam lotnisko!

Zgłoś
Marcin 2.03.2019 o 14:56

Pani Moniko zapomniała Pani że PiS się nikogo o nic nie pyta. Co do samej obwodnicy uważam że to dobry pomysł. Z tego lotniska nigdy nic by nie było. A tym osobom które tak bardzo są za lotniskiem proponuję przeprowadzić się do Radomia. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

Zgłoś
Oleśniczanin2.03.2019 o 14:19

W sytuacji, gdy oleśnickie bezmyślne samorządowe władze, swoimi perfidnymi kłamstwami oraz brakiem nowoczesnej koncepcji rozwoju w kooperacji z Politechniką Wrocławską, zmusiły wycofanie się Politechniki z Projektu Wielofunkcyjnego Zagospodarowania Terenu Lotniska, która zapewniała nie tylko inwestycje własne Uczelni, ale i inwestycję podmiotów z nią współpracujących, to temat lotniska przestał mnie cokolwiek interesować. Mam nadzieję, że kiedyś Ci, co w bezmyślny sposób zatracili szansę na nowoczesny rozwój Miasta i Powiatu, poślizną się na swoich kombinacjach.

Zgłoś
aj waj2.03.2019 o 13:58

A pytali sie po pozwolenie miejscowych sydow?

Zgłoś
Marta2.03.2019 o 13:30

Nie będzie żadnej obwodnicy przez lotnisko.

Zgłoś
śmieszek2.03.2019 o 10:50

Chochliki

Zgłoś
Bo mogę2.03.2019 o 10:20

Ciekawe czy na pozostałą część lotniska będzie wjazd czy dalej miśki będą ścigały

Zgłoś
Monika2.03.2019 o 10:17

mogą sobie budować .nikt z właścicieli pól nie dostał żadnej informacji o drodze. chyba że zbudują esapade nad tymi polami .

Zgłoś
tak2.03.2019 o 10:14

W końcu spokój pod oknami

Zgłoś
Net2.03.2019 o 10:14

I dobrze, lotnisko nam potrzebne jak w Radomiu... lepiej tam dzialki pod domy sprzedac

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
SPR zostaje na parkietach drugiej ligi
dzisiaj o 17:15/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube