reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Zintegrowani uczniowie ZPS

2.03.2019 o 08:36Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Od 3 stycznia Zespół Placówek Specjalnych w Oleśnicy realizuje projekt "Zintegrowani", dofinansowany ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.Do zadań projektu należy prowadzenie zajęć dla młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych uczniów. Podzieleni na grupy, odbywają poszczególne kursy i wyjeżdżają na wycieczki. Za nimi warsztatowe zajęcia „Wsparcie indywidualne na rzecz integracji społecznej w formie treningu kompetencji i umiejętności społecznych w zakresie alternatywnego spędzania czasu wolnego (prowadzenia własnego gospodarstwa domowego)" oraz „Wsparcie indywidualne i środowiskowe na rzecz integracji społecznej w formie treningu kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu zasad współżycia społecznego (savoir vivre w życiu codziennym)".

Uczniowie przeszli też kurs florystyki i obsługi kas fiskalnych, biorą też udział w wycieczkach tematycznych, zawodoznawczych i kulturalnych. W większości odwiedzanych miejsc byli po raz pierwszy. Hydropolis, Rotunda Panoramy Racławickiej, muzea, urzędy.

Uczestnicy mogli wczuć się w role radnych, czyli stanąć na mównicy w Sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i zagłosować na propozycję kolegi. Wycieczka do banku PKO we Wrocławiu miała na celu naukę prowadzenia własnej gospodarki oszczędnościowo-kredytowej, rozróżniania banków od parabanków, zakładania konta, posługiwania się własną karta bankomatową, czy poznanie zagrożeń wynikających z korzystania z bankowości internetowej.

Młodzież gościła również w kawiarni „Stara Piekarnia” we Wrocławiu, gdzie pracują osoby niepełnosprawne, dla których praca jest najlepszą formą terapii. Kolejnym miejscem pracy niepełnosprawnych była klubokawiarnia „Cafe Równik”. Tam podopieczni stowarzyszenia pracują jako kelnerzy i barmani. Po zakończeniu wycieczek uczniowie odwiedzili restauracje, gdzie mogli samodzielnie zamawiać dania z kart. Była to również możliwość zastosowania zasad savoir vivre w życiu codziennym.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
SPR zostaje na parkietach drugiej ligi
dzisiaj o 17:15/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube