reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Awantura o 6 tys. złotych dla dziennikarzy

1.03.2019 o 09:12Komentarzy: 136Kategoria: Aktualności
Kwestia 6 tysięcy złotych dla małżeństwa oleśnickich dziennikarzy - Katarzyny i Grzegorza Kijakowskich - zaniepokoiła radnego Michała Kołacińskiego. Burmistrz Jan Bronś odpowiedział na te wątpliwości.


Były burmistrz Michał Kołaciński i obecny burmstrz Jan Bronś

Były burmistrz chce kontroli zleceń

Były burmistrz, a obecnie miejski radny Michał Kołaciński z Oleśnicy Razem podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Oleśnicy złożył wniosek o dodanie do porządku obrad zlecenia komisji rewizyjnej rady przeprowadzenia kontroli legalności, celowości i gospodarności zleceń dokonywanych w urzędzie podmiotom zewnętrznym w zakresie prowadzenia facebookowej strony miasta oraz w zakresie zleceń dla wydawcy jednej ze stron internetowych.

Prowadzi ją małżeństwo związane do niedawna jednym z lokalnych tygodników. - Są kontrowersje dotyczące wynagrodzenia dla pana Andrzeja Sowy i pani Katarzyny Kijakowskiej za prowadzenie strony facebookowej. Ten medal ma drugą stronę i nazywa się ona K and G Enterprises Grzegorz Kijakowski, który otrzymał jako firma kolejne zlecenie na sumę około 3075 złotych za promowanie treści dotyczących Oleśnicy na niszowym portalu oleśnickim - powiedział Michał Kołaciński.

Kontroli nie będzie. "Możemy publikować audycje na radiu Malediwy"

Chwilę później zarządzono przerwę, po której nastąpiło głosowanie nad wnioskiem. Większość radnych nie poparła wniosku opozycji, wobec czego porządek obrad nie został zmieniony. Sprawa powróciła jednak w punkcie dotyczącym interpelacji.

- Szanowni państwo radni. Ponieważ dzisiaj nie wiem, z jakich powodów zasłoniliście się przed kontrolą doraźną komisji rewizyjnej w sprawie transferu pieniędzy do firm, można powiedzieć rodziny Kijakowskich. Uważamy, że nie o taką politykę rodzinną chodziło w Polsce, że nie o takie firmy rodzinne i ich rozwój chodziło w Polsce. Deklaruję, że zgodnie z nowymi uprawnieniami ustawowymi podejmiemy indywidualną kontrolę dotyczącą transferu tych pieniędzy, bo to nie jest normalne, że pani Katarzyna otrzymuje dwa i pół, pan Grzegorz trzy tysiące miesięcznie. No, świetna pensja. Myślę, że niejeden urzędnik byłby z tego zadowolony. Ten transfer uważamy za niejasny - oświadczył M. Kołaciński.

- Faktura wystawiona przez pana Grzegorza K. mówi tylko o promocji miasta na portalu niszowym, powtarzam. To jest najbardziej bulwersujące. Nie miałbym za złe, gdyby te pieniądze poszły do "Oleśniczanina", "Panoramy Oleśnickiej" czy "Gazety Wrocławskiej". Ale równie dobrze na tym niszowym portalu, możemy publikować audycje na radiu Malediwy, bo i tak tego nikt nie słucha. A za tym idą kolosalne transfery co miesiąc bądź co bądź, firmy rodzinnej. Dziwimy się państwu radnym, że nie wyraziliście zgody na działanie komisji rewizyjnej - dodawał przedstawiciel OR.

Burmistrz Jan Bronś odpowiada radnemu

Do słów radnego Kołacińskiego odniósł się burmistrz Jan Bronś. Wypowiedział się w temacie działań poprzednich władz względem wydatkowania środków.

- Podnoszona tutaj kwestia kontroli lub jej braku po wcześniejszym zdefiniowaniu niszowości lub jej braku może zawsze wiązać się z podobnym odbiciem do innych, wcześniej podejmowanych działań, bo stanowią one jedynie element oceny i wyrażanie takich opinii jest naruszeniem praw i uprawnień osób innych - mówił włodarz Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (136)

MojaOlesnica.pl5.03.2019 o 23:47

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Bystry4.03.2019 o 06:37

Jak zwykle , jedni mają coś na drugich . Poczekamy i zobaczymy jak będą spełniane obietnice wyborcze. A moze warto pomyslec o ZBK i jej masoweych pustych lokalach ? One już straszą w Oleśnicy !!!

Zgłoś
..3.03.2019 o 15:56

as-nie dziw się Kołacińskiemu, tak postępowało jego ugrupowanie w czasie poprzedniej kadencji. Każdy wniosek był pozytywnie rozpatrywany i uwzględniany. To była bardzo dobra jakość. Obecnie rządzący nie liczą się z nikim i niczym. To jest pełna samowola samorządową.

Zgłoś
as3.03.2019 o 00:50

"Dziwimy się państwu radnym, że nie wyraziliście zgody na działanie komisji rewizyjnej" - powiedział dr Kołaciński.... A na cóż to liczył? na usłużne słupy rządzącej opcji? on naiwności ludzka...

Zgłoś
qw3.03.2019 o 00:25

do klechy...Masz na to dowody?

Zgłoś
Do waldemar L.2.03.2019 o 22:28

Ty troglodyto intelektualny nie pisz mieszkańców !!! wazeliniarzu dbasz o własne du....ko a mieszkańców macie d...... !!!!

Zgłoś
klecha2.03.2019 o 22:07

Kołaciński na katolicka szkołę dawał setki tysięcy a potem dyrekcja jako pierwsza stała pod domem Schetyny i protestowała, to by trzeba skontrolować

Zgłoś
?2.03.2019 o 19:49

Pięknie mówisz zw. W tej chwili największą sprzedawalność ma PANORAMA OLEŚNICKA. Dlatego magistrat powinien większość informacji umieszczać właśnie tam. Dlaczego tego nie robi?

Zgłoś
:-) zw-kowalski2.03.2019 o 19:40

Masakra. Każda władza w Polsce tak się zachowuje. Pisałem kiedyś przy TVP. W Niemczech czas antenowy jest dokładnie taki jak jak rozkład sił w parlamencie. I w Oleśnicy powinno być podobnie. Jeśli są dwa tygodniki to rozkład reklam proporcjonalny do nakładów tygodników ale nie wydanych a sprzedanych. Tak samo z portalem internetowym. A tak przypomina mi się pewien tytuł Orwela.

Zgłoś
Perturabo2.03.2019 o 16:09

...cisza XD

Zgłoś
Perturabo2.03.2019 o 15:55

na przykład co?

Zgłoś
..2.03.2019 o 15:48

Waldi, Kołaciński się pewnymi rzeczami nie chwali bo to człowiek znający dobrze swoją wartość. Dla oleśnickiej ogólnie rzecz biorąc ochrony zdrowia w ciągu swojej czteroletniej kadencji zrobił więcej niż Bronś przez dziesięć lat.

Zgłoś
.2.03.2019 o 15:18

6 tysiaczków ? ładny przekręt

Zgłoś
waldemar L.2.03.2019 o 15:14

PANIE DOKTORZE I DO JJ NIE BORSUK PROSTAKU TYLKO PAN BURMISTRZ KTÓRY W KOŃCU UMIE LICZYĆ I JEST OSOBĄ NA SWOIM STANOWISKU,WYNIK WYBORÓW POWIEDZIAŁ WAM GDZIE JEST MIEJSCE DLA SITWY,WYCIECZKA PO MIEŚCIE POWIE WAM CO ZROBILISCIE DLA NAS MIESZKAŃCÓW(SKLEPY,ATOL,HANDEL,STAN ULIC) POMOC W SŁUŻBIE ZDROWIA TO PANA POLE DZIAŁANIA.

Zgłoś
JJ2.03.2019 o 09:57

Poczekajmy jeszcze trochę to zobaczymy kogo Borsuk musi spłacić poparcie, jednym zabrać a drugim dać. Oczywiście legalnie tylko oferty 500% wyższe.

Zgłoś
taka prawda2.03.2019 o 09:47

Uuu... ale atak układu na Kołacińskiego. 6 tys dla rodziny K. jest nie do przykrycia. To sprawa dla CBA

Zgłoś
wyborca2.03.2019 o 09:44

PiSiaki - specjaliści od wykrywania afer koperkowych. Burmistrzu Bronś - alleluja i do przodu.

Zgłoś
qaz2.03.2019 o 09:35

ten pisiacki lekarz niech zajmie sie wieżami straca z Nowogrodzkiej z warszawy kaczora i jego szemranych interesów . a tak to niech sobie szczeka pisiak

Zgłoś
do?2.03.2019 o 09:22

Pisorama, Dziedzic, Ostapowicz, Nienałtowski, Wydawnictwo.

Zgłoś
?2.03.2019 o 09:14

Lekarz komu dawal pieniadze ? sa na to umowy? moze bedzie jak z wieslawem P.oeta?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Najnowsze statystyki dot. koronawirusa w województwie
dzisiaj o 20:08/ Aktualności
Wyborczy bunt samorządowców. PiS zastąpi ich komisarzami?
dzisiaj o 18:16/ Aktualności
Koronawirus. Starostwo o sytuacji w powiecie
dzisiaj o 17:58/ Aktualności
Starostwo zawiesza bezpośrednią obsługę klientów
dzisiaj o 17:30/ Aktualności
SPR zostaje na parkietach drugiej ligi
dzisiaj o 17:15/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube