reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 26 maja. Imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bezzasadna skarga na burmistrza

21.02 o 17:20Komentarzy: 37Kategoria: Aktualności
Radni komisji skarg rozpatrywali skargę na burmistrza, która de facto była złożona jako skarga na pracownicę urzędu miasta. Jak do dokumentu odnieśli się członkowie komisji?


Posiedzenie komisji skarg, wniosków i petycji / zdj. arch.

W strukturach Rady Miasta Oleśnicy działa komisja skarg, wniosków i petycji. W jej skład wchodzą Henryk Bernacki (przewodniczący, klub Jana Bronsia), Mariola Aiyegbusi (JB), Robert Sarna (JB), Jan Mandat (JB) i Paweł Bielański (Oleśnica Razem).

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji radni podejmowali temat skargi na burmistrza Oleśnicy złożoną przez jednego z mieszkańców Oleśnicy. De facto była to jednak skarga na pracownicę urzędu, jednak ze względu na obowiązujące przepisy rozpatrywana jest właśnie jako skarga "na burmistrza". Co było przedmiotem skargi?

Mieszkańcowi (personaliów nie możemy podać ze względu na ochronę danych osobowych) nie spodobało się, że w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie miasta nie pojawiła się odpowiedź na interpelacje radnego, co według prawa powinno mieć miejsce. Po pewnym czasie, wymagane materiały pojawiły się jednak na stronach.

W odpowiedzi na skargę, odpowiedzialna za to osoba w magistracie podniosła, że ustawa mówi tylko o niezwłocznej publikacji wymaganych interpelacji i odpowiedzi. Tłumaczyła, że ze względu na inne, pilniejsze obowiązki temat publikacji tych materiałów zszedł na drugi plan. Z kolei o natłoku zadań na przełomie dwóch kadencji samorządowych ma świadczyć liczba nadgodzin przepracowanych przez pracownika. - Nie uchyliłam ustawowego terminu - napisała pracownica urzędu.

Przewodniczący komisji zauważył, że osoba odpowiedzialna za publikacje wskazanych treści w BiP-ie ma bardzo dobre opinie w pracy i nigdy nie było na nią skarg. Podniósł przy tym, że ustawa nie podaje konkretnych terminów publikacji interpelacji i odpowiedzi. Z kolei opozycyjny radny Paweł Bielański uważa, że pracownica nie wiedziała o ciążącym na niej obowiązku. - Mówienie, że ktoś o czymś nie wiedział w tym przypadku stanowi naruszenie dóbr osobistych - odpowiadała na słowa Bielańskiego skarbnik Joanna Jarosiewicz.

Ostatecznie przy 4 głosach "za" i jednym wstrzymującym się radnego Pawła Bielańskiego komisja uznała skargę za bezzasadną.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (37)

:-) zw-kowalski23.02 o 11:27

Obiektywny. Masz mentalność pirata drogowego jadącego 150 km/h w terenie zabudowanym i mówiącym to samo do policjanta. Przecież nikogo nie zabiłem, nikogo nie przejechałem, nikogo nie potraciłem. Czego policja się mnie czepia.

Zgłoś
Obiektywny22.02 o 20:48

Mam prośbę czy ktoś wie co się stało z tego powodu i jaki czas został przekroczony w opublikowaniu co za straty poniosło miasto z tego powodu czy tylko chodziło o dołożenie burmistrzowi a może skarż?cy stracił z tego powodu czy to może zwykły palant pieniacz

Zgłoś
Pla22.02 o 19:43

Ale jaja i to wielkie robisz z siebie mały czleku ?

Zgłoś
:-) zw-kowalski22.02 o 19:30

ryś. W kwietniu 2017 roku złożyłem skargę na przewlekłość postępowania w sprawie I C 946/13 SR Środa Śląska. Przez ponad rok sąd "niezwłocznie" nie przekazał skargi z aktami SO. Więc złożyłem kolejną skargę. I geniusze z SO w sprawie II S 207/10 odrzucili skargę bo nie można składać skargi na przewlekłość. Kumasz. Sąd przekazał skargę dopiero po 19 miesiącach. Dla sądu w Środzie "niezwłocznie" znaczy kilkanaście miesięcy. Czyli urząd w Olesnicy to nic przy "niezwłocznie" Sądu w Środzie Śląskiej.

Zgłoś
ale jaja,ale jaja22.02 o 18:38

Dobrze ktoś tam napisał Bernacki był 12 lat zastępcą Bronsia i on ma teraz skargi uznawać za zasadne ! Śmiechu warte !

Zgłoś
ja22.02 o 18:35

To jak pisiory wymyśliły i się nie sprawdziła to cza ją zlikwidować,a nie popełniać błędów pisiorów i tyle !

Zgłoś
proste22.02 o 17:30

Hej wyborco - zatrzymałeś się w roku 2011 ... czas się obudzić mamy rok 2019 a ty ciągle wyciągasz jakieś stare czasy , przecież tą fasadową komisję wymyśliły pisiory ???

Zgłoś
ryś22.02 o 15:10

Czyli Burmistrz i jego wyborcy interpretują prawo tak jak im pasuje. Jak trzeba poujadać na PiS to "niezwłocznie" to niezwłocznie a jak obronić swoich to "niezwłocznie " to za tydzień, miesiąc.

Zgłoś
Tolo22.02 o 15:02

Ten Bielański to jednak dzban

Zgłoś
...22.02 o 08:55

@ :-) zw-kowalski - Dobrze, że jest ktoś, kto ma siłę z tym walczyć... :)

Zgłoś
...22.02 o 08:53

@wyborca - Taka sama sytuacja miała miejsce w poprzednich kadencjach. Oleśnicki samorząd był i jest chory, ale by go uzdrowić nie trzeba doktora tylko sprawnego administratora.

Zgłoś
?22.02 o 08:51

Czy za funkcjonowanie Biura Rady Miasta nadal odpowiada sekretarz miasta pan Zbigniew Rybak?

Zgłoś
@22.02 o 08:37

To burmistrz ponosi odpowiedzialność za pracownika i niech się nie wymiguje!

Zgłoś
x22.02 o 08:03

Ja mam inne wrażenie że to obywatele mogą więcej. Wszystko musi być już, teraz, natychmiast. Nawet ustawowy zapis jest interpretowany opacznie

Zgłoś
Aurelka22.02 o 06:54

Powyborczwgo wyciąg ciąg dalszy. Oderwijcie się już od tego koryta. Nikogo to nie obchodzi OPRÓCZ PRZEGRANYCH. Do zobaczenia na ulicach miasta.

Zgłoś
...22.02 o 06:38

WSTYD! jest prawo, informacje publiczne, a Urząd obwinia pracownika! od czego jest Burmistrz i Naczelnik? Powinni ponieść odpowiedzialność za takie działanie! Lepiej zlikwidować komisje, to w budżecie zostaną pieniądze płacone przewodniczącym i innym członkom.

Zgłoś
wyborca22.02 o 06:34

Fasadowa komisja, której szefem jest H. Bernacki były zastępca J. Bronsia, w której większości mają radni klubu radnych Jana Bronsia. Dlatego, żadna skarga mieszkańca nie będzie zasadna. rmRadni klubu Jana Bronsia nie będą bronić nas mieszkańców i naszych interesów , tylko będą aparat administracyjno-urzędniczy burmistrza. Tak będzie, Fasada nie komisja .

Zgłoś
:-) zw-kowalski21.02 o 23:57

pytam. To w Polsce normalne, że urzędnik zawsze może więcej. Ma prawo się mylić. Sędzia Gołebiowska z uposażeniem 3,5 mln do przejścia w stan spoczynku zamiast wyznaczyć mi co najmniej miesięczny termin wyznaczyła 7 dniowy. Pracownik biura podawczego nie przybił na moim piśmie daty nadania listu, koperta zaginęła a Pani Prezes obraża się na mnie za określenie owego pracownika. Sąd w Warszawie pismo do mnie wysłał do pozwanego a pismo dla pozwanego wysłał do mnie. A jak złożysz skargę to Ci szybko udowodnią, ze jesteś roszczeniowy, aspołeczny i przeszkadzasz sędziom w pracy.

Zgłoś
Human Resources21.02 o 22:56

Może chociaż naczelnik i zastępca dostaną opie... znaczy się słowną reprymendę od Janka za to. W pełni zasłużyli.

Zgłoś
pytam 21.02 o 22:45

"Art.24. pkt. 7. Treść interpelacji i zapytań oraz udzielonych odpowiedzi podawana jest do publicznej wiadomości poprzez niezwłoczną publikację w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy, oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty." Takie jest prawo! A tutaj żałosne tłumaczenie i spychologia. Co robi naczelnik Susidko, co robi zastępca burmistrza? Gdzie przewodniczący Rady. Sami dyletanci. Kim ten Bronś się otacza?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Niedzielny festyn dla mam
dzisiaj o 15:42/ Aktualności
Areszt dla pijanego kierowcy
dzisiaj o 15:11/ Aktualności
Przegrana APO w Długołęce
dzisiaj o 14:44/ Sport
Mężczyzna topił się w stawie!
dzisiaj o 13:02/ Aktualności
Dąb pokonuje Olimpię
dzisiaj o 13:00/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube