reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 26 marca. Imieniny Emanuela, Larysy, Teodora.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Chcą przebudować ul. Armii Krajowej

21.02 o 09:27Komentarzy: 15Kategoria: Aktualności
Sekcja Dróg Miejskich zamierza przebudować ulicę Armii Krajowej w Oleśnicy, przez co powstaną nowe miejsca parkingowe. Kiedy może rozpocząć się inwestycja?


Ulica Armii Krajowej w Oleśnicy będzie przebudowana

Wzdłuż ulicy Armii Krajowej w Oleśnicy mogą powstać nowe miejsca parkingowe. Inwestycja jest planowana przez Sekcję Dróg Miejskich.

- Przebudowa drogi powiatowej w ul. Armii Krajowej będzie polegać na budowie zatoki parkingowej i przebudowie chodnika na odcinku terenu Szkoły Podstawowej nr 1. Planowane jest wykonanie zatoki parkingowej do parkowania samochodów osobowych wzdłuż jezdni. Pojemność zatoki wyniesie około 14 miejsc parkingowych - informuje Krzysztof Fink z SDM.

- Inwestycja jest na początkowym etapie przygotowania. Na najbliższej sesji Rady Miasta zostaną przedłożone do podjęcia dwa projekty uchwał: jedna w sprawie przejęcia zadań Zarządu Powiatu Oleśnickiego przez Burmistrza Miasta Oleśnicy oraz druga w sprawie pomocy finansowej na ten cel. Jeśli zostaną podjęte, w kwietniu zostanie wybrany wykonawca dokumentacji projektowej - dodaje K. Fink. Zakończenie robót budowlanych planowane jest do czerwca przyszłego roku.

- Zatoki i chodnik zostaną zaprojektowane z poszanowaniem istniejącej zieleni. Zakłada się ograniczenie drzew przeznaczonych do usunięcia poprzez prowadzenie chodnika w sposób, który pozwoli na pozostawienie jak największej ilości drzew - mówią pracownicy SDM.


Po zrealizowaniu inwestycji pojawią się nowe miejsca parkingowe

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

Z okolicy22.02 o 07:10

Uważam że pomysł jest zły. Duży parking jest przy szpitalu i przy hali atolu. Tu jest nowe ogrodzenie szkoły, stare drzewa, które filtrują fatalne powietrze w tej okolicy (domy na Sudoła i intensywny ruch na Namysłów). Po co parking na 14 samochodów ?

Zgłoś
Burak22.02 o 06:12

Parking przy szpitalu zrobić a nie to .Na terenach zielonych BURAK lub ZIEMNIAK.

Zgłoś
kinia21.02 o 21:30

Ratusz niech przebudują,tam se robić parkingi kingi

Zgłoś
a21.02 o 21:21

wszystkie drzewa prosze zostawić!!!!!!! To są płuca!!!! Mamy syfiaste powietrze, kazde drzewo jest na wage złota

Zgłoś
ryzyk21.02 o 20:53

Przebudować, poszerzyć ul Klonową, jest tam taki ruch, zrobić prawosręty i lewoskręty jako oddzielne pasy. Poza tym zrobić parkingi większe, tam są wieżowce, większa grupa ludzi mieszka,dodatkowo ktoś przyjedze i miejsc już nie ma.

Zgłoś
kunta-kinte21.02 o 14:29

Urojony pomysł!

Zgłoś
Helena21.02 o 13:52

Popieram Panią Marię. Jest dopiero co zrobione nowe ogrodzenie szkoły. Ale u nas jest tak zawsze, że robi się cokolwiek, a za moment niszczy się, bo wymyślają coś nowego. I szkoła godzi się, na to, że boisko będzie mniejsze ? I drzewa powycinane ?

Zgłoś
Maria21.02 o 13:26

To bardzo ZŁY pomysł !!!!!!!!!!!!! Chyba zamierzają parkingi zrobić po stronie wejścia do szkoły?!A przecież dopiero zrobiono tam nowe ogrodzenie! a za schodkami jest stary drzewostan ~ 100 letni i co pójdzie pod topór?!Państwo radni co wy na to?!

Zgłoś
xyz21.02 o 13:10

tylko narzekają..cokolwiek nie zaplanuje się,to jest beeee..do cholery...WAM DAĆ ZŁOTE GÓRY ,TO POWIECIE,CZEMU TAKIE STROME!!!!!!!!!! nic Wam nie pasuje!

Zgłoś
Opos21.02 o 12:18

takich marud jak w Oleśnicy to chyba nigdzie nie ma. Po co skatepark, chcą robić drogę, źle, gdzi indziej by się przydało. A po co t a po co tamto, są inne potrzeby. Ludzie czytać się tych waszych komentarzy nie da.

Zgłoś
Iva21.02 o 11:43

Sam beton kosztem zieleni!!!! MASAKRA

Zgłoś
marek21.02 o 11:32

ZA SZPITALEM TYLE MIEJSCA PRZYNAJMNIEJ NA 50 SAMOCHODÓW

Zgłoś
arek21.02 o 10:14

a na krzywoustego parkingow brak powstał qmed kazdy przyjezdza autem porobili przejscia dla pieszych powstawiali zakazy parkowania i wieczorem zeby zaparkowac auto tezeba zostwic na innej uliczy 400 metrow dalej czy ktos robiac takie rzeczy mysli

Zgłoś
...21.02 o 10:04

Sa inne drogi wymagajace remontow

Zgłoś
Marcin21.02 o 09:49

powinni "przesunąć" parking tak żeby przez skrzyżowanie od strony szpitala można było bez problemu wjechać i wyjechać

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Opozycja na kontroli w ratuszu
dzisiaj o 17:05/ Aktualności
Powiększa się parking przy cmentarzu
dzisiaj o 16:55/ Aktualności
Bariery zapobiegną następnej tragedii?
dzisiaj o 16:38/ Aktualności
Miasto sprzedało działkę za 32 mln zł
dzisiaj o 14:26/ Aktualności
Warsztaty z mowy nienawiści
dzisiaj o 14:09/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube