reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Chcą przebudować ul. Armii Krajowej

21.02 o 09:27Komentarzy: 15Kategoria: Aktualności
Sekcja Dróg Miejskich zamierza przebudować ulicę Armii Krajowej w Oleśnicy, przez co powstaną nowe miejsca parkingowe. Kiedy może rozpocząć się inwestycja?


Ulica Armii Krajowej w Oleśnicy będzie przebudowana

Wzdłuż ulicy Armii Krajowej w Oleśnicy mogą powstać nowe miejsca parkingowe. Inwestycja jest planowana przez Sekcję Dróg Miejskich.

- Przebudowa drogi powiatowej w ul. Armii Krajowej będzie polegać na budowie zatoki parkingowej i przebudowie chodnika na odcinku terenu Szkoły Podstawowej nr 1. Planowane jest wykonanie zatoki parkingowej do parkowania samochodów osobowych wzdłuż jezdni. Pojemność zatoki wyniesie około 14 miejsc parkingowych - informuje Krzysztof Fink z SDM.

- Inwestycja jest na początkowym etapie przygotowania. Na najbliższej sesji Rady Miasta zostaną przedłożone do podjęcia dwa projekty uchwał: jedna w sprawie przejęcia zadań Zarządu Powiatu Oleśnickiego przez Burmistrza Miasta Oleśnicy oraz druga w sprawie pomocy finansowej na ten cel. Jeśli zostaną podjęte, w kwietniu zostanie wybrany wykonawca dokumentacji projektowej - dodaje K. Fink. Zakończenie robót budowlanych planowane jest do czerwca przyszłego roku.

- Zatoki i chodnik zostaną zaprojektowane z poszanowaniem istniejącej zieleni. Zakłada się ograniczenie drzew przeznaczonych do usunięcia poprzez prowadzenie chodnika w sposób, który pozwoli na pozostawienie jak największej ilości drzew - mówią pracownicy SDM.


Po zrealizowaniu inwestycji pojawią się nowe miejsca parkingowe

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (15)

Z okolicy22.02 o 07:10

Uważam że pomysł jest zły. Duży parking jest przy szpitalu i przy hali atolu. Tu jest nowe ogrodzenie szkoły, stare drzewa, które filtrują fatalne powietrze w tej okolicy (domy na Sudoła i intensywny ruch na Namysłów). Po co parking na 14 samochodów ?

Zgłoś
Burak22.02 o 06:12

Parking przy szpitalu zrobić a nie to .Na terenach zielonych BURAK lub ZIEMNIAK.

Zgłoś
kinia21.02 o 21:30

Ratusz niech przebudują,tam se robić parkingi kingi

Zgłoś
a21.02 o 21:21

wszystkie drzewa prosze zostawić!!!!!!! To są płuca!!!! Mamy syfiaste powietrze, kazde drzewo jest na wage złota

Zgłoś
ryzyk21.02 o 20:53

Przebudować, poszerzyć ul Klonową, jest tam taki ruch, zrobić prawosręty i lewoskręty jako oddzielne pasy. Poza tym zrobić parkingi większe, tam są wieżowce, większa grupa ludzi mieszka,dodatkowo ktoś przyjedze i miejsc już nie ma.

Zgłoś
kunta-kinte21.02 o 14:29

Urojony pomysł!

Zgłoś
Helena21.02 o 13:52

Popieram Panią Marię. Jest dopiero co zrobione nowe ogrodzenie szkoły. Ale u nas jest tak zawsze, że robi się cokolwiek, a za moment niszczy się, bo wymyślają coś nowego. I szkoła godzi się, na to, że boisko będzie mniejsze ? I drzewa powycinane ?

Zgłoś
Maria21.02 o 13:26

To bardzo ZŁY pomysł !!!!!!!!!!!!! Chyba zamierzają parkingi zrobić po stronie wejścia do szkoły?!A przecież dopiero zrobiono tam nowe ogrodzenie! a za schodkami jest stary drzewostan ~ 100 letni i co pójdzie pod topór?!Państwo radni co wy na to?!

Zgłoś
xyz21.02 o 13:10

tylko narzekają..cokolwiek nie zaplanuje się,to jest beeee..do cholery...WAM DAĆ ZŁOTE GÓRY ,TO POWIECIE,CZEMU TAKIE STROME!!!!!!!!!! nic Wam nie pasuje!

Zgłoś
Opos21.02 o 12:18

takich marud jak w Oleśnicy to chyba nigdzie nie ma. Po co skatepark, chcą robić drogę, źle, gdzi indziej by się przydało. A po co t a po co tamto, są inne potrzeby. Ludzie czytać się tych waszych komentarzy nie da.

Zgłoś
Iva21.02 o 11:43

Sam beton kosztem zieleni!!!! MASAKRA

Zgłoś
marek21.02 o 11:32

ZA SZPITALEM TYLE MIEJSCA PRZYNAJMNIEJ NA 50 SAMOCHODÓW

Zgłoś
arek21.02 o 10:14

a na krzywoustego parkingow brak powstał qmed kazdy przyjezdza autem porobili przejscia dla pieszych powstawiali zakazy parkowania i wieczorem zeby zaparkowac auto tezeba zostwic na innej uliczy 400 metrow dalej czy ktos robiac takie rzeczy mysli

Zgłoś
...21.02 o 10:04

Sa inne drogi wymagajace remontow

Zgłoś
Marcin21.02 o 09:49

powinni "przesunąć" parking tak żeby przez skrzyżowanie od strony szpitala można było bez problemu wjechać i wyjechać

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube