reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 19 marca. Imieniny Józefa, Bogdana, Laili.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

GKN kupuje działkę za 32 mln złotych!

19.02 o 11:37Komentarzy: 96Kategoria: Aktualności
Przedstawiciel GKN Driveline Polska w przetargu na kwotę 32,4 mln złotych wylicytował działkę przy ul. Strefowej w Oleśnicy. Drugim oferentem był Lidl, który zaoferował nieco mniej.


W oleśnickim ratuszu właśnie odbył się przetarg na działkę

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Oleśnicy odbył się przetarg na działkę położoną na terenie Podstrefy Oleśnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, która mieści się przy ul. Strefowej w Oleśnicy. Cena wywoławcza za nieruchomość o powierzchni 21,69 ha wynosiła 9,77 mln złotych. Wpłacone wadium to 10% tej kwoty - 977 tysięcy złotych.

Do przetargu stanęły dwa podmioty - GKN Driveline Polska sp. z o. o. oraz Lidl Polska sp. z o. o. Postępowanie było pełne emocji. Łącznie pojawiło się kilkadziesiąt postąpień. Przedstawiciele GKN przebijali ofertę przeciwnika o kwotę 100 tysięcy złotych.

Nieco odważniej licytowali pełnomocnicy spółki Lidl, nierzadko składając ofertę o kilkaset tysięcy złotych wyższą. Ostatecznie to spółka GKN Driveline Polska wygrała przetarg, płacąc za działkę 26,4 mln złotych. Doliczając do tego 23% podatku VAT, daje to łączną kwotę 32,4 mln złotych, która trafi do miejskiej kasy.

- Dziękują za ostrą, ale fair walkę - podsumował Adam Heliński, przewodniczący komisji przetargowej oraz naczelnik wydziału geodezji, gospodarki gruntami, rolnictwa i ochrony środowiska w oleśnickim ratuszu. Oprócz naczelnika, komisję przetargową tworzyli pracownicy urzędu miasta - Agnieszka Pitek i Karol Krupka.


Przy ul. Strefowej póki co mieści się tylko zakład Alucromu. GKN kupił kolejną działkę w tej okolicy / fot. UMO

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (96)

Postronnica27.02 o 20:30

Terror siany wśród pracowników przez dyrektorów na każdym z działów. Podkladają ludzi za własne niepowodzenia , żeby nie stracić stołka... Jakie to polskie

Zgłoś
MojaOlesnica.pl20.02 o 19:31

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Jaś fasola 20.02 o 19:30

Temat dość złożony. GKN napewno nie kupił tych gruntów żeby zarobić na odsprzedaży. Pytanie jakie są szanse na włączenie tych terenów do WSSE. O ile nie są. Rozwój stref się kończy. Czy chodzi o rozbudowę GKN? Raczej nie. Trudno żeby rozbudować coś kilka razy. Ale jest w tym wszystkim i zielone światło. Jest nim brexit i nowy właściciel GKN, Melrose. To brytyjski fundusz inwestycyjny . W związku z brexit może byc sytuacja że producenci samochodów na wyspach, będą za chwilę płacić cła za części z Europy. Ba, sama sprzedaż też moze być obciążona clem. I tu jest może haczyk. Czy zatem GKN n?e kupil gruntów dla Merlose a w konsekwencji dla np hondy lub innego koncernu samochodowego? Czas pokaże.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl20.02 o 18:40

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski20.02 o 16:04

W odpowiedzi na mowę nienawiści powtórzę: "Michał Kołaciński był nieudolnym burmistrzem. Tak samo jak był nim i jest nim Jan Bronś. Co wielokrotnie merytorycznie wykazałem. To, że działka została uzbrojona było zwykłą czynnością jaką należało wykonać. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. To tak, jakby w mieszkaniu wykonać instalacje wodno-kanalizacyjne." Od dziesięcioleci jestem mieszkańcem Oleśnicy. W Szwecji nigdy nie byłem.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski20.02 o 16:02

Ten wpis jest przykładnym draństwem: "Krzysztof A. Kowałski dzisiaj o 07:16". Tak, to tchórzliwy przykład mowy nienawiści.

Zgłoś
bnm20.02 o 13:35

trzeba być nie normalnym żeby niecałą dychę koszt działki kupić za prawie trzy dychy toż to ździerstwo i lichwiarstwo

Zgłoś
:)20.02 o 12:16

Zapraszamy młodych ze zdrowymi kręgosłupami może za jakiś czas będą mniejsze kolejki do ortopedy i na rehabilitację :)

Zgłoś
robokop20.02 o 11:16

Inwestują ponieważ mają tu tanią siłę roboczą w innych swoich fabrykach na całym świecie GKN musi płacić pracownikom więcej, proste...

Zgłoś
big20.02 o 10:50

Do koszmarnych głupkowatych komentatorów.Ludzie jeżeli wam nie pasuje GKN i rozwój gospodarczy w Oleśnicy,inwestorzy lokujący swój kapitał w naszym mieście to wyprowadżcie się na wieś i nie mieszajcie ludziom w głowach.

Zgłoś
Szlachta20.02 o 09:16

WIDMO!!nie ściemniaj na linie i to już!

Zgłoś
Giguś20.02 o 07:42

Kocham GKN i jestem szczęśliwy że mogę tam pracować 4300 brutto i nie płacze

Zgłoś
Krzysztof A. Kowałski20.02 o 07:16

Krzysztof A. Kowalski ty tutaj też głos zabierasz zdrajco Polski ? Komentuj swoją Szwecję

Zgłoś
Burak20.02 o 06:51

Taki piękny areał- tak pięknie burak cukrowy tam wshodził a tera na zmarnowane idzie. Szkoda paczeć.

Zgłoś
ziutek20.02 o 00:03

Pracownicy gkn powinni sami się postawić pracodawcy widząc co dzieje się obecnie w zakładzie: zielone captorki, brak lub ograniczenie do minimum przerw etc. Gkn wziął za dużo zamówień i nie może się wyrobić, puszczają niedziele żeby się odbić. Ludzie nie dajcie sie robić w... Balona. Bez jednej czy dwóch niedziel człowiek przeżyje a może wtedy zacznie zarząd szanować pracownika. I przypatrcie sie na 3 ćwierćwałków którym brakuje tylko bata żeby byli spelnieni w swojej roli a tak naprawdę brakuje porządnego liścia żeby się obudzili.

Zgłoś
tolek19.02 o 23:30

Gkn blokuje nowych inwestorów chcą być monopolistą na rynku pracy i rozwijać swój kołchoz z białymi murzynami za 3693zł brutto raz na kwartał premia 300zł śmiechu warta

Zgłoś
Tiaa19.02 o 23:13

A na podwyżki nie mają tylko mediatorów przesyłają których nie widać do tej pory WGL.

Zgłoś
Arbeit macht frei...19.02 o 23:10

Wał za wałem ,złodziejstwo za złodziejstwem układ za układem ,obuz pracy wykorzystują ludzi na każdym kroku wystarczy zapytać o opinię praktykantów szkół którzy mają nie przyjemność tam przebywać i mało który wytrzymuje więc pomyślcie sobie co te wieśniaki które tam zarządzają robią z tą pseudo firmą !!!

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski19.02 o 22:07

Michał Kołaciński był nieudolnym burmistrzem. Tak samo jak był nim i jest nim Jan Bronś. Co wielokrotnie merytorycznie wykazałem. To, że działka została uzbrojona było zwykłą czynnością jaką należało wykonać. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. To tak, jakby w mieszkaniu wykonać instalacje wodno-kanalizacyjne.

Zgłoś
mad19.02 o 21:56

@produkować lepiej, Bank światowy dał kredyt Lidlowi i Kauflandowi, bo to wszystko imperium Schwarza, żeby zapewnić dostęp do taniej żywności w Europie wschodniej ;)) Bank podobno wspierał podobno nas, a nie jednego z najbogatszych ludzi na świecie ;)))

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Drugie miejsce KK Oleśnica
dzisiaj o 15:30/ Sport
Awantura przed kontrolą komisji
dzisiaj o 14:15/ Aktualności
Nowe nazwy ulic w Oleśnicy
dzisiaj o 13:34/ Aktualności
Tyle zapłacimy za śmieci po zmianach
dzisiaj o 13:22/ Aktualności
Beata Kempa pozwie radnego?
dzisiaj o 12:58/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube