reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 20 sierpnia. Imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Strona miasta trafi do kosza?

12.02 o 17:59Komentarzy: 42Kategoria: Aktualności
Strona internetowa miasta, która ujrzała światło dziennie w lipcu kosztowała razem z filmem promocyjnym 47 tys. zł. Teraz witryna może trafić do kosza przez swoje mankamenty.


Witryna magistratu ujrzała światło dzienne 7 miesięcy temu - w lipcu 2018 roku

Ile wydano na miejską stronę?

Niewykluczone, że powstanie nowa strona internetowa miasta. Podatników fakt ten może dziwić, zważywszy na datę pojawienia się w sieci aktualnie obowiązującej witryny. Nastąpiło to 31 lipca 2018 roku, po długim czasie przesuwania planowanego włączenia w czasie poprzedniej kadencji samorządu.

Ile mieszkańcy zapłacili za usługę powstania strony? - W styczniu zapłaciliśmy 2 300 zł za poprawki na miejskiej witrynie. Miasto wydało więc już na stronę internetową kolejno kwoty 15 990 zł, 9 840 zł i 2 300 zł brutto (poprawki). Łącznie daje to kwotę 28 130 zł - informuje zastępca burmistrza Edyta Małys-Niczypor. - Do tego dochodzą kwoty na film promocyjny dla tej samej firmy: 13 242 złotych i 5 675 zł brutto, łącznie 18 917 zł. Nietrudno policzyć, że na parę strona plus film promocyjny wydano 47 tysięcy złotych.

Długa lista usterek

Wiceburmistrz E. Małys-Niczypor przesłała nam listę kilkudziesięciu uwag i usterek dotyczących strony. - Strona graficznie bardzo nieczytelna, długi film na wstępie, bardzo ubogie menu utrudniające znalezienie informacji, brak na stronie głównej ikony Facebooka, zła nawigacja, beznadziejny podział na stronę miasto i urząd, przy migracji strony galerie z wieloma zdjęciami zostały przeniesione w taki sposób, że zamiast kilkunastu zdjęć widzimy tylko jedno, wyszukiwarka nie działa właściwie - wymienia E. Małys-Niczypor.

- Wykonanie dwóch osobnych fizycznie (!) instancji WordPress skutkuje brakiem możliwości spójnego wyszukiwania informacji w całym serwisie - dodaje.

Co dalej?

Z naszych informacji wynika, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powstanie nowej strony. Urzędnicy liczą jednak, że ta będzie dużo tańsza niż obecna.

- Oceniamy stronę słabo, wydaje mi się, że jest do zmiany. I technicznie, i wizualnie. Zastanawiamy się, co zrobić dalej - podsumowuje wiceburmistrz.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (42)

MojaOlesnica.pl13.02 o 23:04

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
em13.02 o 21:23

@Informatyk - ale jeśli jet kupa, to nie ma co tego modyfikować. To musi być wszystko przemyślane od początku do końca. Tutaj młodzi zrobili UI z bajerami i udziwnieniami a o UX nawet nie słyszeli. No i jeszcze ktoś tu wspominał o tym "web accessibility", co też powinno być wdrożone przy takim projekcie. W zamian tego jest intro które trzeba pomijać.

Zgłoś
Informatyk 13.02 o 20:17

Normalnie robi się modyfikacje strony i to co jakiś czas a nie stawia nową a nowa znów za jakiś czas musi być zastąpiona nowa przy takim głupim niegospodarnym rozumowaniu

Zgłoś
acb13.02 o 20:14

czy zbynio zrobił to speckjalnie

Zgłoś
Info13.02 o 20:06

I po co te rozważania? Przecież nowa strona Oleśnicy już jest i sprawnie działa. Wystarczy podpiąć BIP i gotowe. A do tego wszystko zostanie w rodzinie.

Zgłoś
Ola13.02 o 17:51

Nie rozumiecie? Tamta władza "musiała". Ta "może"...

Zgłoś
pytam13.02 o 13:49

Co to za usterka "beznadziejny podział"? Jaki jest wg pani wice "nadziejny?

Zgłoś
nigdy już PO13.02 o 13:40

To wszystko wina Bronsia i PO. Referendum i odwołać go!

Zgłoś
fan13.02 o 12:56

jak dać zarobić nowym znajomym królika - rebranding-oto kasa dla menażerii jasiowej, kity o niefunkcjonalności strony wciskajcie aktywistkom UTW.

Zgłoś
G13.02 o 12:37

Nareszcie...

Zgłoś
Edek13.02 o 11:54

Zamawiająć nową stronę proszę się zapoznać z tematyką WEB ACCESSIBILITY szczególnie w świetle starzejącego się społeczeństwa. Miejskie strony powinny to uwzględniać. O czymś takim autorzy aktualnego koszmaru nawet nie słyszeli https://www.w3.org/WAI/fundamentals/accessibility-intro/

Zgłoś
.13.02 o 11:08

Pani Malys film za długi? "Pomiń intro" i po kłopocie. Ehhh te blondynki

Zgłoś
ryś13.02 o 11:03

Czekamy na nową. Tylko nie zapomnijcie napisać ile milionów kosztowała.

Zgłoś
;)13.02 o 07:45

Czas strzyc baranki.

Zgłoś
as13.02 o 06:51

Skandaliczny poziom opracowania/projektu strony. Zamiast płacić za poprawki, powinno się zażądać zwrotu poniesionych kosztów za takiego bubla i wrócić do poprzedniej, która może nie była szczytem elegancji, była natomiast czytelna.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl13.02 o 06:33

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Janusz13.02 o 01:33

Ok, ok, może być rozbudowana, ale nie może być skomplikowana. Nasza jest słabo intuicyjna, trudno się tam poruszać, żeby cokolwiek znaleźć trzeba się strasznie naklikać. Zobaczcie np. na www.wroclaw.pl. Wszystko od razu widać, czytelne menu po prawej stronie... A fajnie by było, żeby np. każdy radny miał swój profil na takiej miejskiej stronie. W czym problem?

Zgłoś
m13.02 o 01:19

Miasto to jest skomplikowany mechanizm i strona musi być rozbudowana, inaczej nie będzie dostępu do informacji. Będą wszystko skrywać. Np. interpelacje radnych powinny zaraz znaleźć się na stronie i także odpowiedź burmistrza po terminie, jak zwykle. Jeżeli ktoś prowadzi stronę ten wie ile jest przy niej pracy. W mieście jest codziennie kilka planowanych wydarzeń i trzeba je "obskoczyć". Jeden człowiek nie da sobie rady, chyba, że będzie pracował od rana do późnej nocy.

Zgłoś
!13.02 o 01:07

Bokiem wychodzi nieomylny!

Zgłoś
m13.02 o 01:03

Za Kołacińskiego chciano zrobić stronę tanią, wyszła nieco droższa. Co teraz zrobią? Znowu ma być tania, czyli do niczego? Zrobią konkurs i wyłonią najtańszą ofertę? To już było. A może chodzi o to, aby kogoś nazwisko wyrzucić, a może przyjętą za poprzedniej ekipy grafikę?Wszak nic co pachnie Kołacińskim nie może się w UM i Oleśnicy ostać.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Broni Kempę, bronił zbrodniarza z Syrii
dzisiaj o 11:21/ Aktualności
Ośrodek składa zawiadomienie na Kempę!
dzisiaj o 10:22/ Aktualności
Był problem z transportem darów do Syrii
dzisiaj o 09:50/ Aktualności
Sportowe zakończenie lata w Stradomi
dzisiaj o 09:20/ Sport
LGD Dobra Widawa zaprasza na szkolenie
dzisiaj o 09:14/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube