reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 20 sierpnia. Imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

II LO w projekcie dla programistów

12.02 o 10:01Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Publikujemy komunikat II LO w Oleśnicy, które może pochwalić się współpracą ze spółką KVARKO.Spółka KVARKO, jeden z partnerów działającego w II LO w Oleśnicy innowacyjnego projektu #Zsquad, zainwestowała 1 mln zł w spółkę itTicket, zajmującą się opracowaniem platformy e-learningowej wspomagającej rozwój młodych programistów (nie tylko studentów, ale też uczniów i licealistów), będącą jednocześnie narzędziem dla pracodawców do pozyskania młodszych specjalistów w branży IT.

Michał Krupka, prezes zarządu itTicket, absolwent naszej szkoły i jednocześnie jeden z filarów wspomnianego już projektu #Zsquad potwierdził, że spółka itTicket wybierze w całej Polsce kilka szkół, które wezmą udział w testowaniu i wdrażaniu założeń platformy. Jednym z wybrańców jest II LO z Oleśnicy.

Platforma itTicket, z uwagi na proponowane rozwiązania i nowe funkcjonalności, będzie unikatowym produktem na polskim rynku. Z jednej strony będzie oferować uczniom i studentom autorski, dopasowany do potrzeb rynkowych program nauczania, oparty m.in. o naukę języka HTML, wstęp do programowania obiektowego, wprowadzenie do reactive programming, naukę języka JavaScript w składni ES6 czy wykorzystanie biblioteki React.

Z drugiej strony będzie to narzędzie dla przyszłych pracodawców z sektora IT, oparte o system modelowania profilu użytkownika oraz eksperckie systemy rekomendacyjne opracowane na bazie sztucznej inteligencji.

Projekt przeszedł już wstępne konsultacje w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Ministerstwie Cyfryzacji. Będzie realizowany we współpracy ze spółką Librus, która dostarcza elektroniczne dzienniki i posiada ugruntowaną pozycję w branży oprogramowania dla szkół.

O szczegółach projektu oraz współpracy z itTicket będziemy Was informować na stronach szkoły oraz projektu #Zsquad.

źródło: II LO w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Broni Kempę, bronił zbrodniarza z Syrii
dzisiaj o 11:21/ Aktualności
Ośrodek składa zawiadomienie na Kempę!
dzisiaj o 10:22/ Aktualności
Był problem z transportem darów do Syrii
dzisiaj o 09:50/ Aktualności
Sportowe zakończenie lata w Stradomi
dzisiaj o 09:20/ Sport
LGD Dobra Widawa zaprasza na szkolenie
dzisiaj o 09:14/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube