reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowa akcja Oleśnica Bajk Stajl

11.02 o 19:34Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Oleśnica Bajk Stajl rusza z nową akcją, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Publikujemy komunikat organizacji.


Oleśnica Bajk Stajl rusza z nową akcją

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy, w celu maksymalnego ograniczania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, prowadzi wiele działań prewencyjno–edukacyjnych skierowanych do uczestników ruchu drogowego w różnym przedziale wiekowym. Bardzo często prowadzone są lekcje o bezpieczeństwie wśród uczniów i seniorów podczas których funkcjonariusze dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat bezpieczeństwa. Równie duży nacisk kładziony jest na edukację kierowców. M.in. w listopadzie 2018 r. roku odbyła się akcja prewencyjna „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” gdzie bezpłatnie kontrolowano światła, ich ustawienie, układ kierowniczy i układ hamulcowy samochodów.

W lutym 2019 roku oleśnicka Komenda, wspólnie z naszą grupą rowerową Oleśnica Bajk Stajl wystartuje z nową akcją, tym razem pod hasłem „BŁYŚNIJ PRZYKŁADEM!”.

Odblaski i odpowiednie oświetlenie niejednokrotnie ratowały życie pieszym i rowerzystom. Celem akcji jest więc wzrost społecznej świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie w okresach, gdy zmrok zapada szybko, a elementy odblaskowe dają szansę kierowcom na szybszą reakcję i skuteczne hamowanie.

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby uczestników ruchu drogowego akcja będzie mieć charakter informacyjny i happeningowy. Podczas spotkań rozdawane będą rowerzystom m.in. kamizelki odblaskowe, elementy odblaskowe oraz zestawy lampek rowerowych. Jedną z atrakcji akcji będzie sobotni „ŚWIETLNY PRZEJAZD ROWEROWY”. Do współpracy zaprosiliśmy również ROWER WRONA - Oleśnica oraz Kawiarnię Szuwary Cafe.

Harmonogram akcji:
21 - 24 lutego 2019 r. - działania w terenie dla mieszkańców Oleśnicy w wybranych lokalizacjach na terenie miasta (m.in. ul. Wileńska, Plac Zwycięstwa, Rynek Miejski, ul. Wrocławska, ul. Wojska Polskiego)

23 lutego 2019 – znakowanie rowerów w „Szuwary Cafe” i „ŚWIETLNY PRZEJAZD” przez Stawy Miejskie w Oleśnicy

Pamiętajmy!
- Szanuj wszystkich uczestników ruchu drogowego – wszyscy mamy równe prawo korzystać
z dróg.
- Traktuj na drodze innych tak jakbyś sam chciał być traktowany.
- Kultura osobista to także kultura na drodze.
- Respektuj swoje prawa w ruchu drogowym, ale zachowaj szczególną ostrożność i upewnij się, że każdy manewr jest bezpieczny dla Ciebie i innych użytkowników drogi.

Oleśnica Bajk Stajl

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Powiatowa sesja w środę
dzisiaj o 11:28/ Aktualności
Otworzą centrum opiekuńczo-mieszkalne
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Remont ulicy Jagiełły w Twardogórze
dzisiaj o 10:36/ Aktualności
Granty dla sołectw z gminy Bierutów
dzisiaj o 09:13/ Aktualności
Wędrujący Teatrzyk Podwórkowy
dzisiaj o 08:37/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube