reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 19 lutego. Imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowa akcja Oleśnica Bajk Stajl

11.02 o 19:34Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Oleśnica Bajk Stajl rusza z nową akcją, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Publikujemy komunikat organizacji.


Oleśnica Bajk Stajl rusza z nową akcją

Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy, w celu maksymalnego ograniczania zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, prowadzi wiele działań prewencyjno–edukacyjnych skierowanych do uczestników ruchu drogowego w różnym przedziale wiekowym. Bardzo często prowadzone są lekcje o bezpieczeństwie wśród uczniów i seniorów podczas których funkcjonariusze dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat bezpieczeństwa. Równie duży nacisk kładziony jest na edukację kierowców. M.in. w listopadzie 2018 r. roku odbyła się akcja prewencyjna „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” gdzie bezpłatnie kontrolowano światła, ich ustawienie, układ kierowniczy i układ hamulcowy samochodów.

W lutym 2019 roku oleśnicka Komenda, wspólnie z naszą grupą rowerową Oleśnica Bajk Stajl wystartuje z nową akcją, tym razem pod hasłem „BŁYŚNIJ PRZYKŁADEM!”.

Odblaski i odpowiednie oświetlenie niejednokrotnie ratowały życie pieszym i rowerzystom. Celem akcji jest więc wzrost społecznej świadomości w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie w okresach, gdy zmrok zapada szybko, a elementy odblaskowe dają szansę kierowcom na szybszą reakcję i skuteczne hamowanie.

Chcąc dotrzeć do jak największej liczby uczestników ruchu drogowego akcja będzie mieć charakter informacyjny i happeningowy. Podczas spotkań rozdawane będą rowerzystom m.in. kamizelki odblaskowe, elementy odblaskowe oraz zestawy lampek rowerowych. Jedną z atrakcji akcji będzie sobotni „ŚWIETLNY PRZEJAZD ROWEROWY”. Do współpracy zaprosiliśmy również ROWER WRONA - Oleśnica oraz Kawiarnię Szuwary Cafe.

Harmonogram akcji:
21 - 24 lutego 2019 r. - działania w terenie dla mieszkańców Oleśnicy w wybranych lokalizacjach na terenie miasta (m.in. ul. Wileńska, Plac Zwycięstwa, Rynek Miejski, ul. Wrocławska, ul. Wojska Polskiego)

23 lutego 2019 – znakowanie rowerów w „Szuwary Cafe” i „ŚWIETLNY PRZEJAZD” przez Stawy Miejskie w Oleśnicy

Pamiętajmy!
- Szanuj wszystkich uczestników ruchu drogowego – wszyscy mamy równe prawo korzystać
z dróg.
- Traktuj na drodze innych tak jakbyś sam chciał być traktowany.
- Kultura osobista to także kultura na drodze.
- Respektuj swoje prawa w ruchu drogowym, ale zachowaj szczególną ostrożność i upewnij się, że każdy manewr jest bezpieczny dla Ciebie i innych użytkowników drogi.

Oleśnica Bajk Stajl

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
Kilkadziesiąt tysięcy na odprawy
dzisiaj o 13:42/ Aktualności
Pierwsze miejsce piłkarek z I LO!
dzisiaj o 13:19/ Sport
GKN kupuje działkę za 32 mln złotych!
dzisiaj o 11:37/ Aktualności
Utrudnienia na Lwowskiej w Oleśnicy
dzisiaj o 11:31/ Aktualności
Marcowy repertuar kina w BiFK
dzisiaj o 10:31/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube