reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Jak zadbać o czystość w mieście?

11.02.2019 o 10:15Komentarzy: 45Kategoria: Aktualności
Burmistrz Jan Bronś spotkał się z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, aby porozmawiać o porządku wokół osłon śmietnikowych. Samorządowiec poinformował też o dalszych planach co do czystości miasta.


Jedno ze spotkań burmistrza z zarządcami wspólnot mieszkaniowych

Co jakiś czas portal MojaOlesnica.pl otrzymuje sygnały o odpadach, które często zalegają wokół osłon śmietnikowych na terenie miasta.

- Burmistrz Jan Bronś spotykał się z zarządcami oleśnickich nieruchomości. Rozmowy dotyczyły m.in. czystości przy osłonach śmietnikowych i uporządkowania zasad władania tymi gruntami. Wspólne działania miasta i zarządców będą jednym z kroków do zachowania porządku i czystości na terenie Oleśnicy - brzmi komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy.

Okazuje się, że problemem jest często niejasna sytuacja, jeśli chodzi o władanie gruntami, na których znajdują się osłony śmietnikowe. Część z nich ma nieuregulowany stan prawny i leży na terenach należących do miasta.


Osłona śmietnikowa przy ul. 11 Listopada. Czy w końcu uda się rozwiązać podobne problemy? / arch.

Burmistrz Jan Bronś w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl poinformował, że miasto chce formalnie przekazać zarządcom władanie osłonami i przyległymi do nich gruntami, przy zachowaniu dużej bonifikaty finansowej.

- Zależy mi na tym, żeby władanie było jednocześnie odpowiedzialnością za czystość i porządek w bezpośrednim sąsiedztwie osłon. Stąd po kolei spotkania z zarządcami wspólnot - mówi nam J. Bronś.

- Tu nie chodzi o fiskalizm. Tu chodzi o zobligowanie do zachowania czystości. Jest to działalność w ramach podjętej akcji porządkowania miasta, utrzymania czystości. Bo tego się nie da zrobić poprzez fizyczne sprzątanie przez służby miejskie. A to musi być kompleks działań z udziałem innych podmiotów - dodaje burmistrz.

Oprócz tego, Miejska Gospodarka Komunalna skierowała dodatkowe dwie osoby do porządkowania miasta. Zakupiono też specjalny odkurzacz do sprzątania. - Są to działania kompleksowe mające na celu zachowanie czystości miasta - słyszymy od samorządowca.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (45)

mi11.02.2019 o 11:38

I bardzo dobrze, oby to nie były puste obietnice.

Zgłoś
Alojzy11.02.2019 o 11:19

"Burmistrz Jan Bronś w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl poinformował, że miasto chce formalnie przekazać zarządcom władanie osłonami i przyległymi do nich gruntami, przy zachowaniu dużej bonifikaty finansowej." Masło maślane to w końcu chce przekazać, czy sprzedać?

Zgłoś
ANIA11.02.2019 o 10:49

NOWE STAWKI OD NIESORTOWANYCH ODPADÓW 50 ZŁ OD OSOBY BĘDZIE CZYSTO.

Zgłoś
Jadzia11.02.2019 o 10:38

Wiecej kubełków na śmieci na zielonych ogrodach

Zgłoś
Jan11.02.2019 o 10:33

Panie wróbel kiedy Pan posprząta bałagan koło warsztatów na wałowej czy pan tego nie zauważa niech się pan poczuje gospodarzem przez chwilę

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jasełka dla seniorów od dzieci z Przedszkola nr 3
dzisiaj o 06:14/ Aktualności
Czternaście medali dla zawodników!
wczoraj/ Sport
Poinformuj służby o bezdomnych!
wczoraj/ Aktualności
Tajemnicza śmierć Ukraińca
wczoraj/ Aktualności
Zielona Żabka z programem dla babć i dziadków
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube