reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Jak zadbać o czystość w mieście?

11.02 o 10:15Komentarzy: 45Kategoria: Aktualności
Burmistrz Jan Bronś spotkał się z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, aby porozmawiać o porządku wokół osłon śmietnikowych. Samorządowiec poinformował też o dalszych planach co do czystości miasta.


Jedno ze spotkań burmistrza z zarządcami wspólnot mieszkaniowych

Co jakiś czas portal MojaOlesnica.pl otrzymuje sygnały o odpadach, które często zalegają wokół osłon śmietnikowych na terenie miasta.

- Burmistrz Jan Bronś spotykał się z zarządcami oleśnickich nieruchomości. Rozmowy dotyczyły m.in. czystości przy osłonach śmietnikowych i uporządkowania zasad władania tymi gruntami. Wspólne działania miasta i zarządców będą jednym z kroków do zachowania porządku i czystości na terenie Oleśnicy - brzmi komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy.

Okazuje się, że problemem jest często niejasna sytuacja, jeśli chodzi o władanie gruntami, na których znajdują się osłony śmietnikowe. Część z nich ma nieuregulowany stan prawny i leży na terenach należących do miasta.


Osłona śmietnikowa przy ul. 11 Listopada. Czy w końcu uda się rozwiązać podobne problemy? / arch.

Burmistrz Jan Bronś w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl poinformował, że miasto chce formalnie przekazać zarządcom władanie osłonami i przyległymi do nich gruntami, przy zachowaniu dużej bonifikaty finansowej.

- Zależy mi na tym, żeby władanie było jednocześnie odpowiedzialnością za czystość i porządek w bezpośrednim sąsiedztwie osłon. Stąd po kolei spotkania z zarządcami wspólnot - mówi nam J. Bronś.

- Tu nie chodzi o fiskalizm. Tu chodzi o zobligowanie do zachowania czystości. Jest to działalność w ramach podjętej akcji porządkowania miasta, utrzymania czystości. Bo tego się nie da zrobić poprzez fizyczne sprzątanie przez służby miejskie. A to musi być kompleks działań z udziałem innych podmiotów - dodaje burmistrz.

Oprócz tego, Miejska Gospodarka Komunalna skierowała dodatkowe dwie osoby do porządkowania miasta. Zakupiono też specjalny odkurzacz do sprzątania. - Są to działania kompleksowe mające na celu zachowanie czystości miasta - słyszymy od samorządowca.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (45)

Podtruta13.02 o 08:33

Panie Burmistrzu Bronś, czystość to nie tylko brak śmieci stałych, to również czystość wód i powietrza. Kiedy tak na poważnie urzędnicy Pana zajmą się tymi, którzy palą w swoich piecach śmieci w tym i plastyki, opony, buty, meble... Wczoraj o zmierzchu musiałam uciekać z parku nad stawami bo z budynków przy ulicy Spacerowej i Bocznej smog mało mnie nie udusił.

Zgłoś
312.02 o 18:09

Nie wychodzmy z domu to będzie...czysto. Przecież to nie krasnoludki!

Zgłoś
kpr12.02 o 15:02

Na Kilińskiego rozebrano osłony śmietnikowej i jest czysto dziś ,ale popatrzeć trochę wyżej to jeszcze plakaty nie zostały usunięte po wyborach w innych miastach karano mandatami partie ,które nie posprzątały po sobie.

Zgłoś
Mieszkaniec12.02 o 07:10

Koncesję powinien stracić również właściciel sklepu monopolowego przy ulicy Krzywoustego 11. Zdarzenia, incydenty z pijackim elementem klientami tego sklepu opisane zostały wcześniej.Policja oraz właściwi ludzie w UM o tym wiedzą. Jednak brak stosownych działań. Robienie porządków, przywracanie normalności zacznijmy m.in. od "klientów" tych sklepów oraz właścicieli tych sklepów.

Zgłoś
Olek12.02 o 06:43

[email protected] ten sklep ich pochłonął radny sarna powinien stracić koncesję zaraz byłby porządek z menelami w rynku

Zgłoś
Marta12.02 o 05:27

A co z rynkiem i menelami którzy siedzą co rano na przeciw PKO? Tam obok Krakusa. Jest tam sklep monopolowy. Personel powinien zwracać uwagę na pijaków.

Zgłoś
Mieszkaniec11.02 o 21:26

W obrębie sklepu monopolowego przy ul. Daszynskiego 6, menele kupują alkohol i idą do parku obok. Sikają obok ławek i zachowują się głośno. Nietrzeźwi przechodzą przez ulicę. Po 22:00 spotkać tam można dużo patologii.

Zgłoś
budowlaniec11.02 o 21:23

a kto to na tym zdjęciu jest tylko jaśka poznałem a reszta

Zgłoś
parafianin11.02 o 20:25

Ksieża powinni grzmiec z ambony mobilizowac wiernych do POrządku tak jak agituja na wybory!

Zgłoś
jasny gwint11.02 o 20:24

No to pięknie.....

Zgłoś
Celina11.02 o 20:16

Nieprawdopodobne! Prawie 5 tysięcy złotych otrzymał Andrzej Sowa za prowadzenie w styczniu profilu Urzędu Miasta Oleśnicy na Facebooku. 160 zł - tyle Urząd Miasta płacił średnio z kieszeni podatników za 1 post zamieszczany na profilu miasta przez koordynatora kampanii Jana Bronsia. Za całą kadencję "fejsbuk" będzie nas kosztował grubo ponad ćwierć miliona?!

Zgłoś
Mieszkaniec11.02 o 19:58

W obrębie sklepu monopolowego przy ul. Krzywoustego 11 klienci /w różnym stanie trzeżwości/ spożywają alkohol, wyrzucają puszki, butelki po piwie oraz butelki /małpki/ po mocniejszych alkoholach. Brak reakcji personelu sklepu. Załatwiają potrzeby fizjologiczne pod murkiem, w okoliczne żywopłoty, dewastują zieleń w okolicy.Zastanawia bezradność Policji oraz obojętność do tych zdarzeń niektórych pracowników UM.

Zgłoś
Mieszkanka11.02 o 19:44

O wiele za mało jest w mieście koszy na śmieci

Zgłoś
tyle w temacie 11.02 o 19:33

Weź się Panie BRONŚ przejdź po Wrocławskiej i zobacz ile jest śmieci pod plotami. To Pana dzielnica. 15 lat syf

Zgłoś
Obserwator11.02 o 19:26

Na ulicy Krzywoustego 11 koło sklepu monopolowego przyjeżdżają po piwo z samochodu wyrzucają śmieci brudzą sikają butelki po małpkach są wszędzie syf

Zgłoś
:)11.02 o 18:54

Panie Burmistrzu w Oleśnicy jest 12 firm porządkowych. Widać gołym okiem, że efekty ich sprzątania są bardzo marne. Oleśnica to piękne miasto, ale niestety firmy porządkowe nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Gdzie są administratorzy, którzy powinni sprawdzać, czy właściciele firm porządkowych przestrzegają podpisanej umowy. Płacimy za sprzątanie duże pieniądze, a z roku na rok jest coraz gorzej. Właściciele firm porządkowych nie patrzą na jakość wykonania usługi, tylko liczą zyski. Czy któryś z właścicieli sprawdza codziennie osłony śmietnikowe, które w danym miesiącu obsługuje. Wątpię, bo widać to po zdjęciu. Śmieci zalegające na zewnątrz osłony śmietnikowej nie są z jednego dnia, ale z kilkunastu dni. Dziwimy się, że jest tyle szczurów w Oleśnicy, nie ma co się dziwić, bo brud i wyrzucane jedzenie przyciągają gryzonie.

Zgłoś
Wyborca11.02 o 17:56

Ktoś łaskę robi, że posprząta swoją nieruchomość, albo nie będzie śmiecił??? Niesprzątanie i śmiecenie to są wykroczenia z art. 117 i 145 Kodeksu Wykroczeń oraz z art 10 ust 2 Ustawy o czystości i porządku w gminach, więc NIECH SIĘ POLICJA BIERZE ZA ROBOTĘ. Jeśli straż miejska nie była potrzebna. DZIELNICOWI BLOCZEK MANDATOWY DO RĘKI I RUSZAĆ W TEREN.

Zgłoś
Hehe11.02 o 17:48

Chcecie mieć czysto to sobie posprzatajcie. Janek pokazał wam jak... hahaha hahahaha

Zgłoś
Oels11.02 o 17:37

Z tego co wiem to przy ul. 11 Listopada jest wspólna osłona śmietnikowa co do której powinien obowiązywać harmonogram jej sprzątania. Czyli sprząta ten kto w danym okresie odpowiada za osłonę. Czy coś się zmieniło w tej sprawie?

Zgłoś
taczmi11.02 o 17:21

Sowy moga robić naloty kontrolne nocą

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Owczarki niemieckie na podzamczu
dzisiaj o 11:24/ Aktualności
Mistrzostwa Nordic Walking w Oleśnicy
dzisiaj o 10:27/ Sport
Szukają urzędnika ds. komunikacji
dzisiaj o 10:05/ Aktualności
Nabór uzupełniający do gminnego żłobka
dzisiaj o 09:41/ Aktualności
Nauka języka przez rozrywkę i nie tylko
dzisiaj o 08:32/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube