reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Księża namaszczą chorych

10.02 o 16:22Komentarzy: 43Kategoria: Aktualności
Księża z oleśnickich parafii namaszczą jutro chorych z okazji Światowego Dnia Chorego.


Jutro obchodzony jest Światowy Dzień Chorego

Jutro obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Jest to chrześcijańskie święto ustanowione 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Oleśnickie parafia włączają się w obchody Dnia Chorego i umożliwiają m.in. uzyskanie namaszczenia.

W poniedziałek w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia przy ul. Wileńskiej o godzinie 10 odbędzie się msza z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, a o godzinie 9.30 spowiedź dla chorych. - Prosimy o pomoc chorym w przybyciu do naszego kościoła - apeluje parafia.

W parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty msza święta z namaszczeniem chorych rozpocznie się o godzinie 9. Z kolei w parafii NMP Fatimskiej organizowane są dwie msze. - W tym dniu zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących oraz tych którzy chcą modlić się wraz z nimi, na Mszę Świętą o godz. 9:00 i godz. 18:00. Podczas liturgii udzielimy sakramentu chorych. Bardzo prosimy rodziny o umożliwienie udziału waszym bliskim, dotkniętym cierpieniem, w liturgii Mszy Świętej - czytamy w komunikacie parafii zlokalizowanej przy ul. Ludwikowskiej w Oleśnicy.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (43)

???13.02 o 13:11

@mad - a ja nie mam fejsbuka - i co ? chcesz mnie dyskryminować ?

Zgłoś
Pelagia11.02 o 18:25

Hahahahahaha dobre

Zgłoś
Perturabo11.02 o 17:41

@katolik - nawzajem, szczególnie pofobał mi się cytat o belce w oku, bardzo na czasie, jak się te wasze katabasy nie obudzą to niedługo skończycie jak w Irlandii, o ile już nie jest za póżno.

Zgłoś
katolik11.02 o 15:31

Złota zasada postępowania 12 Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. Zatem gdy komuś źle zyczymy to tak naprawdę sobie źle życzymy. Pozdrawiam

Zgłoś
katolik11.02 o 15:28

Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda 71 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.

Zgłoś
zgred11.02 o 14:43

Ja głupi myślałem, że uleczą. Inni czarnoksiężnicy wskrzeszają umarłych na stadionie nawet.

Zgłoś
Perturabo11.02 o 12:32

@mad, może i tak ale nie każdy ma FB, nie każdy chce mieć a hejterskie komenty można zgłaszać i moderatorzy usuwają.

Zgłoś
mad11.02 o 12:20

MO wyprowadziło komentarze do FB, żeby walczyć z hejtem. Nie wnikam, kto kogo prowokuje, jest hejt i trzeba go zastopować.

Zgłoś
Perturabo11.02 o 12:10

@mad, ja wiem czy to jakiś newralgiczny, newralgiczne według mnie są te , które dotyczą pojedynczych osób i zazwyczaj jakiejś tragicznej sytuacji, prośby o pomoc itd. Wiesz mad, jeśli taki temat uznajesz za newralgiczny to znaczy, że coś jest na rzeczy. Nie oszukujmy się, jest, kościół katolicki w Polsce tak sobie nagrabił przez wiele lat, że ludzie po prostu mówią dość, bańka pękła a cytowanie bibli czy co to tam było lub pikiety oszo....aktywistów pro life wcale nie pomagają w takich sytuacjach. To jest bardzo szeroki problem społeczny u nas.

Zgłoś
mad11.02 o 12:05

@Perturabo, może inaczej, daje niepotrzebnie okazję, możliwość wpisywania chamskich komentarzy. Informacja jest, ok, ale komentarze już na FB. Podobnie jak przy innych "newralgicznych" artykułach. Mam nadzieję, że MO to zmieni.

Zgłoś
Perturabo11.02 o 12:05

@...czyli też mam serce czarne jak smoła i pójdę do piekła?

Zgłoś
...11.02 o 11:54

Perturabo ty wcale nie jesteś lepszy od kurii, na mowę nienawiści na wiernych i kościół, masz klapki na oczach, a innych wkurzenie już wytykasz, komentarze powinny być przez facebooka pisane, i skończy się mowa nienawiści takich osób jak Kuria czy Perturabo

Zgłoś
Perturabo11.02 o 11:34

@mad, możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób MO prowokuje komentarze? Rolą dziennikarza jest opisywanie rzeczywistości, która nas otacza, relacjonowanie a ludzie sami oceniają. Swoją drogą jka czytam takie komentarze jak @wkurzonego to nie wiem czy to po prostu trol czy koleś ma naprawdę coś z głową bo inaczej tego nie da się podsumować.

Zgłoś
mad11.02 o 09:13

"uderz w stół ..." - coś MO często w ten stół uderza i prowokuje te komentarze. Jeszcze trochę i pomyślę, że MO to gazeta parafialna, która pisze dla parafian i z troski o nich. Szkoda tylko, że skutecznie nie walczy z hejtem i umożliwia wpisywanie komentarzy, efekt nie był trudny do przewidzenia.

Zgłoś
???11.02 o 08:56

@ wkurzony - ... uderz w stół ... ? czy jak ?

Zgłoś
wkurzony11.02 o 08:50

kuria jesteś publicznie podlą zakałą naszego społeczeństwa, sam jesteś potencjalny pomolestować i pogwłacić, jesteś paskudnym zerem, plugawą marionetką złego, zepsutym do szpiku kości oszustem który ma serce czarne jak smoła

Zgłoś
kuria twoja mać10.02 o 23:17

bebeto - Kościół nie musiał popierać,ale wystarczyło, że się nie sprzeciwiał zbrodniom wystarczająco ! Po wojnie pomagał nazistom uciekać do Ameryki głównie, albo ukrywał ich w inny sposób za wielką kasę. Bo powinieneś wiedzieć, że dla Kościoła liczy się szmal, władza i wszelkie przyjemności jak np. seks. A takich jak ty baranków bożych miał i ma gdzieś. Masz chodzić na msze, modlić się i rzucać na tacę. Kościelni dygnitarze chcą tylko pogwałcić, pomolestować - chłopców, dziewczynki, kobiety, mężczyzn itp itd. Jakby był Bóg, o którym tyle gadają, to by im genitalia dawno pourywał !

Zgłoś
BS10.02 o 22:19

Mam koleżankę której mąż umarł jej szwagier jest księdzem ma wszystko co potrzeba ten ksiądz jej zapewnia byt jej dzieciom rodzina w całości...

Zgłoś
Bebeto10.02 o 22:16

Tysiące Polskich księży i zakonnic zostało zabitych przez nazistów co według Ciebie Kościół popierał mordowanie księży ?

Zgłoś
kuria twoja mać10.02 o 22:11

Mordowali być może ateiści, ale przede wszystkim katolicy i narodowi socjaliści, a modlił się za nich papież i cały niemiecki, i watykański kościół stworzony przez faszystów, a ofiary liczyły na pomoc Boga... Bóg miał to gdzieś... bebeto wierzysz w cuda, a to trza mieć wiedzę !

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Powiatowa sesja w środę
dzisiaj o 11:28/ Aktualności
Otworzą centrum opiekuńczo-mieszkalne
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Remont ulicy Jagiełły w Twardogórze
dzisiaj o 10:36/ Aktualności
Granty dla sołectw z gminy Bierutów
dzisiaj o 09:13/ Aktualności
Wędrujący Teatrzyk Podwórkowy
dzisiaj o 08:37/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube