reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Szlakiem Oleśnickich Defibrylatorów

30.01 o 10:12Komentarzy: 2Kategoria: Sport
24 marca odbędzie się 2. Bieg Po Życie - Szlakiem Oleśnickich Defibrylatorów. Organizatorem jest stowarzyszenie Służby Ratownicze. Publikujemy komunikat służb na temat biegu.


W marcu odbędzie się bieg zorganizowany przez Służby Ratownicze

Drodzy biegacze i nie tylko,

Chcieliśmy Was zaprosić na coś nienormalnego - nietypowego.

Wiele naszych działań i poczynań dla wielu wydaje się dziwne. My sami o sobie mówimy, że jesteśmy nienormalni poświęcając się wolontariacko dla ratowania ludzkiego życia

W naszym mieście dzięki inicjatywie naszej organizacji oraz dzięki wsparciu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 a także zaprzyjaźnionych firm udało się zamontować publicznie dostępne defibrylatory.

Ideą działania systemu jest dostępność 24h/7 dni dla każdego.

Wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu nie wie jeszcze, że ma tak dobre narzędzie do zwiększenia szans na przeżycie w najtrudniejszej sytuacji, czyli w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Chcemy zwiększać tę świadomość poprzez bezpośrednie przedstawienie zagadnienia i sprzętu.

Dzięki inicjatywie Dariusza Karczyńskiego już po raz drugi organizujemy bieg od AED do AED, czyli szlakiem oleśnickich defibrylatorów. Chcemy wraz z Wami w ten sposób wskazać miejsca ich lokalizacji, pokazać jak je używać i jak wiele mogą zdziałać dobrego.

Trasa biegu to około 12 km, ale z przerwami w miejscach lokalizacji AED, gdzie pokażemy jak je otwierać, wyciągać i używać, przedstawimy także różne elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Bieg ma charakter czysto rekreacyjny i jest przeznaczony dla wszystkich - biegaczy, rowerzystów, rolkarzy oraz "kijkarzy". :) Jeśli ktoś nie da rady wystartować - zapraszamy na miejsca lokalizacji AED.

Zapraszamy nie tylko mieszkańców Oleśnicy - do Waszych miejscowości też przyjedziemy i robimy wszystko, by i tam znalazły się defibrylatory AED dostępne dla każdego.

Spotykamy się od godziny 10.00 w dniu imprezy, ruszamy o 11.00 spod siedziby Służb Ratowniczych przy ul. Kolejowej 2.Biegniemy głównie po chodnikach i trasach rowerowych.

rd, źródło: Służby Ratownicze

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

SR30.01 o 20:30

Sprawdzimy i naprawimy tabliczkę oraz sprawdzimy umiejscowienie. Tabliczki są obecnie dookoła płotu szkoły. Niestety nie zawsze się da tak zamontować, by było widać z każdego miejsca. Ale zweryfikujemy i ew. poprawimy ustawienie

Zgłoś
Oleśniczanin30.01 o 16:21

W dniu 27.bm. zauważyłem połamaną tabliczkę o umiejscowieniu defibrylatora w Szkole podstawowej nr 6- tabliczka na płocie szkoły przy ul. Sikorskiego (od strony Straży Pożarnej)- temu, kto to zniszczył życzyłbym tylko jednego (TO NIE JEST MOWA NIENAWIŚCI !!!) aby NIE MUSIAŁ z tego urządzenia skorzystać !!! P.S. Tabliczka o umiejscowieniu defibrylatora w S.P. nr 6 znajdująca się na płocie tejże szkoły od strony Mrówki ( przy salonie Image) jest ŹLE umiejscowiona, nie jest widoczna ani z jezdni, ani z chodnika przed szkołą...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube