reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 sierpnia. Imieniny Cezarego, Zygfryda, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Komisja zdrowia obradowała [ZDJĘCIA]

22.01 o 18:39Komentarzy: 26Kategoria: Aktualności
Dzisiaj po raz pierwszy zebrała się komisja zdrowia i pomocy społecznej Rady Miasta Oleśnicy. Wybrano wiceprzewodniczącą tego organu i ustalono, czym będzie się zajmować komisja w najbliższym czasie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Od lewej: przewodnicząca komisji Mariola Aiyegbusi, wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor oraz wiceprzewodnicząca Dorota Adamczyk-Gajda

Dzisiaj w ratuszu odbyło się posiedzenie komisji zdrowia i pomocy społecznej, która jest w strukturach Rady Miasta Oleśnicy. Należą do niej Mariola Aiyegbusi (przewodnicząca, klub Jana Bronsia), Paweł Leszczyłowski (JB), Dorota Adamczyk-Gajda (JB), Adam Hrehorowicz (JB), Aleksander Chrzanowski (JB), Jacek Malczewski (JB), Beata Krzesińska (Oleśnica Razem) oraz Wojciech Bartnik (OR).

Podczas dzisiejszego posiedzenia wybrano wiceprzewodniczącą i sekretarza komisji (zdecydowano o połączeniu tych funkcji). Została nią Dorota Adamczyk-Gajda, na co dzień pracująca jako lekarz.

Uchwalono plan pracy komisji na najbliższe miesiące. Czym zajmą się radni-członkowie tego organu? W lutym będą rozmawiać o reorganizacji powiatowego szpitala, w marcu o pomocy dla seniorów i niepełnosprawnych, w kwietniu o realizacji programów unijnych przez miejskie przychodnie, w maju o realizacji budżetu miasta za 2018 rok, natomiast w czerwcu główną tematyką będzie ta dotycząca przygotowań poszczególnych instytucji do akcji lato dla dzieci i młodzieży na terenie Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

nie dla PO24.01 o 10:08

To wszystko wina Bronsia i PO! Referendum i odwołać go!

Zgłoś
`23.01 o 15:45

wmawiają temu ciemnemu i choremu Narodowi ,że jest dobrze ,dobrze to dla elity jest bardzo dobrze

Zgłoś
```23.01 o 15:11

samowolka w tej Oleśnicy nie zajmują się tym co powinni tylko pilnują swoich stołków nepotyzm taka prawda to tak się dzieje w Oleśnicy od wielu lat .?

Zgłoś
Anonim23.01 o 13:43

Mądrość dnia: ?Jeśli udało ci się kogoś oszukać, to nie dlatego, że ten człowiek jest głupi, tylko dlatego, że otrzymałeś więcej zaufania niż jesteś wart.?

Zgłoś
em23.01 o 13:03

najwyższy czas zrobić wymianę tego lekarza orzecznika z Twardogóry po prostu to są żarty ,czy lekceważenie pacjentów ten pan lekarz orzecznik , robi sobie sam nie dobrą opinie o swoim zachowaniu i orzekaniu ,co ma dożywotne, stanowisko ,najwyższy czas wymienić tego pana orzeka na korzyści ministerstwa zdrowia chory powinien stawiać ,się na komisje przykładowo bez głowy to tez by była odmowa jest to wielkie nieporozumienie i niesprawiedliwe?

Zgłoś
.23.01 o 13:01

Następna w kolejce do mandatu jest Ilona Brattig, farmaceutka, właścicielka apteki, uczestniczka manifestacji w obronie konstytucji.

Zgłoś
?23.01 o 12:49

Pozostaje istotne pytanie: czy opozycja z Michałem Kołacińskim, lekarzem, będzie w stanie wyjść poza stosunki koleżeńskie i podjąć temat?

Zgłoś
@ZOZ23.01 o 12:45

Nie trzeba być opozycją, aby domagać się praworządności: od konstytucji zaczynając a na decyzjach radnych kończąc.

Zgłoś
@ZOZ23.01 o 12:43

Analogiczna sytuacja, ale na gruncie samorządu powiatowego stała się przedmiotem wyroku WSA we Wrocławiu z 2005 r. (sygn. III SA/Wr 221/05 ). __________Teza brzmi: "1. Utworzony przez powiat publiczny zakład opieki zdrowotnej jest "powiatową jednostką organizacyjną", o której mowa w art. 23 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym /t.j. Dz.U. 2001 nr 142 poz. 1592 ze zm./".__________Odpowiednio: oleśnicki SZPZOZ jest jednostką utworzoną przez Gminę Miasto Oleśnicę a zatem jest gminną (miejską) jednostką organizacyjną.

Zgłoś
.23.01 o 12:36

Sytuacja prawna jest na tyle jasna, że nawet orzeczeń NSA i WSA w bazie orzecznictwa na ten temat nie ma.

Zgłoś
.23.01 o 12:35

Art. 24b ust. 1 zd. pierwsze ustawy o samorządzie gminnym brzmi: Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub JEGO ZASTĘPCY w jednostce organizacyjnej tej gminy.

Zgłoś
.23.01 o 12:34

Art. 24a ust.2 ustawy o samorządzie gminnym brzmi: Radny nie może pełnić funkcji kierownika gminnej jednostki organizacyjnej lub jego zastępcy.

Zgłoś
.23.01 o 12:33

@ZOZ - Czy ktoś poniżej powoływał się na art. 24f ustawy o samorządzie gminnym? Nie, to orzeczenie nie dotyczy podniesionej kwestii. Odwołano się do art. 24a ust. 2 i 24b ust.1 zd. pierwsze usg.

Zgłoś
w23.01 o 12:28

przecież w Oleśnica to robi co, chce rób ta ,co chcecie nie ma po prostu normalnej kontroli ,wszystko między swoimi nepotyzm tak to cały czas od lat jak rządził Bronś czy Kołaciński nic się nie zmienia dalej ,jest wielki chaos i bałagan w tej wiosce tak trzeba nazwać to miasteczko brudne

Zgłoś
gg23.01 o 11:48

A ja gratuluję p. Dorocie Adamczyk - Gajdzie bo to jedyna osoba która zna realia funkcjonowania naszego szpitala, ponieważ tyle lat w nim pracuje i wie co w trawie piszczy. Mam nadzieję że podzieli się tą wiedzą z pozostałymi członkami komisji i coś wspólnie z radą społeczną starostwa poradzą na tę samowolę i degradację w szpitalu.

Zgłoś
ZOZ23.01 o 10:52

W skardze do sądu administracyjnego radny tłumaczył, iż jego zdaniem błędne jest twierdzenie organu nadzoru, iż sam zapis w statucie ZOZ umożliwiający prowadzenie działalności gospodarczej, jest wystarczający do uzasadnienia wygaszenia mandatu. NSA zgodził się ze stanowiskiem radnego. Sąd przypomniał, iż co do zasady samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej prowadzi działalność między innymi z wykorzystaniem mienia gminnego. Ponadto samodzielny publiczny zakład opiekli zdrowotnej może uzyskiwać środki finansowe. Środki te mogą pochodzić z odpłatnej działalności leczniczej, jak i z wydzielonej innej działalności niż odpłatna działalność lecznicza, jeżeli statut przewiduje prowadzenie takiej działalności. W ocenie NSA nie można uznać, aby zarządzanie samodzielnym zakładem opieki zdrowotnej, który co do zasady, stosownie do obowiązku ustawowego, wyposażony został w mienie komunalne, stanowiło zarządzanie działalnością gospodarczą z wykorzystaniem mienia komunalnego, o którym mowa w art. 24f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594). Wyrok NSA z 21 listopada 2014 r., sygn. akt II OSK 2769/14, prawomocny i I WSZYSTKO JASNE ale czy aby dla obecnej opozycji wątpię?

Zgłoś
anty fan23.01 o 00:00

do @.(kropka). A kto by się tym przejmował. WSA stwierdza rażące naruszenie prawa przez burmistrza Oleśnicy jako OAP a prokurator Jerzy Prędota nie chce pociągnąć do odpowiedzialności karnej i odmawia ze względu na art 231 KK. Dlatego Rzecznik Praw Obywatelskich został poinformowany o martwocie art 23 ustawy o info jawnej. Z wnioskiem o ochronę obywateli i mieszkanców Olesnicy.

Zgłoś
.22.01 o 22:11

Pani dyrektor ma 3 miesiące od dnia złożenia ślubowania na decyzję (art. 383 par. 5 kodeksu wyborczego). Ślubowanie zostało złożone w dniu 28 grudnia 2018 r., ale wniosek o bezpłatny urlop powinien zostać złożony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez organ wyborczy, przed przystąpieniem do wykonywania mandatu (art. 24b ust. 1 zd. drugie ustawy o samorządzie gminnym). A zatem, czy wniosek został złożony?

Zgłoś
.22.01 o 22:09

SZPZOZ to gminna (miejska) jednostka organizacyjna.

Zgłoś
?22.01 o 22:00

SZPZOZ to jednostka miejska tak? , Aiegbusi jako przewodniczacy komisji zdrowia będzie wyznaczać kierunki działania swojemu szefowi Ptakowi? Czy sobie samej bo jest zastępca dyrektora ?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zespół szpitali ma pół miliona złotych straty
dzisiaj o 11:47/ Aktualności
Powiatowa sesja w środę
dzisiaj o 11:28/ Aktualności
Otworzą centrum opiekuńczo-mieszkalne
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Remont ulicy Jagiełły w Twardogórze
dzisiaj o 10:36/ Aktualności
Granty dla sołectw z gminy Bierutów
dzisiaj o 09:13/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube