reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 20 sierpnia. Imieniny Bernarda, Sobiesława, Samuela.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Petycja ws. asfaltu na Wileńskiej

22.01 o 11:02Komentarzy: 56Kategoria: Aktualności
Do władz miasta i powiatu wkrótce powinna trafić petycja w sprawie modernizacji powiatowej ulicy Wileńskiej w Oleśnicy. Czy nawierzchnia z kostki zostanie zmieniona na asfalt?


Ulica Wileńska w Oleśnicy

Część mieszkańców ulicy Wileńskiej wysyła do nowych, lokalnych władz petycję w sprawie zmiany nawierzchni drogi z kostki na asfalt. Akcję prowadził mieszkający niedaleko Mariusz Sołtysiak.

Sygnatariusze twierdzą, że wpłynie to na zmniejszenie hałasu oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Podobne pismo trafiło już do samorządowców w listopadzie ubiegłego roku. Przypomnijmy, droga należy do powiatu, ale mieszkańcy liczą na pomoc miasta. Poniżej przedstawiamy treść petycji.

* * *

My niżej podpisani mieszkańcy miasta Oleśnicy zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań związanych z modernizacją nawierzchni z kostki brukowej odcinka drogi powiatowej nr 1464D ulicy Wileńskiej.

Prośbę swą motywujemy fatalnym stanem odcinka przedmiotowej drogi. Każdy przejazd jakiegokolwiek pojazdu wiąże się z emitowaniem ogromnego hałasu, który w znacznym stopniu obniża jakość naszego życia zarówno w ciągu dnia jak i nocy. W przeciągu kilku lat, ilość samochodów które pokonują tą trasę znacznie się zwiększyła co ma decydujący wpływ na zaistniałą sytuację.

Z naszych obserwacji wynika, że natężenie hałasu nie jest uzależnione od szybkości jadących pojazdów i ograniczenie prędkości do 40km/h, które jest notorycznie nieprzestrzegane, nie rozwiązuje problemu.

Dodatkowo podczas deszczu oraz sezonu jesienno-zimowego obniża się znacznie przyczepność drogi, co pogarsza warunki jazdy, narażając tym samym mieszkańców na wypadki. Śliska kostka uniemożliwia bezpieczne poruszanie się uczestników ruchu drogowego i pieszego. Myślimy tu szczególnie o bezpieczeństwie osób starszych przechodzących na przystanek autobusowy oraz o dzieciach idących do szkoły. Nie potrafimy zrozumieć, dlaczego ten odcinek drogi nie został do tej pory pokryty asfaltem.

Niniejsza petycja podyktowana jest przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców uczestniczących w ruchu drogowych. Modernizacja wytłumi hałas i umożliwi normalne funkcjonowanie w naszym rejonie.

Uprzejmie prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

* * *

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

Boczek24.01 o 13:36

Jak telewizorni nie możeta oglądać to se klimatyzatora wstawcie.

Zgłoś
karmelita bosy24.01 o 10:17

Nawierzchnia z tej kostki jest bardzo dobra! Wara od jej zniszczenia!!

Zgłoś
px23.01 o 23:31

Wielmożnemu Panu nie pasuje kostka brukowa , a majtki w kroku go nie uciskają ?._ Skoro taki wielmoża to niech przeprowadzi się w rejon miasta gdzie nie ma kostki brukowej , najlepiej będzie jak do innego miasta.Mam nadzieję , że chociaż w tym wypadku, oleśniccy "dietetycy" nie zgłupieją i nie zareagują na idiotyczne petycje.

Zgłoś
Irka23.01 o 22:50

Kostka brukowa to materiał budowlany, ktory spelnia warunki techniczne ( określone parametry, w tym natężenie halasu), jest stosowany do budowy nawierzchni drogowej we wszystkich miastach i jeżdżą po nich pojazdy. Tylko w Oleśnicy głupota ludzka nie zna granic. ZADAC, wymagać, za publiczne (czyli nasze) pieniądze wymiany na asfalt, to w głowie się nie mieści. Jest tyle dróg w złym stanie .Do lasu. Tam jest cisza i spokój.

Zgłoś
grzesio23.01 o 22:30

do janek ,,,takiej drogi dzisiaj nie zbudują ,nie muszą się ścigać 50 km/hi spoko

Zgłoś
ja23.01 o 20:51

a kto im kazał budować sie koło koszar?

Zgłoś
kozak23.01 o 19:43

poPIS, narracja antysemicka, antagonizm, na tyle was stać

Zgłoś
Fufik czy fifik23.01 o 18:56

Spłuczkę i ... asfalt i progi, zrobimy to, na co będziemy mieć ochotę i już. Cha, cha, cha

Zgłoś
kozak23.01 o 18:20

Zmienić to sobie może spłuczka, a nie za nasze pieniądze asfalt

Zgłoś
Fufik23.01 o 18:19

Chie, chie, chie, dobrze tak tym, którzy się wściekają na TYCH co chcą zmian, bo Im przeszkadza, siedźcie dalej jak na kołku z gównem w dupie i mówcie, że wam źle, bydlęta

Zgłoś
Bugi 23.01 o 18:10

Te "kozak" od razu widać, że gnój i nie rób z Ciebie wprowadził się i jest u Siebie, a że Mu przeszkadza i chce Sobie zmienić, a nie rżnąć głupa, że tak ma być, że mi nie przeszkadza.

Zgłoś
kozak23.01 o 18:01

Ten Sołtysiak ledwo się wprowadził na osiedle a już kostka mu przeszkadza

Zgłoś
Kajko23.01 o 16:49

Kostka jest zabytkowa to raz. Ludzie mieszkający wzdłuż ulicy wiedzieli jaka jest to okolica to dwa. Postawić im ekrany wygłuszające to trzy. Kiedyś ludzie narzekali na brak ścieżek rowerowych więc się pobudowało ich troszkę. Jaki jest tego efekt można zobaczyć wzdłuż ul. Sudoła. Zamiast szeroką ścieżką jeżdżą mistrzowie po drugiej stronie przy kościele bo po co? Tudzież scenka sprzed kilku tygodni jak to starsza babinka idąca ledwo co o balkoniku szła ... środkiem jezdni a za nią sznureczek samochodów. I tylko pytanie dnia się nasuwa - gdzie się podziewa policja oleśnicka?

Zgłoś
MAREK23.01 o 12:53

To dobra droga ona jeszcze przzeżyje wszystkie grogi remontowane w oleśnicy ,bruk jest nie zniszczalny praktycznie.Asfalt się kryje do bruku jako w wytrfałości

Zgłoś
janek23.01 o 09:43

Komentujący tu nie mają pojęcia jaki hałas niesie taka kostka. Latem nie można oglądać tv przy otwartym oknie. Jest jeden wielki szum, w dodatku dziury , w które wpadają koła aut ciężarowych powodują drgania ...Jedna z dwóch ulic w Oleśnicy, która przypomina drogę Amiszów z wioski. Wstyd i syf

Zgłoś
Dzik23.01 o 08:57

Kostka powinna zostać, ale powinni tam ustawić dużą ilość progów zwalniających. Będzie asfalt, to mogą podnieść prędkość do 50km/h

Zgłoś
...23.01 o 08:36

Asfalt ciszy nie zapewni . Kostka wytrzyma kilkaset lat a asfalt kilka . Absurd

Zgłoś
Maruda 23.01 o 06:45

Dostali ograniczenie do 40 to teraz chcą asfaltu. Dostaną asfalt to będą protestować, żeby tylko hybrydy tam wjeżdzały.

Zgłoś
Tomek 23.01 o 06:00

Odbiło mieszkańcom, szkoda że zamknęli lotnisko wtedy doceniliby to co mają. Zapraszam na Wojska Polskiego i zamierzeniem się z halasem i natężeniem ruchu. I nikt nie narzeka

Zgłoś
Lucjan22.01 o 23:38

Kostaka jest zabytkiem po niemieckim. Nie ruszać !

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Broni Kempę, bronił zbrodniarza z Syrii
dzisiaj o 11:21/ Aktualności
Ośrodek składa zawiadomienie na Kempę!
dzisiaj o 10:22/ Aktualności
Był problem z transportem darów do Syrii
dzisiaj o 09:50/ Aktualności
Sportowe zakończenie lata w Stradomi
dzisiaj o 09:20/ Sport
LGD Dobra Widawa zaprasza na szkolenie
dzisiaj o 09:14/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube