reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Opozycja zarzuca łamanie prawa

12.01 o 14:08Komentarzy: 56Kategoria: Aktualności
Miejska opozycja z ugrupowania Oleśnica Razem uważa, że w Radzie Miasta Oleśnicy dochodzi do łamania prawa.


Kandydaci do Rady Miasta Oleśnicy z Oleśnicy Razem podczas konwencji

Przedstawiciele opozycyjnego względem obecnych władz miasta ugrupowania Oleśnica Razem opublikowali notkę na temat funkcjonowania Rady Miasta Oleśnicy. Zarzucają przy tym władzom „łamanie prawa”.

- Brak powołania na czas komisji stałych Rady Miasta skutkował złamaniem zapisów § 53 Statutu, w konsekwencji wszystkie akty prawa miejscowego tj. uchwały Rady Miasta, zostały przyjęte na III sesji Rady Miasta bez określonych statutem opinii komisji stałych. Rządzący uznali, że komisje jako organy przygotowujące rozstrzygnięcia Rady można w procesie legislacyjnym zwyczajnie pominąć (!) - uważają przedstawiciele OR. - Tym razem złamano § 56 ust. 1, który stanowi, że komisje stałe działają zgodnie z półrocznymi planami pracy, przedkładanymi Radzie odpowiednio do 30 czerwca i do 31 grudnia każdego roku! - dodają.

W dalszym ciągu oświadczenia czytamy, że w radzie miasta trwa „bezprawie statutowe”. - Bezprawie statutowe trwa zatem w najlepsze. Wydaje się, że pięciu przewodniczących komisji przebywa wciąż na prawnym urlopie (urlop z łac. vacatio), a dla rządzących próżnowanie legislacyjne trwa w najlepsze. Pytanie jak długo? I ile regulacji prawnych będzie jeszcze złamanych, zanim rządzący, ponoć „Odpowiedzialni za Oleśnicę”, wrócą z prawnych wakacji? - napisano na stronie ugrupowania.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (56)

:-) zw-kowalski13.01 o 22:51

Tak Panie Edmundzie. Ale jak Pan widzi to dziś na MO wklejałem info o księdzu co zostawił bezpańsko psa i jest oskarżony. I wkleiłem info o ks. Kaczkowskim który dobrze mówił o WOŚP czym utarłem wpisy kilku katolików. Na film dokumentalny o klerze też wpłaciłem nieco kasy. Proces ruszył i to się dzieje. W dobie netu nie da się już tak fałszować jak przy tradycyjnym druku. Już nawet młodzi muzułmanie nie praktykują. Szkoda Pana zdrowia.

Zgłoś
fafik13.01 o 21:41

do krucha fiks, tylko nie zrób czasem Kalecińskiego papieżem, katomatołku hłe, hłe

Zgłoś
Edmund Kaleciński13.01 o 21:35

Panie Zbyszku, ja nieco inaczej postrzegam sondaże. Zawsze wobec nich jestem sceptyczny. Dlaczego? Tu nie miejsce, aby ten problem rozstrząsać. Co do staczania się kościoła instytucjonalnego, to on staczając się i tak się utrzyma z tego co wyrwie państwu. Kościół jako wierni nie zna swojej religii nazywając ją katolicką, a przecież takowej nie ma. I to co opowiadają tzw. katolicy (wierni) dowodzi, iż czapa kościoła kat. z tego korzysta, i w tym znaczeniu, zarówno moralnym jak i etycznym, ten Kościół się stacza, jako całość. Głównie dlatego, że bazuje na świadomym kłamstwie, a wierni na niewiedzy. Dlatego jak Pan pisze niżej internaucie "wyluzuj", to tego nie akceptuję, bo Kościół zaciska swoje garście na gardłach naszych. A to ma wielorakie i głównie złe skutki. Tylko głośne mówienie o kościelnym złu, pisanie publiczne o nim i domaganiu się zmiany stanu prawnego w relacjach z państwem i jego obywatelami. Dziś w wiadomościach mówiono, że papież Franciszek ochrzcił niemowlęta w Watykanie. Mając to na uwadze, chrzest niemowląt nie jest biblijną praktyką. Niemowlę nie może złożyć swojej wiary w Chrystusa. Niemowlę nie potrafi podjąć świadomej decyzji posłuszeństwa Chrystusowi. Niemowlę nie jest w stanie zrozumieć co oznacza chrzest. Biblia nie odnotowuje jakichkolwiek chrztów niemowląt. A więc papieże Biblię (słowo boże) mają tam, gdzie Pan Jasio ma Pana majstra. A taka antybiblijna postawa kleru spowodowała u nas w Polsce, że jest nas 95 % katolików i kler głosi w publikatorach, że to kościół utrzymuje państwo (sic!). Więc Panie Zbyszku, pańskie pouczanie o luzowaniu jest nie w mojej optyce. Na działanie Kościoła patrzą przez pryzmat prawa i jego lekceważenia przez tę instytucję. Pozdrawiam.

Zgłoś
krucha fiks13.01 o 20:51

Kuria jego mać , to Kaleciński. On byłby idealnym bezradnym!!

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 20:41

kuria twoja mać. Wyluzuj. Pisałem Panu Edmundowi jak KK stacza się po równi pochyłej. Mad mnie opier.... A dziś na o2 info z Rzeczpospolitej. 56 % społeczeństwa anie chce aby lekce religii finansowało państwo i nie chce aby ocena wliczała się do średniej, 28% jest za a 16% nie ma zdania. Przy założeniu, że ateistów i innych wyznań jest ok 10 % to 46 % katolików nie chce tego co im wciśnięto.

Zgłoś
kuria twoja mać13.01 o 18:25

@Nigdy już PO - kołatkowe ciołki też były bezradne i dostali w dupę z kretesem. Nawet zdradzieckie mordy im nie pomogły. Więc kiego przypierd... się do bronsiowych. I mimo, że kołatek wykazywał wielką amiszkonerię wobec czarnych klaszcząc w kościele gdzie nie ma Boga. Na dodatek klęczał w Rynku i robił z siebie głupa w procesjach trzykrólowych... Już nawet konie nie wytrzymują i w tym roku nasrały na to wszystko przy samym Rynku. Jak my jako mieszkańcy ciągle będziemy wybierać przykościółkowych nieuków, to tak będzie. W tamtej kadencji przewodniczącym rady był nieuk i jeszcze kombinator (ciekawe czy prokurator już coś ustalił czy umorzył jego sprawę) i w tej kadencji jest przewodniczący rady nic nie mogący, też z powodu nieuctwa i służalczej postawy wobec patrona komitetu wyborczego. Po prostu znakomita większość radnych nie nadaje się do pełnienia tej ważnej funkcji. Kiedyś komitety robiły spotkania i przedstawiano kandydatów na radnych i można było ich sprawdzić zadając pytania. I się wiedziało who is who. A dziś jakieś łąjzy przerywają dyskusje, dopuszcza się chamskie i bezprawne metody tworzenia prawa. To jak na moje oko "szambo nie perfumeria"!

Zgłoś
Nigdy już PO13.01 o 17:21

Bronś i jego bezradni to WSTYD dla Oleśnicy!

Zgłoś
pochodzeniowiec13.01 o 15:46

obserwatorko. Ten radny z landów dostał zapytanie o obywatelstwo niemieckie i czy pobiera niemiecką emeryturę. Pracownicy Ratusza uśmiechają się pod nosem gdy to pismo przechodzi kolejne etapy w urzędzie.

Zgłoś
racjonalista Domański13.01 o 13:49

A co na to opozycja ?

Zgłoś
. 13.01 o 13:30

Jawne bezprawie, ale na to wszystko pozwala szef rady miasta. Ignoranci przy władzy to wstyd dla mieszkańców

Zgłoś
Jan Musiał (nauczyciel)13.01 o 13:18

Pozwalam sobie na troszkę samowoli i piszę - dzień dobry Panie Edmundzie Kaleciński. Jestem dość daleko od swojego miejsca zamieszkania i od bliskiej mi Oleśnicy. Zajęcia, którym teraz się oddaję z wielką pasją, na mocno zachodnich rubieżach od domu mego, spowodowały moją rzadszą obecność na oleśnickich portalach. Piszę tylko po to aby Panu rzec: Chapeau bas ! Czytanie Pana to satysfakcja !

Zgłoś
wyborca13.01 o 13:02

Prawdziwe oblicze {PO, które rządzi miastem i powiatem.

Zgłoś
"Dojna zmiana" WON13.01 o 12:40

Chaos prawny to wasze ugrupowanie wprowadza na szczeblu centralnym niszcząc Trybunał K. który już nie funkcjonuje i łamiąc prawo Unijne w stosunku do Sądu Najwyższego.Na szczęście czuwa nad wszystkim jeszcze kosa w postaci Trybunału Sprawiedliwości w UE. Tak więc zacznijcie od siebie, pajace.

Zgłoś
taka prawda13.01 o 12:04

Nie ma co tłumaczyć , to jest blamaż .

Zgłoś
moRda zdRadziecka13.01 o 11:40

To dlaczego PiSowski Wojewoda, nie wydał rozstrzygnięć nadzorczych co do tych uchwał?

Zgłoś
ja13.01 o 10:58

Kołek sam się skompromitował swoją 4 letnią pracą.

Zgłoś
?13.01 o 09:50

zaraz, a co z napastowaniem kobiety przez Karczewicza dlaczego Kolacinski milczy???

Zgłoś
taka prawda13.01 o 09:44

Chaos prawny niespotykany wcześniej w radzie miasta jest kompromitacją rządzących i Jana Bronsia

Zgłoś
kuria ich mać13.01 o 09:36

Są w tej Radzie różni, ale że taki jak ten, "który przybył z landów" znalazł uznanie wśród nas ? To tylko świadczy o jakimś siedlisku poważnego kretynizmu istniejącego w mieście.

Zgłoś
obserwatorka13.01 o 07:22

Pisiory atakują to było do przewidzenia szczególnie jak w Radzie zasiada Radny który przybył z landów.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube