reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Sądowy finał za zaniedbanie psa

12.01 o 10:21Komentarzy: 40Kategoria: Aktualności
Fundacja Oleśnickie Bidy poinformowała, że prokuratura skierowała do sądu wniosek o ukaranie mieszkanki Boguszyc, która miała zaniedbać psa.


W takich warunkach żyła Luna / fot. Oleśnickie Bidy

W zeszłym roku przedstawiciele fundacji Oleśnickie Bidy interweniowali w sprawie schorowanego psa, któremu w trakcie mrozów za schronienie służyła ławka. Suczka wabiąca się Luna była pod opieką mieszkanki Boguszyc, ale nie miała nawet stałego dostępu do wody.

Czworonoga odebrano kobiecie, a sprawą zainteresowały się organy ścigania. Fundacja Oleśnickie Bidy przedstawiła wniosek prokuratury o wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy. Jest w nim stwierdzenie o "znęcaniu się nad psem".

- Osiem miesięcy w zawieszeniu na rok, przepadek zwierzęcia, kurator oraz nawiązka na rzecz wskazanej przez Sąd organizacji pożytku publicznego - tak zakończy się sprawa Luny, odebranej interwencyjnie przez naszych inspektorów. Luna była jeszcze szczeniakiem, przywiązanym do ławki, która miała jej służyć również za schronienie przy mrozie. Dzisiaj Luna jest szczęśliwa w nowym domu, a my zawsze dążymy do ukarania sprawców - informuje organizacja.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (40)

Pola13.01 o 20:53

Taki biedny psinek,ale przeszedł dużo złą....kobietę wysłać do OB do sprzątania klatek.

Zgłoś
Kacpi13.01 o 20:46

Mądrala się znalazł!!

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 16:42

Pani Kowalska. Wychowanie społeczeństwa nie polega na karaniu. W najbezpieczniejszych krajach na świecie czyli Szwecji, Norwegii, Danii średnio skazany przebywa w zakładzie karnym 16 miesięcy. Mądrzejsi policzyli, zbadali , że po roku odosobnienia skazany ma problemy z powrotem do społeczeństwa. tam gdzie są najwyższe kary w USA i Rosji jest najwięcej skazanych w przeliczeniu na 100 tys mieszkańców.

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 16:35

Liberał. To uchwała rady miasta XXXVII 274.2001 z różnymi zmianami. Na stronie ZBK jest podane ,że powierzchnia na jedną osobę nie może być mniejsza jak 5 mkw. Popatrz na powierzchnię domów, mieszkań burmistrzów, radnych. Nie zazdroszczę im bo sam mam jakieś 500 mkw. Mi chodzi o to jaką normę wyznaczyli dla tzw plebsu lub poprawnie politycznie wyborców czy mieszkańców Oleśnicy.

Zgłoś
zw-kowalski13.01 o 16:30

Ciekawa. Tu nie chodzi o bezkarność. Tu chodzi o właściwe proporcje. Proboszcz potrafi po kilkunastu latach nie zabrać psa. Najbardziej nad psami, zwierzętami to znęcają się małe dzieci. Kobieta zrobiła źle i poniesie tego konsekwencje. Uświadom mnie proszę czy gdyby nie było nawiązki na organizacje pożytku publicznego to te stowarzyszenia tak by działały.

Zgłoś
Masteroles13.01 o 13:49

Proponuje Pani Kowalskiej iść do pracy dodatkowej i zarobić na podatki za które będzie się utrzymywać takie osoby w więzieniu. Łatwo powiedzieć trudno uczynić . Nie popieram takiego traktowania psa ale bardziej spostrzegam zachowanie osób jako rasistowsko faszystowskie , nie pijesz za nami w świetlicy herbaty od Gminy Oleśnica , to sobie o tobie porozmawiamy.

Zgłoś
Pani Kowalska13.01 o 13:39

Kara powinna być dużo surowsza.ta baba powinna swoje odsiedzieć i tyle w tym temacie!

Zgłoś
Masteroles13.01 o 13:33

Robię proste porównanie ze to nie psy tworzą PKB tego kraju. I Najwyższą karą jest to że zwierze zostało odebrane właścicielce . Ktoś napisał że mała kara , więc pytam jaka kara ma być dla funkcjonariuszy którzy z pałką i orzełkiem na czapce próbowali znęcać się na bezdomnymi w Boguszycach ? Jaka jest szkodliwość społeczna trzymanie psa pod ławką skoro mógł ugryść małe dziecko jeżeli był by trzymany wolno. Szkodliwość społeczna jest duża kiedy Wójt Gminy Oleśnicy latami wydaję pieniądze na stowarzyszenie w którym zatrudnienie ma jego żona . Tego Prokurator Firko nie widzi , widzi się biednych ludzi i pod Sąd aby statystyki były ze się pracuję.

Zgłoś
Ciekawa13.01 o 11:33

Do Masteroles-a co ma piernik do wiatraka? Dlaczego zawsze pod artykulami o znecaniubsie nad zwierzetami pojawiaja sie komentarze ludzi wypisujacych durne porownania do ludzi, czemu to ma sluzyc? Mamy sie w ogole nie przejmowac zwierzętami o to ci chodzi? Wtedy bedzoesz zadowolony jak baby tego typu beda bezkarne? Tego bys chcial? Bo nie rozumiem? To ze sa kary za znecanie sie nad zwierzetami ci przeszkadza?

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 11:11

Liberał. Jest różnica między daniem wędki aby złapać tę rybę a daniem gotowej ryby. Spytaj burmistrza Oleśnicy dlaczego miasto woli płacić dodatkową składkę do NFRON i wypłacać dodatkowe zasiłki dla niepełnosprawnych niż zatrudnić ich przy pracach porządkowych na terenie miasta Oleśnicy. Na zatrudnieniu takiego niepełnosprawnego zarabiałoby miasto Oleśnica tyle ile zarabiają zorganizowane grupy przestępcze m. in. były zięć prezydenta Kaczyńskiego.

Zgłoś
Masteroles13.01 o 09:13

W niejakich Boguszycach , zima -20 C , grupa Funkcjonariuszy z pałka w ręku próbowała gonić bezdomnych którzy schowali się w budynkach przeznaczonych do rozbiórki . Więc jaka kara za znęcanie się nad człowiekiem , jeśli za znęcanie się nad psem to mała kara w artykule ?

Zgłoś
Liberał12.01 o 22:53

@ :-) zw-kowalski Godności ludzkiej to ubliża rozdawanie mieszkań za darmo.

Zgłoś
matematyka 12.01 o 21:37

Baba Jaga. Artykułów jest 51. zwkowalski pisał na 5. Matematyka się kłania. Dla ciebie 10% to wszędzie i wszystkie.

Zgłoś
:-) zw-kowalski12.01 o 21:26

Azor. A co napiszesz o proboszczu który przeprowadził się do następnej parafii i nie zabrał ze sobą psa, nie przekazał psa jakiemuś gospodarzowi czy nie oddał do schroniska? Rozumiem ale nie usprawiedliwiam zwykłego chłopa na roli a tu taki numer od... wysłannik pana zwanego bogiem.

Zgłoś
Azor12.01 o 21:02

Chętnie bym tą babę uwiązał do tej ławki.Chociaż na parę godzin.

Zgłoś
:-) zw-kowalski12.01 o 20:49

Liberał. To jest publikowane w biuletynie UM. Tych uchwał było kilka. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd co do metrażu i innych warunków ale to ubliża godności ludzkiej. Porównaj sobie jakie minimum miasto daje mieszkańcom a jakimi mieszkaniami sami radni i burmistrz dysponują.

Zgłoś
:-) zw-kowalski12.01 o 20:47

Baba Jago. Tu jest kilkadziesiąt artykułów. Ja piszę na 3-5. Ja obrażam czy ludzie sami się obrażają a ja niektórym to uzmysławiam. Ostatnio prezes sądu lekko mi punktowała znieważenia i słowa używane za obraźliwe. Nie wzięła pod uwagę, że kilka osób włącznie z sędzią sprawozdawcą popełniło błędy a do mnie pretensje, że pisałem o pracownicy sądu "osobnik". A jak mam pisać jak się przedstawiają, nie mają identyfikatorów. Miałem pisać blondynka, szatynka, szczupła z nadwagą. Ja kilku osób nie czytam dla higieny umysłu. Zrób to samo.

Zgłoś
zw12.01 o 20:38

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko byłemu proboszczowi jednej z parafii pod Lublinem. Ksiądz zmienił miejsce pełnienia posługi i miał zostawić swojego psa bez opieki. Oddychające z trudem zwierzę znaleziono przed kościołem. 25 17 Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE Do Sądu Rejonowego w Opolu Lubelskim wpłynął akt oskarżenia ws. byłego proboszcza podlubelskiej parafii. Ksiądz został oskarżony o znęcanie się nad psem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Leżące przed kościołem zwierzę zauważył w sierpniu 2018 r. jeden z wolontariuszy Fundacji na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Ex Lege. Pies był osowiały, oddychał z trudem. W skołtunionej sierści znajdowały się pasożyty. REKLAMA Zwierzę przewieziono do kliniki weterynaryjnej. Było odwodnione i miało głęboką anemię. Psa dokarmiali nieregularnie mieszkańcy miejscowości. ? Określali stan psa jako zły i potwierdzali, że pies żył wolno, bez stałego miejsca zabezpieczającego go przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednak trzymał się terenu parafii. Wszystko dlatego, że od wieku szczenięcego należał

Zgłoś
mad12.01 o 20:06

To ile wynosi ta nawiązka? 100, 1000, czy 10 tys. zł? Skąd wiecie, czy kara była za niska?

Zgłoś
Tylko PO12.01 o 19:58

Za znęcanie się nad zwierzętami powinna być KŚ

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube