reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 20 kwietnia. Imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Policja sprawdzi autokary

11.01 o 17:50Komentarzy: 9Kategoria: Aktualności
Oleśnicka policja poinformowała, że istnieje możliwość sprawdzenia autokarów wycieczkowych, którymi będą podróżowały dzieci wybierające się na ferie.


Komunikat policji

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wytypowali stałe miejsce prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Na terenie Oleśnicy jest to parking przy ulicy Moniuszki (parking przy markecie).

Przekazujemy również numery telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Można to zrobić osobiście w jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 71 397 6283 lub 71 397 6218.

sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowa KPP w Oleśnicy

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

:-) zw-kowalski13.01 o 10:47

kierowco. To znaczy, że jadący za nim kierowca nie zachował stosownej odległości. Spadający lód czy śnieg początkowo ma prędkość jadącego auta. To tego dochodzi pionowo działająca siła ciężkości. Spadający lód porusza się z prędkością będącą wypadkową tych prędkości. Liczył nam to biegły sądowy na kursie kwalifikacyjnym na przewóz osób i towarów. Czysta fizyka. Według tego biegłego jadący za TIR kierowca byłby współwinnym bo jechał zbyt blisko.

Zgłoś
kierowca12.01 o 22:45

"Z tira spadła tafla lodu. Jadący za nim kierowca jest ranny" https://wiadomosci.wp.pl/z-tira-spadla-tafla-lodu-jadacy-za-nim-kierowca-jest-ranny-6337774980999297a

Zgłoś
:-) zw-kowalski12.01 o 11:07

do @ja. To nie wychodź z domu. Wczoraj było śmiertelne potracenie Lwowska,11 listopada. Kilka dni zwykłe potrącenie kilka dni wcześniej na Klonowej. Tak samo ma prawo się popsuć autobus Polbusa następnego dnia po przeglądzie. Czy policjant ma uprawnienia diagnosty? Moje auta są wiekowe. Wyglądają jak wyglądają. Ale przy każdym wjeździe do Polski stacja diagnostyczna i sprawdzanie zawieszenia. Więc gdy mam kontrolę a policjant udaje ważniaka mówię krótko "proszę ściągnąć lawetę, dowieźć auto do stacji diagnostycznej i udowodnić mi , że auto nie może być w ruchu". To policjant musi mi udowodnić, że auto jest niesprawne a nie odwrotnie gdy mam ważny przegląd. Od 10 lat w Polsce nie mam przy sobie dowodu rejestracyjnego.

Zgłoś
Zeniu12.01 o 03:29

Po to sa kontrole czym sie martwicie jesli cos jest nie tak policja wyłapie i podstawia inny autobus

Zgłoś
ja11.01 o 23:53

zw- pojazdy się psują, jeśli usterka wystąpi tydzień po badaniu diagnostycznym to oszczędny naprawi ją dopiero przed kolejnym przeglądem, czyli za rok...

Zgłoś
Bylimilisapoli11.01 o 23:15

Rzadko to mówię Kowalski ale wiecie lubię was.Was wicie takiego jacy jesteście z tą waszą wiecie niby zachodnią szwedzk? wyższosci? i td. Czuje źe podyskutujemy jeszcze .

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.01 o 22:47

"Polska to śmieszna kraj" mawiał Zulu Gula. Policja nie ma zaufania do organu administracji państwowej jakim jest starostwo. Przecież wszystkie stacje diagnostyczne mają uprawnienia nadane przez starostwa. Policja w ten sposób sugeruje, że badania są prowadzone nierzetelnie i ogół dopuszczonych do ruchu autobusów budzi zastrzeżenia. Czym bezpieczeństwo tych dzieci jest ważniejsze niż bezpieczeństwo podróżnych dojeżdżających do pracy we Wrocławiu lub emerytów jadących na Jasną Górę czy to Lichenia. Oczywiście to tylko pytanie retoryczne. Nie spotkałem takich komunikatów policji w Ovik.

Zgłoś
BUSOMAT PL11.01 o 21:49

Bezpieczeństwo osób w autokarach najważniejsze

Zgłoś
SOS11.01 o 20:36

Policja sprawdzi autokary ,a pózniej w gminie sie dziwią że nikt nie chce wozić za psie pieniądze.

Zgłoś
reklama
reklama
Ostatnio dodane
Tak pojedzie Polbus w święta
wczoraj/ Aktualności
Ruszy przebudowa placu Zwycięstwa
wczoraj/ Aktualności
Wywrotka pijanego motocyklisty?
wczoraj/ Aktualności
Zobaczymy Pełnię Różowego Księżyca!
wczoraj/ Ciekawostki
Świąteczna paczka dla mieszkanki Boguszyc
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube