reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

I LO współpracuje z Politechniką [ZDJĘCIA]

11.01 o 11:46Komentarzy: Kategoria: Aktualności
Dzisiaj w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy odbyła się inauguracja współpracy tej placówki z Politechniką Wrocławską.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Dyrektor I LO Marzena Helińska razem z przedstawicielem PWR - prof. Andrzejem Dziedzicem

Dzisiaj w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy odbyła się inauguracja współpracy tej placówki z Politechniką Wrocławską. - To ogromne wyróżnienie, ale także zobowiązanie do wytężonej pracy. Myślę, ze temu podołamy. Nasz sukces, a jest nim patronat Politechniki Wrocławskiej, to efekt współpracy uczniów, rodziców, pracowników liceum i władz samorządowych - mówiła dyrektor I LO Marzena Helińska.

W inauguracji współpracy uczestniczyli pracownicy i uczniowie I LO, przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej na czele z prorektorem ds. nauczania prof. dr hab. inż. Andrzejem Dziedzicem oraz samorządowcy - burmistrz Jan Bronś, Przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Aleksander Chrzanowski oraz wicestarosta Sławomir Kapica.

- Chyba patron szkoły - poeta - nie pogniewa się, że współpracujemy w zakresie nauk technicznych - żartował prof. Andrzej Dziedzic, przekazując jednocześnie dyrekcji szkoły pamiątkową tabliczkę z napisem "szkoła pod patronatem Politechniki Wrocławskiej".

- Politechnika jest mi osobiście bliska, bo jestem jej absolwentem. Taka współpraca jest szczególnie ważna w zmieniającym się świecie - chwalił inicjatywę burmistrz Jan Bronś. - Mam nadzieję, że efekty współpracy będą szybko widoczne - dodawał wicestarosta Sławomir Kapica.

W dalszej części oficjalnej inauguracji pozowano do wspólnego zdjęcia, a także dziękowano wszystkim osobom zaangażowanym w rozmowy na temat współpracy I LO z PWR. Z kolei przy wejściu do sali gimnastycznej pojawił się bolid F1, którego konstrukcja została wykonana przez członków zespołu PWR Racing Team. Nie zabrakło też warsztatów prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki oraz prezentacji oferty edukacyjnej I LO dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

reklama
Ostatnio dodane
MOSiR otworzy basen i zalew
dzisiaj o 10:01/ Aktualności
Koniec roku szkolnego w CKiW OHP
dzisiaj o 09:20/ Aktualności
Zaproszenie na Piknik po Oleśnicku
dzisiaj o 09:11/ Aktualności
Start Hikari na dwa brązy!
dzisiaj o 08:29/ Sport
Festyn na boguszyckim osiedlu
dzisiaj o 08:18/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube