reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

W zamku rozmawiali o narkotykach

10.01 o 18:15Komentarzy: 9Kategoria: Aktualności
W oleśnickim CKiW pojawili się policjanci wraz z Melisą - policyjnym psem, żeby uczulić młodzież na temat szkodliwości narkotyków.


Policjanci i Melisa w oleśnickim zamku

W dniu 9 stycznia w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zorganizowano spotkanie informacyjne na temat bezpieczeństwa i szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy. Z młodzieżą spotkali się funkcjonariusze Komendy Policji w Oleśnicy sierż. sztab. A. Pieprzycka, oraz przewodnik psa sierż. sztab. K. Kempa, który przyprowadził psa „Melisa”, owczarka belgijskiego przeszkolonego w wykrywaniu substancji odurzających.

„Nowy funkcjonariusz” wraz ze swym opiekunem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie tresowane są psy patrolowo – tropiące, które poza przygotowaniem do działań prewencyjnych uczą się także tropienia ludzkich śladów. Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz przeszukiwania terenu i pomieszczeń. Policyjny pies wzbudził wielki entuzjazm wśród nastolatków, którzy byli bardzo zaciekawieni tym, jak wygląda codzienna praca zwierzaka.

Takie spotkania policja przy współpracy z Centrum organizuje wielokrotnie w ciągu roku. Dokąd prowadzą narkotyki ? – na to oraz na inne pytania dotyczące środków odurzających starali się odpowiedzieć policjanci. Mundurowi przypomnieli młodzieży, że w polskim prawie wszystko co związane jest z narkotykami (posiadanie, zażywanie, sprzedawanie) jest zabronione. Ostrzeżenie dotyczyło również dopalaczy „Zażywanie, eksperymentowanie z nimi kosztowało niektórych życie”- tłumaczyła sierż. A. Pieprzycka.Pod koniec prelekcji nasza młodzież miała możliwość skorzystania z zadawania pytań. Młodzież pytała nie tylko o nurtujące sprawy związane z tematyką zajęć, ale także o pracę policji, czy szkolenie psów policyjnych.

rd, źródło: CKiW

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (9)

CHWDP JP na 120%11.01 o 19:17

Szkoda tylko że mafii VATowskich tak chętnie nie ścigają jak gówniarzy ze skrętem. A jak posadzisz parę roślinek w doniczce, to ci liczą że "narkotyki o wartości kilkuset tysięcy", że "Państwo na tym traci" i prokurator wali z grubej rury 3 miesiące aresztu... Miliardy Państwo traciło na oszustwach podatkowych, a dziś pies mówi że wiedzieli o tym, ale nikt im nie powiedział że ich trzeba łapać. Fuck YOU!

Zgłoś
Mieszkaniec Młynarskiej11.01 o 16:26

A co gdzie i u kogo na Młynarskiej jest w sobotę wieczorem, bo mieszkam tam ale nie mam kontaktów a coś bym chętnie zarzucił na weekend

Zgłoś
hm11.01 o 11:01

Dajcie się pieskowi wykazać, proponuję spacer w sobotę wieczorem ul mlynarska, tylko że moze zwariowac i rozwalic sobie receptory

Zgłoś
Ala11.01 o 00:34

Ciekawe kiedy komendant zabierze psa przewodnikowi ?

Zgłoś
Piotr10.01 o 23:52

Przewodnik zalapal sie na fajna fuche. Prelekcje,festyny,spotkania to bedzieteraz jego chleb powszedni

Zgłoś
Junkie10.01 o 23:37

Zostawcie młodzież i narkotyki w spokoju! Dość państwowej antynarkotykowej indoktrynacji i propagandy i robienie z każdej nielegalnej substancji czegoś złego

Zgłoś
kapuśniak10.01 o 22:29

akurat, znam takich co ćpajom i dorbze wygladajom

Zgłoś
O10.01 o 20:11

Więcej takich spotkań z młodzieżą precz z narkotykami

Zgłoś
:)10.01 o 19:04

A może Melisa zechciałaby odwiedzić Heńka w Bejrucie? Zdaje się że znowu nadaje.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube