reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 20 czerwca. Imieniny Bogny, Florentyny, Bożeny.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Ruszają prace nad skateparkiem

12.01 o 06:25Komentarzy: 90Kategoria: Aktualności
Budowa skateparku była jedną z obietnicy wyborczych Jana Bronsia. Burmistrz właśnie ogłosił początek przymiarek do inwestycji i liczy na współpracę oleśnickiej młodzieży przy projekcie.


Wstępna wizualizacja skateparku z kampanii wyborczej. Obiekt mógłby znajdować się w pobliżu Lidla

W sierpniu na łamach portalu MojaOlesnica.pl napisaliśmy, że grupa młodych oleśniczan prowadziła zbiórkę podpisów w sprawie budowy nowego skateparku na terenie przy ul. Wojska Polskiego w Oleśnicy, obok sklepu Lidl.

- Miejsce to jest idealne na budowę nowych ramp, ponieważ w najbliższej okolicy nie znajdują się budynki mieszkalne, dzięki czemu hałas nie przeszkadzałby nikomu. Nowy, lepszy skatepark mógłby również przyciągnąć do naszego miasta sportowców wyczynowych z okolic naszego miasta i nie tylko! - oświadczyli pomysłodawcy inwestycji.

Propozycję budowy takiego obiektu w trakcie kampanii wyborczej poparł Jan Bronś, który po październikowych wyborach objął funkcję burmistrza. Na styczniowej sesji Młodzieżowej Rady Miasta zaprosił jej członków do współpracy.

- Rozpoczynamy prace nad skateparkiem i zaproponowałem, żeby młodzieżowa rada miasta przedstawiła jego wizję i koncepcję - mówi portalowi MojaOlesnica.pl burmistrz J. Bronś i dodał, że liczy również na współpracę ze strony autorów petycji budowy obiektu.

Po konsultacjach mają rozpocząć się prace nad projektem skateparku. Samorządowiec chce, aby ten etap zakończył się maksymalnie do końca roku, a następnie mogłaby ruszyć budowa.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (90)

Ferrari20.01 o 16:55

precz z komuną

Zgłoś
oczyszczalnia13.01 o 20:52

MO. To nie czytaj.

Zgłoś
MO13.01 o 20:49

Kochana redakcjo MojejOlesnicy czy nie możecie włączyć komentarzy tylko poprzez fb ? Krew mnie zalewa jak czytam te anonimowe śmieci !

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 20:34

Jacek. Wyluzuj. Nikt nie twierdzi, że to nie jest potrzebne. Tylko kwestia czy na już? czy nie ma ważniejszych potrzeb? dlaczego poprzednie obiekty są źle zrobione (zdanie internautów). Ja np byłbym za tym aby to robić etapami a część kasy dać już teraz na drona do pobierania próbek zanieczyszczeń, itp. Mnie teoretycznie g... to obchodzi bo w mojej gminie Ovik wszystko działa. Pierwsze połączenie z powiatem mam o 6:25. 30 km do Gidea jadę taxi w cenie biletu autobusowego a reszta 35 km autobusem. A jak do pracy dojeżdża kilka tysięcy osób dziennie to opisuje MO na swoich stronach.

Zgłoś
Pomnik13.01 o 20:25

Nie jeśli Tor ze skate parkiem zostanie tak wykonany ,że będzie można latać.

Zgłoś
513.01 o 20:17

To bedzie kolejny przystanek by sie zatrzymac nachlac i isc na co rocznie speluniarskie dni olesnicy ktore kiedys byly lepsze na zamku

Zgłoś
to najważniejsze13.01 o 17:35

Dokładnie, najistotniejsze z punktu widzenia potrzeb miasta i mieszkańców jest remont dworca i korekta połączeń kolejowych z Wrocławiem, tak aby Oleśniczanie mogli godnie dojeżdżać do pracy, reszta może spokojnie zaczekać. To co się dzieje na dworcu kolejowym woła o pomstę, tam jest realne zagrożenie dla życia, warunki w jakich podróżują oleśniczanie są dramatyczne. Na tym powinni przede wszystkim skupić się nasi włodarze.

Zgłoś
ROWER13.01 o 14:05

ZRÓBCIE TOR DLA ROWERÓW A NIE JAKIOS SKATEPARK JEDEN JUZ JEST A DLA ROWERÓW ZERO...

Zgłoś
Targus 13.01 o 13:20

I bedą połamane dzieciaczki i gimbazy lepiej wyleje tam asfalt na parking dla targusow

Zgłoś
Jacek 13.01 o 11:21

Najbardziej krytykują Ci co nigdy nic nie zrobili czyli nieudacznicy życiowi i ciemnogród ????????????.

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 10:33

Olu. Umiesz liczyć. To policz ile zyskuje zorganizowana grupa przestępcza która fikcyjnie zatrudnia niepełnosprawnych? Między kwotą dofinansowania na jeden etat a kwotą wypłacaną niepełnosprawnemu jest kilka tysięcy. To zostaje w kieszeni takiej osoby. Dlaczego miasto nie zatrudnia osób niepełnosprawnych? Dlaczego skarbnik miasta stwierdziła publicznie, że stworzenie miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej byłoby dyskryminowaniem pozostałych osób.

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 10:29

Krzysztofie. Pamiętasz ostatni przetarg na konserwację zieleni i porządkowanie miasta? Czy z tej kwoty prawie miliona nie można było "uszczknąć" jakieś 100-200 tys. zł zmniejszając zakres prac porządkowych i utworzyć odpowiednik naszego w Ovik City Group. Osoby niepełnosprawne , w tym jedna na wózku inwalidzkim, zbierają śmieci w mieście. Oczywiście po porannych porządkach robionych przez służby komunalne. Tu znajdą peta, tam butelkę, komuś upadnie jakiś papierek. Zorganizowanym grupom przestępczym w tym byłem zięciowi byłego prezydenta Kaczyńskiego opłaca się zatrudniać fikcyjnie setki osób a miastu nie opłaca się zatrudniać kilka osób. Nawet gdyby ten niepełnosprawny zamiast 8 godzin pracował 5 czy 6 godzin to zniknęłyby butelki i śmieci pod Arkadami, z dawnych czerwonych koszar systematycznie znikałyby butelki, pety. To samo dotyczy parków, terenów nad stawami i byłych wodociągów.

Zgłoś
:-) zw-kowalski13.01 o 10:20

Krzysztofie. Niestety masz rację. Ty będąc na miejscu bardziej niż ja widzisz ten bałagan i syf jaki macie w mieście. Ja tam bywam sporadycznie i aktualną wiedzę mam z MO. To przerażające jak niefrasobliwie miasto wydaje ciężko zarobione przez podatników Oleśnicy podatki. To jakby licytacja co można jak najwięcej zapłacić a nie mieć jak najwięcej za jak najmniej.

Zgłoś
mama13.01 o 07:12

SUPER!!!!

Zgłoś
ja13.01 o 05:26

brawo!

Zgłoś
poczytajmimamo12.01 o 23:24

Panie k.a.k., miotła, łopata...

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.01 o 20:38

Dobry menadżer miasta, czyli dobry burmistrz, to w pierwszej kolejności powinien uporządkować to, co już jest, czyli to, co zostało ze skateparku w parku przy ul. Daszyńskiego. "Dzieło" to wszak powstało z decyzji Jana Bronisa, a obecnie jest w stanie ruiny.

Zgłoś
Obserwator 12.01 o 20:16

Proszę spojrzeć na Bolesławiec park rozrywki przy moście... Można powiedzieć nic dodać nic ująć ;)

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski12.01 o 20:05

"Rozpoczynamy prace nad skateparkiem i zaproponowałem, żeby młodzieżowa rada miasta przedstawiła jego wizję i koncepcję" - czysty populizm i absolutny brak profesjonalizmu.

Zgłoś
Tylko PO12.01 o 20:05

Brawo Panie Janku!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Start Hikari na dwa brązy!
dzisiaj o 08:29/ Sport
Festyn na boguszyckim osiedlu
dzisiaj o 08:18/ Aktualności
Zagrał na koncercie z Borysewiczem!
dzisiaj o 07:34/ Kultura
Wyjazd z młodzieżą CKiW OHP
dzisiaj o 06:26/ Aktualności
Festiwal strzelecki Pogoni!
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube