reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny Laury, Alberta, Marcjana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

10.01 o 08:23Komentarzy: 11Kategoria: Sport
Publikujemy zaproszenie KB Szerszeń Oleśnica na siódmą edycję wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych".Już 3 marca serdecznie zapraszamy na siódmą edycję wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" (po raz czwarty w Oleśnicy). Przygotowaliśmy dla Państwa 120 pakietów startowych. Start i meta tradycyjnie będą mieściły się na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich.

Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundacje Wolność i Demokracja, które w 2019 r. odbędzie się jednocześnie w około 350 polskich miastach a także poza granicami kraju. Lącznie pobiegnie ponad 70 000 biegaczy.

Rywalizacja sportowa zawodników na trasie asfaltowo-szutrowej częściowo poprowadzonej alejkami parku, odbędzie się na dystansie:
- 800 m - Bieg Dzieci - start godz. 11:30
- 1963 m - Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek), start godz. 11:45
- 5km - Bieg Główny - start godz. 12:00

Dla najlepszych zawodników czekają puchary a dla wszystkich medale, atrakcyjne pakiety startowe, gorący posiłek i wiele innych. Współorganizatorzy: Fundacji Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich, Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy. Wspólnie i w sportowym duchu uczcijmy pamięć polskich bohaterów!
Czekamy na Was w Zamku Książąt Oleśnickich od godziny 9:30.

Zapisy na bieg

KB Szerszeń Oleśnica

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

yoyo22.01 o 14:36

to z karabinami będą biegać?

Zgłoś
JW13.01 o 08:35

JACK WOLFSKIN RUN

Zgłoś
MojaOlesnica.pl12.01 o 14:20

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
AL11.01 o 17:05

Precz z przeklętymi zbrodniarzami!

Zgłoś
GL11.01 o 06:34

Prawdziwi Żołnierze Wyklęci to Gwardia Ludowa i Armia Ludowa

Zgłoś
underground11.01 o 02:11

Homo homini lupus (est) - Człowiek człowiekowi wilkiem (jest).

Zgłoś
MojaOlesnica.pl10.01 o 22:41

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
kuria wasza mać10.01 o 20:59

Trzeba by dziś stawiać pomniki wielu ofiarom. Także ofiarom "żołnierzy wyklętych" (niektórzy mówią przeklętych), ofiarom kościoła rzymskokatolickiego (przecież do dziś ta instytucja nie odpokutowała za swoje zbrodnie), itd. Im się to należy ! Pomordowanym Polakom przez Polaków ! A najwięcej pomników postawiono Wojtyle i stworzono mit o jego świętości, mit zrodzony na kłamstwie ! I ciągle ulegamy iluzji sprawiedliwości, którą nam stwarzają różnej maści idioci. Przecież bandyckie czyny tamtych partyzantów (dziś zwanych wyklętymi) wobec rodaków z powodu innych poglądów na polityczną przyszłość Polski nie mogą pójść w zapomnienie i nie można spuszczać zasłony milczenia na ich okrucieństwa. Były mordowane m. in. osoby, które w jakiś sposób szły na współpracę z nową władzą (o wyczynach zbirów czy zwykłych rabusiów nie wspomnę). Więc święto państwowe skażone zbrodniami mnie nie przekonuje. Także tworzenie mitu bohaterstwa i patriotyzmu nieprawdziwe, to była ich wojna polityczna. Tak też kościół kat. budował na świecie religię chrześcijańską wieki temu, ogniem i mieczem ! Musicie mówić prawdę ludziom młodym, niewykształconym, i nie pozwalać na kościelne kłamstwa w tej kwestii. Dopiero co szerzono w mieście kłamstwo o trzech królach, kłamstwo znieważające prawdę biblijną... A więc życie w towarzystwie kłamliwych mitów czyni nas narodem kłamców i ciemnoty. Domagamy się suwerenności, nawet udajemy, że ją mamy, kiedy okupuje nas od jedenastu wieków kościelny reżym watykański Stolica Apostolska. Biegajmy, dotleniajmy mózg aby zdobywać wiedzę i uruchamiać myślenie. Objawiajmy prawdę, demaskujmy i zwalczajmy kłamstwo en face.

Zgłoś
zw-kowalski10.01 o 17:54

Mad. Dziś dostałem kilka pozycji Żołnierze wyklęci nie tacy święci. Pisane na podstawie materiałów IPN. Zatem na tych stronach spopularyzuje ich morderstwa na cywilnej ludności Polski.

Zgłoś
m10.01 o 09:16

Kiedy zostanie przywrócona pamięć o żołnierzach I i II Armii Wojska Polskiego, a nawet i AK, o której też się zapomina.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Miejskie stypendia tylko dla zameldowanych
dzisiaj o 09:19/ Aktualności
Pijany kierowca forda przy parku
dzisiaj o 08:38/ Aktualności
Areszt za atak na policjantów!
dzisiaj o 08:25/ Aktualności
Niepokonani żacy APO
dzisiaj o 08:18/ Sport
Kandydaci na dyrektora szpitala
dzisiaj o 07:27/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube