reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Groził staroście, usłyszał zarzuty

10.01 o 09:10Komentarzy: 44Kategoria: Aktualności
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb pod adresem starosty. W prokuraturze dodatkowo usłyszał on zarzut za fizyczną napaść na policjanta.


Starosta Jan Dżugaj

W ubiegłym tygodniu do budynku starostwa wszedł mężczyzna, który chciał spotkać się ze starostą Janem Dżugajem, którego akurat nie było w pobliżu. Pod adresem samorządowca padły groźby.

Jak mówił nam J. Dżugaj, agresor miał nawet pokazać sekretarce zdjęcie swojego psa na telefonie i oświadczyć, iż "hoduje go, żeby zagryzł starostę". Policja następnego dnia zatrzymała podejrzanego mężczyznę. Jak podają mundurowi, okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Twardogóra.

W prokuraturze usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, a jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się do starosty.

- W trakcie zatrzymania był agresywny i dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta - informuje sierż. szt. Aleksandra Pieprzcka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Sprawa agresora wkrótce powinna trafić na sądową wokandę.

Zobacz też: Groźby pod adresem starosty

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (44)

mad11.01 o 14:47

"Palenie rac zagrozeniem zdrowia ... " - a jak tam u Was Sylwester? Co palono na ulicach? W kazdym kraju inna tradycja.

Zgłoś
Poldek11.01 o 14:20

Dżugaj to najlepszy starosta w historii powiatu.

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.01 o 13:53

W następnym tygodniu będę przesłuchiwany przez policję w Ovik jako świadek w sprawie rasistowskich wpisów na MO. Zabiorę sobie skan tego artykułu oraz pisma Pani prokurator, że palenie rac przez patriotów nie jest zagrożeniem zdrowia a darcie ryja" a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" nie jest mową nienawiści. Niech policjantki i policjanci w Ovik sprawdzą jakie standardy ma policja i prokuratura w Oleśnicy.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl11.01 o 11:32

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
:-) zw-kowalski11.01 o 00:09

Mad. To właśnie wasze polskie nieszczęście. Tą sprawę znam od podszewki. Pilotował ją śp. Jan Ignaczak. Dla lokalnej społeczności Hitler napadł na Polskę, Putin zajął Krym. ISIS też walczy dla lokalnej społeczności. Jeśli miasto Oleśnica "obeszło" wtedy prawo jak ty t ujmujesz to obejdzie i teraz aby tobie zabrać a dać innemu. Miasto Oleśnica chciało oszukać inną lokalną społeczność zabierając z ochrony środowiska coś co nie należało się a co mogło braknąć tym co im się należało. Amen. Cieszę się, że się odkryłeś Kali.

Zgłoś
mad10.01 o 23:53

zw-kowalski, trochę spokojniej. Nie znam tematu, ale mogę sobie wyobrazić sytuację w której z przyczyn niezależnych od wykonawcy i miasta, termin oddania inwestycji nie jest dotrzymany, a przepisy bezwzględne. Wszystkie strony zgadzają się z tym, że dotacja się należy, ale trzeba jakoś to prawo obejść lub złamać jak najmniejszym kosztem. Złodziejstwo to by było wtedy, gdyby te pieniądze trafiły do prywatnej kieszeni. Kto kogo okradł, co najwyżej złamał prawo, by lokalna społeczność nie straciła dotacji.

Zgłoś
:-) zw-kowalski10.01 o 23:26

Mad. G... prawda. Masz mentalność Kalego. Miasto straciło te 1,6 mln. Sprawa się rypła. Zawalił wykonawca firma Nawiga. I miasto raczej nie obciążyło wykonawcy stratami z powodu utraty 1,6 mln. Jeśli miasto chciało oszukać ochronę środowiska na 1,6 mln to dowód na to, że miasto oszukuje mieszkańców, przedsiębiorców itp itp. Oszust to oszust. Złodziej to złodziej. Kim jest miasto Oleśnica odpowiedz sobie sam. Ja z curvami, złodziejami i oszustami się nie zadaję. Ty możesz. Ale oszust i złodziej ma to do siebie, że dziś okradnie mnie i da tobie. Za jakiś czas ukradnie tobie i da innemu.

Zgłoś
:-) zw-kowalski10.01 o 23:20

A ja mam pismo od prokurator Moniki Kaniowskiej, że jak kibice klubu sportowego 1 marca przy rondzie darli ryja "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" nie jest mową nienawiści i groźbą karalną. To standardy prokuratury. . Odmowa dochodzenia.

Zgłoś
Pis10.01 o 22:10

Szukaj stary komunista aby do koryta aby świnia się na zarla

Zgłoś
Były radny10.01 o 21:12

Jaki z Czulińskiego samorządowiec , zieloniutki jak koniczynka , Dżugaj to stary cwaniak

Zgłoś
POKO10.01 o 20:23

Czuliński i Dżugaj super samorządowcy.

Zgłoś
sudoły10.01 o 20:10

@Karol. Zwierzchnik zwierzchnikiem, ale żeby zaraz po takiej pierdole dzwonić do komendanta i robić dym? Nie może się czuć bezpiecznie żaden mieszkaniec. Jeden telefon i po mieszkańcu. Dowody się znajdzie albo spreparuje na polecenie starosty. Obyśmy na koniec kadencji nie musieli powiedzieć tak, jak z kultowym Alternatywy 4: "Patrz synu- tak wygląda kapuś"!

Zgłoś
Tylko PO10.01 o 20:01

Wielka dumą z powodu takich samorządowców!

Zgłoś
Nigdy już PO10.01 o 19:49

WSTYD za takich samorządowców!

Zgłoś
mad10.01 o 19:11

zw-kowalki: "Jak kilkanaście osób z Oleśnicy , w tym naczelnik wydziału, zostali oskarżeni o podpisanie protokołu odbioru końcowego zamiast częściowego. Tym protokołem posługiwało się miasto ok 20 lat temu w celu umorzenia pożyczki z ochrony środowiska w kwocie ok 1,6 mln. Sąd stwierdził, ze oskarżeni poświadczyli nieprawdę ale ze względu na małą szkodliwość czynu umorzył postępowanie czy tez odstąpił od karania" - chwała urzędnikom, że się podłożyli i miasto nie straciło 1,6 mln zł, a sądowi za wyrozumiałość.

Zgłoś
cv10.01 o 19:04

:-) zw-kowalski- niestety takie mamy teraz standardy władzy, szkoda że ostatnie ćwiczenia w Starostwie nie objęły urzędników ze szkolenia SERE w typowo zimowych warunkach , być może nabrali by bardziej dystansu do samych siebie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl10.01 o 18:29

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
zibi10.01 o 18:23

@:-) zw-kowalski - masz racje - dodaj jeszcze do "Starosta, burmistrz, wójt " Panow w Czarnych Sukienkach.

Zgłoś
:-) zw-kowalski10.01 o 17:48

Prokuratury i sądy są silne dla słabych. Jak kilkanaście osób z Oleśnicy , w tym naczelnik wydziału, zostali oskarżeni o podpisanie protokołu odbioru końcowego zamiast częściowego. Tym protokołem posługiwało się miasto ok 20 lat temu w celu umorzenia pożyczki z ochrony środowiska w kwocie ok 1,6 mln. Sąd stwierdził, ze oskarżeni poświadczyli nieprawdę ale ze względu na małą szkodliwość czynu umorzył postępowanie czy tez odstąpił od karania. A jak szary Oleśniczanin poświadczy nieprawdę gdy chce małą pożyczke z banku to akt oskarżenia i zawiasy.

Zgłoś
:-) zw-kowalski10.01 o 17:44

Prokuratura ma dwa rodzaje standardów. Starosta, burmistrz, wójt jak nie udzielą informacji jawnej orzeczonej wyrokiem sądu administracyjnego to zdaniem prokuratury nie popełniają przestępstwa. Wyrok WSA o nie udzieleniu informacji jawnej został dostarczony do prokuratury z wnioskiem o pociągnięcie do odpowiedzialności z art 23 ustawy. A prokurator Jerzy Prędota ds 1511/18 odmówił dochodzenia powołując się na art 231 o przekroczeniu uprawnień. Tak to działa w Polsce.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube