reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Turniej APO w dwóch halach

6.01 o 07:28Komentarzy: 1Kategoria: Sport
Publikujemy relację z Akademii Piłkarskiej Oleśnica z turnieju "Droga po mistrzostwo".16 drużyn wzięło udział w turnieju Akademii Piłkarskiej Oleśnica "Droga po mistrzostwo", który odbył się w dwóch halach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Blisko 160 zawodników rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych.

Zwycięzcą rozgrywek rocznika 2010 została Akademia Piłkarska Reissa z Kępna, która okazała się lepsza od takich drużyn jak AP Szczot Twardogóra, UKS Milicz, OKS Ostrów Wielkopolski, czy AP Dąb Dobroszyce. Drugie miejsce zajęła ekipa gospodarzy z AP Oleśnica.- Kolejny świetny turniej za nami, który dał możliwość do sprawdzenia efektów naszej pracy na treningach. Cieszę się, że styl gry naszej Akademii oraz mojej drużyny został dostrzeżony przez innych trenerów. Przed nami kolejne wyzwania. Już w styczniu weźmiemy udział kolejno w turniejach w Twardogórze, Świdnicy oraz w trzydniowym turnieju w Krakowie - występ podopiecznych podsumowuje trener APO Michał Surma.

Król strzelców: Emil Kołeczko
Najlepszy bramkarz: Mateusz Kluziak
MVP turnieju: Jakub Domagała
Skład APO: Łukasz Prudaczuk, Tymon Polowczyk, Piotrek Osek, Damian Markowski, Maksymilian Lis, Mateusz Kluziak, Kacper Chwiłka, Julek SzponarskiJako drudzy na parkiet wyszli zawodnicy z rocznika 2009. Triumfatorami w tej kategorii zostali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Namysłów, którzy okazali się tego dnia lepsi m.in. od Akademii Piłkarskiej Szczot Twardogóra i OKS Ostrów Wielkopolski.

Wyższość namysłowian musiał uznać również zespół gospodarzy. Reprezentacja rocznika 2009 APO zajęła bardzo dobre drugie miejsce.

- Jestem bardzo zadowolony z naszego występu, dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i walkę na boisku. Kolejne cenne doświadczenie za nami, wysoki poziom rozgrywek, mocni przeciwnicy, tym bardziej cieszy mnie poziom naszej gry - podsumowuje trener Michał Więckiewicz.Król strzelców: Filip Sadowiński
Najlepszy bramkarz: Mikołaj Sadowski
MVP turnieju: Gabryś Gawin
Skład APO: Kossok, Rejak, Potycz, Brytan, Janicki, Anger, Ratusznik, Tabisz, Cierach

Turniej zamknęła rywalizacja zawodników z rocznika 2008. Tu nie miała sobie równych drużyna Bumerangu Wrocław. W tej kategorii udział wzięły również zespoły: Sopart Kępno, AP Szczot Twardogóra, AP Namysłów, UKS Milicz, a także podopieczni trenera Kamila Lewka - ekipa gospodarzy z APO.

- Mimo że boisko trawiaste to nasze naturalne środowisko do gry w piłkę, a gra na hali jest traktowana jako urozmaicenie to walczyliśmy do ostatniego meczu o drugą pozycje, niestety ostatni mecz kończy się remisem i ostatecznie  zajmujemy czwartą lokatę. Bardzo mnie cieszy zaangażowanie, jakie zaprezentowali w każdym meczu chłopcy oraz widoczne indywidualne postępy. Gromkie brawa dla całej drużyny oraz wielkie podziękowania dla rodziców za zorganizowanie stolika kawowego - relacjonuje trener Kamil Lewek.

Król strzelców: Szymon Ciszek
Najlepszy bramkarz: Jan Gruszka
MVP turnieju: Ksawier Szczot
Skład APO: Aleks Pyta, Dominik Bień, Gabriel Sytar, Maksymilian Woś, Alan Adijans, Oliwier Łazarski, Szymon Bałd, Kacper Rybkiewicz

- Głównym inicjatorem i organizatorem wydarzenia był Pan Grzegorz Biernat, który został naszym oficjalnym Koordynatorem Organizacji Turniejów. Ogromnie cieszymy się na możliwość współpracy z Panem Grzegorzem i nie mamy wątpliwości, że Jego pomysły i zaangażowanie w dalszym ciągu wpływać będą na wyjątkowość turniejów naszej Akademii, które za sprawą pana Grzegorza zawsze stoją na najwyższym poziomie - czytamy w komunikacie APO.

źródło: APO

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Kol6.01 o 08:52

Więcej takich turnieji

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube