reklama
reklama
Dziś jest sobota, 24 sierpnia. Imieniny Bartłomieja, Malwiny, Jerzego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Fotopstryk: idealna pogoda na sanki

4.01 o 19:02Komentarzy: 13Kategoria: Ciekawostki
Fotopstryk od czytelnika spod Pomnika Ery Kosmicznej w Oleśnicy. - Chwile popadało i dzieciaki szaleją. Ale frajda! - napisał.


Jedno z popularnych miejsc do zjazdu na sankach / zdjęcie nadesłane przez czytelnika

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (13)

zzz5.01 o 20:24

@1. Wodociągi jak najbardziej. W tamtych czasach cała Rzemieślnicza, Łużycka i Rycerska śmigała na górce przy murach obronnych (od strony Rzemieślniczej).

Zgłoś
marek5.01 o 11:55

Niemcy tworząc Park Miejski zaplanowali tor saneczkowy o długości ok. 150 m, istnieje do dzisiaj. Tylko nie ma już przy nim schodów do ponownego wejścia na szczyt i budki z gorącą herbatą. Również na stawie przy Wałowej robili dla dzieci lodowisko, które było podczas śnieżnej zimy oczyszczane ze śniegu, niekiedy w niedziele i święta grała przy nim orkiestra.

Zgłoś
zw-kowalski5.01 o 10:56

do @mama. Jesteś w głębokim PRL. Czy twoje dziecko to wynik gwałtu i nie ma ojca? Nie dociera do ciebie równouprawnienie? Czy może jesteś sędzią orzekającą w sprawach rodzinnych który, która w 95% przypadków zarządza zamieszkanie dziecka przy matce. Gdzie w Oleśnicy jest ta każda górka? To nie Karpacz ani Zakopane. Poza tym jak powstawał pomnik z okazji lotu Gagarina to mieliśmy zimy. Zmieńcie sposób ogrzewania domów z paliw kopalnianych na odnawialne to może zima wróci.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski5.01 o 10:55

Do tchórzliwej Internautki, ukrywającej się za "mama": można było tak zaprojektować, by i zimą służył mieszkańcom także do zimowych zabaw - na przykład: nie należało ustawiać tych irracjonalnych, kamiennych ław i ustawiać urządzenia, by saneczkarze bezpiecznie mogli manewrować albo zainstalować takie urządzenia, by zabawa była przez cały okrągły rok - także i zimą. I nie należało sadzić tych róż na zboczu. Należało ten teren projektować z myślą o mieszkańcach, a nie o sobie. Tak, bo to, co czynił i czyni Jan Bronś - czynił z myślą o sobie, a nie o mieszkańcach.

Zgłoś
Maniek5.01 o 07:54

Ładnie te Bycze jaja wyglądają.

Zgłoś
mama5.01 o 07:04

Panie Krzysztofie plac zabaw służy przez dłuższy czas matkom z dziećmi niż górka przez 1 dzień zimy. Dzieciaki jak chcą to znajdą górkę wszędzie. Wczoraj była świetna zabawa.

Zgłoś
zw-kowalski4.01 o 22:07

Krzysztof. W pierwszym roku jak powstał ten park technologiczny postanowiłem go zobaczyć. Wcześniej na MO wyczytałem ile i jak "tanio" to zrobiono. I przeżyłem szok. Miasto zapłaciło krocie i tabliczki przy urządzeniach przykręcono śrubkami które w pierwszym roku już korodowały. I jak wiesz Bronś jest inżynierem. Tak tanich śrubek to ja nawet nie kupuję do swoich narzędzi czy aut. Ale cieszcie się zimą. Ja tak mam co najmniej 4 miesiące.

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski4.01 o 21:29

niestety przy ul. Cieszyńskiego, gdzie w przeszłości masowo rodziny przychodziły, by dzieci bawiły się zjeżdżając na sankach - Jan Bronś postanowił zmienić zwyczaje i zafundował koszmarny park technologiczny z irracjonalnymi, kamiennymi ławami - skutecznie wybijając z głowy rodzinne, zimowe zabawy przy ul. Cieszyńskiego. A, tam, gdzie młodzież masowo zjeżdżała na ślizgawkach - Jan Bronś - kazał zasadzić róże.

Zgłoś
historii chichot4.01 o 20:37

Anty PiS. Gdyby urzędnicy włączyli myślenie to weszliby na archiwalne artykuły na portalu MO i mieliby adresy tych co trują sąsiadów. Popatrz ile goniec z UM i SPO potrafili dziennie dostarczyć korespondencji? Więc mogliby w ramach pracy dla urzędu zrobić to samo. Nie można wszystkiego przerzucać na mieszkańców. To dalej PRL. Urząd nie pracuje dla mieszkańców tylko chce aby mieszkańcy go wyręczali w swojej pracy.

Zgłoś
14.01 o 20:30

w latach 70 XX wieku górki były na wodociągach

Zgłoś
Ty4.01 o 20:23

To do bycze ja...a a nie pomnik lotu Gagarina

Zgłoś
First Man4.01 o 20:02

A gdzie jeszcze są jakieś fajne górki w mieście?

Zgłoś
historii chichot4.01 o 19:52

I pomyśleć, że ten najlepszy plac zabaw w zimę powstał z okazji lotu towarzysza Gagarina 12 kwietnia. Czy to nie radny Czarnecki chciał jego zburzenia?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Większe bonifikaty na mieszkania?
dzisiaj o 09:31/ Aktualności
Szlachetny Bieg Pełną Piersią
dzisiaj o 09:14/ Sport
Nadchodzi festiwal teatrów lalkowych
dzisiaj o 08:32/ Kultura
Bezpieczne wyjazdy i powroty z wakacji
dzisiaj o 08:11/ Aktualności
Pogoń gotowa na mecz z Energetykiem
dzisiaj o 07:15/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube