reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 16 lipca. Imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

American Cars Mania w czerwcu!

10.01 o 06:28Komentarzy: 19Kategoria: Aktualności
Również w tym roku oleśnicki samorząd ma wesprzeć motoryzacyjną imprezę American Cars Mania. Wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend czerwca na powojskowym lotnisku.


Amerykańskie samochody po raz kolejny pojawią się na oleśnickim lotnisku

Po raz pierwszy w Oleśnicy

Czy na oleśnickim lotnisku po raz kolejny uda zorganizować się motoryzacyjną imprezę American Cars Mania? Przypomnijmy, setki amerykańskich samochodów – zarówno tych zabytkowych, jak i współczesnych – pojawiło się na terenie Oleśnicy w czerwcu minionego roku. Trzydniowa impreza przyciągnęła wielu mieszkańców powiatu oraz fanów motoryzacji.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy burmistrz Jan Bronś opowiadał, czy możliwe będzie wsparcie tej imprezy przez oleśnicki samorząd. - Odbyłem spotkanie z organizatorami. Powiedziałem, że jeśli będzie wsparcie miasta dla tej inicjatywy, to musi to być proste, transparentne wsparcie, a nie koszty podatku czy innych tego typu rzeczy. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy miasto zdecyduje się na wsparcie tego przedsięwzięcia - mówił J. Bronś. - Taka decyzja zapadnie w najbliższych tygodniach - dodał.

- Miałem kontakty ze współorganizatorami w poprzednim miejscu, gdzie występowała impreza i usłyszałem krytyczne uwagi na temat funkcjonowania, rozliczenia. Jestem na etapie sprawdzania tych informacji, bo nie wiem na ile są one wiarygodne i prawdziwe. Ale gdyby nawet połowa okazała się prawdziwa, to nie najlepiej to świadczy - informował burmistrz.

Wcześniej podpisano list intencyjny

W sprawie organizacji tegorocznej edycji ACM w październiku podpisano list intencyjny, którego sygnatariuszami byli przedstawiciel organizatorów Mariuszem Wypychowskim oraz ówczesny burmistrz Michał Kołaciński.

- Szczegółowe warunki współpracy zostaną określone w umowie, która będzie przygotowana niebawem. ACM to szeroka promocja regionu, a co za tym idzie napływ turystów, z którego korzystają lokalni przedsiębiorcy, a w szczególności osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne, hotele oraz gastronomię. Jednocześnie informujemy wszystkich sympatyków ACM, że szczegóły podamy na bieżąco. Zdradzimy, że szykuje się niespodzianka. Dzięki, że jesteście z nami. Pozdrawiamy! :) - informowali wtedy pomysłodawcy motoryzacyjnej imprezy w Oleśnicy.

Impreza odbędzie się!

Niedawno stronie American Cars Mania pojawiła się grafika z terminem tegorocznej imprezy na terenie Oleśnicy. Będzie się ona odbywała od 28 do 30 czerwca.

- Jesteśmy po spotkaniu z burmistrzem, który zaoferował współpracę na podobnych zasadach jak w roku 2018 - informuje Mariusz Wypychowski, główny organizator ACM.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (19)

Mizia10.01 o 17:51

Ciekawe czy zostanie wystawione do oglądania kultowe czerwone volvo ze Szwecji. Może do tego czasu się nie rozeschnie.

Zgłoś
?10.01 o 17:12

Specustawa drogowa działa na terenach wojskowych?. To jest nadal teren wojska.Nie rozumiem jak odbył sie przetarg i robiono projekty obwodnicy nie bedąc właścicielem terenu,niech ktos to wytłumaczy

Zgłoś
eehhh10.01 o 12:38

Szkoda tej naszej Oleśnicy, tak się nam pięknie rozwijała, ludzie uśmiechnięci, a tu nagle bum, jak obuchem w łeb KORYTO + przyszło i po robocie.

Zgłoś
przechodzień10.01 o 12:21

?? p. Pawle, to my mamy jakieś Dni Oleśnicy ?? Jej, nie zauważyłem.....

Zgłoś
Tylko PO10.01 o 12:07

Brawo! To oczywiście zasługa Koalicji Obywatelskiej i Pana Jana Bronsia!

Zgłoś
obiektywny oleśniczanin10.01 o 11:05

tylko czekać na wpis , komentarz jednego ( tylko jednego , choć podaje się za kilku ) mieszkańca pobliskiego ( choć odległego tak naprawdę ) osiedla bloków mieszkalnych , któremu tak bardzo przeszkadzają takie imprezy , szkoda że nie przeszkadzał mu hałas startujących samolotów i poligon u huk granatów , ale tego ten pan nie pamięta , tylko takie imprezy organizowane parę dosłownie razy w roku są dla niego ogromną tragedią ! Zaraz się odezwie ten mieszkaniec - ciekawe co ma aktualnie do powiedzenia niezbyt pięknym swoim słownictwem . Pozdrawiam !

Zgłoś
JAK10.01 o 10:23

Oleśnica została wybrana na organizatora tej imprezy ze względu na Lotnisko. Myślę, że to drógi i ostatni raz ta impreza u nas się odbędzie. Jak obwodnica Oleśnicy przetnie lotnisko, to organizatorzy już nie będą chcieli u nas tej imprezy organizować.

Zgłoś
kierowca10.01 o 10:21

Super, będę na pewno.

Zgłoś
Paweł10.01 o 10:10

Lepsza impreza od Dni Oleśnicy

Zgłoś
marek10.01 o 09:22

@Prawicowiec, obyś nie musiał na starość korzystać z CUS, bo różnie to w życiu bywa. A może przedszkole się przyda?

Zgłoś
się rozchodzi10.01 o 09:09

Prawicowiec, ale nie o to, nie o to.

Zgłoś
Prawicowiec10.01 o 08:59

Kołaciński to socjalista i lewak. Spójrzmy na CUS , chwalenie rozdawnictwa 500+ itd. Do tego jest emerytem LWP dumnie pobiera emeryture

Zgłoś
temat zamknięty10.01 o 08:38

I po co to było tak najeżdżać na Kołacińskiego? Okazuje się że trzeba się od niego uczyć, bo to dobry gospodarz był.

Zgłoś
flesz10.01 o 08:28

Dokładnie, pomału okazuje się że pan Michał jednak dawał radę zadając kłam fałszywej i kłamliwej narracji jakoby Oleśnica "Traciła blask"

Zgłoś
analityk10.01 o 08:26

Chyba podważony został dogmat o nieomylności...

Zgłoś
Ślepa krytyka nic nie da10.01 o 08:17

Bardzo dobrze, Bronś musi uważać z tą krytyką bo Kołaciński zapoczątkował wiele pozytywnych rzeczy w Oleśnicy które się sprawdzają. Kołaciński zostawił miasto w świetnej kondycji z wieloma ciekawymi nowymi inicjatywami.

Zgłoś
car10.01 o 07:44

Opozycja niepocieszona liczyła, że będzie kolejne bicie piany "bo Brona" zlikwidował

Zgłoś
Wyborca10.01 o 07:00

Ale dobrze, ze burmistrz sprawdza i nie podpisuje ślepo umowy o współpracy "bo tak"

Zgłoś
Drajver10.01 o 06:57

Tylko Bronś by spróbował zlikwidować tą imprezę. W ubiegłym roku było super.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Cyganie skrępowali i okradli seniorkę z Boguszyc!
wczoraj/ Aktualności
Stacja Kultura MOKiS-u na dworcu PKP
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie skutera z osobówką
wczoraj/ Aktualności
Ludzie zostawili śmieci przy lesie!
wczoraj/ Aktualności
Świetlica w Smolnej po remoncie
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube