reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 23 stycznia. Imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Protest i paraliż w oleśnickim sądzie

11.12.2018 o 06:35Komentarzy: 90Kategoria: Aktualności
Ogólnopolski protest pracowników sądów dotknął także Sąd Rejonowy w Oleśnicy. Przynajmniej część zaplanowanych na dzisiaj rozpraw nie odbędzie się właśnie z tego powodu.


Pracownicy oleśnickiego sądu też biorą udział w proteście

Wczoraj w całej Polsce rozpoczął się protest pracowników sądów, którzy domagają się obiecanych wcześniej podwyżek. Na masową skalę na zwolnienia lekarskie uciekają pracownicy administracyjni, protokolanci oraz asystenci sędziów.

- W całym okręgu wrocławskim ilość nieobecnych na dzień dzisiejszy pracowników to ok. 53%. Okres nieobecności pracowników to najczęściej poniedziałek-piątek, tj. od 10.12.2018 r. do 14.12.2018 r. Większość rozpraw nie odbywa się - dowiedzieliśmy się wczoraj po południu w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Częściowo sparaliżowana została praca Sądu Rejonowego w Oleśnicy. Jak się dowiedzieliśmy, przynajmniej niektóre zaplanowane na dzisiaj rozprawy nie odbędą się z powodu braku pracowników.

Sędziowie popierają akcję protestacyjną. - Zebranie Sędziów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu popiera postulaty płacowe pracowników sądów powszechnych. Funkcjonowanie sądów i wykonywanie zadań z zakresu wymiaru sprawiedliwości i ochrony prawnej byłoby niemożliwe bez pracowników sekretariatów, asystentów, pracowników pionów administracyjnych i technicznych. Ich codzienna praca i zaangażowanie nie tylko wpływa na szybkość i sprawność postępowań, ale także kształtuje obraz wymiaru sprawiedliwości w społeczeństwie. W naszym wspólnym interesie jest, aby pracownicy sądów powszechnych, po latach zamrożenia ich płac, doczekali się realnych działań w kierunku zapewnienia godnych wynagrodzeń. Za niezbędne uważamy także wypracowanie takiego modelu wynagradzania pracowników sądów, by na przyszłość zapewniał on stały wzrost płac. Zebranie Sędziów Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zobowiązuje Prezesa tego sądu do zamieszczenia niniejszej uchwały na stronie internetowej sądu oraz przekazania jej Ministrowi Sprawiedliwości i Forum Współpracy Sędziów - czytamy w komunikacie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (90)

zw-kowalski18.12.2018 o 10:37

Moniko Lipiec. Ile spraw miałaś w sadzie w Oleśnicy lub w innym sądzie w Polsce. Sądy zniszczyły pewne akta. Ale sprawne inaczej sądy nie wpisały wartości sporu. Teraz po latach gdy chcesz przeprowadzić jakąś czynność występujesz do Prezesa o informację jaka była wartość przedmiotu sporu. Prezes Ci odpowiada, ze akta zniszczono i kwoty nie wpisano w Repertorium. Zakładasz sprawę dłużnikowi i sędzia Przychodzka wzywa Cię do uzupełnienia braków poprzez podanie wartości przedmiotu sporu ( I C 1711/18) pod rygorem zwrotu pozwu. Czy to nie jakiś Mastrix a nie wymiar sprawiedliwości.

Zgłoś
zw-kowalski18.12.2018 o 10:14

Moniko Lipiec. To co robi PiS nie pochwalam. Ale co zrobić z grupą ok 20% sędziów którzy prace w sadach zaczęli od pogwałcenia Konstytucji RP orzekając jako asesorzy? Co zrobić z sędziami którzy latami naruszali Konstytucję RP i dyrektywę unijną 1397/2007 którzy latami wymuszali na mnie ustanawianie pełnomocnika do doręczeń w Polsce. Jak już takiego pełnomocnika wyznaczałem to sprawny inaczej sąd w Oleśnicy wysyłał pisma nie do pełnomocnika tylko do mnie na adres pełnomocnika. Aby nie zapędzić się w kozi róg uznawałem wymuszenia rozbójnicze polskich sądów i ustanawiałem jako pełnomocnika śp. RPO Jana Kochanowskiego. I wiesz co zrobił sąd w Oleśnicy. Wysłał pismo poleconym tak "Zbigniew Kowalski u Jana Kochanowskiego". Jak sprawny inaczej sąd w Oleśnicy to wymyślił nie jestem w stanie na trzeźwo odpowiedzieć. A że się nie upijam to pozwolę sobie Moniko Lipiec Ci wyjaśnić. Na te kastę nie ma mocnych. Ustawodawca musi wymyślić odpowiedzialność np finansowa dla sędziego który nie wykona jakiejś czynności w w terminie. Np nie wyda postanowienia w terminie 7 dni na skargę na komornika

Zgłoś
prekariusz16.12.2018 o 00:03

Urzędnicza mafia ma czelność strajkować ?

Zgłoś
zw-kowalski12.12.2018 o 17:55

Jak prokuratura dorabia sobie statystyki pokaże na jednym przykładzie. Z materiału w MO zgłosiłem domniemanie popełnienia przestępstwa z art. 256 kk. Prokuratura odmówiła podjęcia dochodzenia. I nagle po pół roku prokurator Szumska-Putz rozmyśliła się i podjęła postępowanie pod nową sygnaturą akt Ds 2559.2018 po czym w bardzo krótkim czasie przekazał je prokuraturze okręgowej aby ta rozważyła przekazanie jednostce wyspecjalizowanej w sprawach ksenofobicznych. Z jednej sprawy zrobiono 3 sprawy i prokuratorzy będą za jakiś czas twierdzili, ze są przepracowani bo maja tyle postępowań. Pytanie maja tyle postępowań czy tworzą takie statystyki.

Zgłoś
zw-kowalski12.12.2018 o 17:47

Karol.Zapomniałeś dodać, że to w podobnych czasach gdzie kościół katolicki organizował podobne wyprawy zwane krzyżowymi. To samo robiła Polska tylko w stosunku do słabszych. Szwedzi nie napadliby na Polskę gdyby polski król nie koronował się też na króla Szwecji. Na tym to polegało. Popatrz na muzeum Pergamonu i muzea w GB. To samo zrabowany obecny III świat.

Zgłoś
Karol Gustav12.12.2018 o 17:24

@zw-kowalski mądralo! może bys przywiózł do kraju dobra narodowe zrabowane Polsce przez twoich mocodawców? a nie popisywac się swoimi mądrosciami co to nie ja jestem!

Zgłoś
zw-kowalski12.12.2018 o 14:06

do @.-. Wiesz ile trwało to postępowanie prokuratorskie które uchylił sąd w Miliczu? ponad 2 lata. Złożyłem zawiadomienie w październiku 2016. Prokurator Świtała nic nie robiła poza złym wezwaniem mnie mailem o wskazanie mojego adresu w Polsce. Takiego przepisu nie ma. Gdybym się nie wkurzył i nie przyjechał to prokurator nie przyjęłaby ode mnie zawiadomienia 30/12 2016. Następnego dnia czyli 31/12 2016 wniosłem o kopie protokołu aby nie zaginał jak kilka lat wcześniej. I znów nic się nie działo. Znów przyjechałem w kwietniu. Kopii nie dostałem ale sam wniosłem opłatę. W tydzień po wniesieniu opłaty prokurator Przysiężny wezwał mnie do opłaty. Tak to u nich działa. cztery miesiące zajęło im zrobienie ksero i wydanie mi kopii.

Zgłoś
zw-kowalski12.12.2018 o 14:01

To opiszę wam jak pracowała przez godzinę pewna pracownica PR w Piotrkowie. Przeglądałem akta. Ona po drugiej stronie numerowała karty w jakimś innym postępowaniu. Co kilka minus coś przychodziło na jej komórkę. Odkładała akta coś tam pisała czy odtwarzała. Odkładała komórkę. zajmowała się aktami. Przychodziła jakaś wiadomość. Odkładała akta. I tak przez ponad godzinę. To wcale się nie dziwię, ze przy takich pracownikach odezwa o przesłuchanie podejrzanego przez Konsula RP w Koloni zawierała 5 błędów co do imion podejrzanego,daty wniesienia powództwa czy numerów sygnatur akt sądowych.

Zgłoś
zw-kowalski12.12.2018 o 13:56

do .-. Nie wyjechałem tylko za pieniędzmi. Na pewno pieniądze były tego przyczyną. Gdybym został w Polsce to albo wylądowałbym w wariatkowie albo nie mogąc pogodzić się z polską patologią popełniłbym tzw sepuku. Tu mając do przejechania do Oleśnicy 1200 km plus Bałtyk mam wolność. Nawet jak coś mnie wkurzy to nie mogę wejść do urzędu czy sądu i powiedzieć co myślę. Szwecja uratowała mi życie. Właśnie dowiedziałem się, że sąd w Miliczu uchylił postanowienie prokuratora w sprawie jednego z komorników w Oleśnicy. Ów komornik bezprawnie mi zabrał w 2010 roku ok 20 tys a mógł zgodnie z ustawą ok 6 800 zł. Tak stwierdził sąd w Trzebnicy I Co 1149/11. Tylko ani komornik ani sąd nie chcą mi tej kasy zwrócić. Samą opłatę jaką pobrał komornik to ok 3 600 zł. Ale jak kasa trafiła do skarbu państwa a stamtąd do sędziów to jest jak jest.

Zgłoś
Zenon12.12.2018 o 06:06

Mundurowi dali przykład

Zgłoś
..12.12.2018 o 05:57

cd .. za nim to znaczy Janem Bronsiem.

Zgłoś
..12.12.2018 o 05:55

zw-kpwalski ma doświadczenie w Polsce i w Szwecji. Dlatego tutaj spokojnie mógłby z kims zarzadzac miastem gdyby nie wyborcy co beda za nim glosowac do konca zycia.

Zgłoś
._.11.12.2018 o 21:54

zw_kowalski podziwiam Cię za upór i cierpliwość. Jak można ogarnąć tyle spraw sądowych. Masz człowieku zdrowie! I jak Twoje życie wygląda, że tyle spraw masz i jak sam piszesz sprawy z Twojego powództwa. Zdumiewające.

Zgłoś
._.11.12.2018 o 21:46

zw-kowalski żyjemy w takim świecie a nie innym. Nie porównuj Polski do innych krajów. A skoro tak to niech polscy pracownicy sądów zarabiają tyle co pracownicy sądów w Twojej Szwecji, niech sposób doręczania polskich przesyłek będzie taki sam jak w Szwecji, idąc dalej - niech prawo będzie takie samo tu w Polsce jak u Ciebie w Szwecji. Niestety tak nie jest i zapewne nie będzie. Musimy dostosować się do realiów panujących tam gdzie jesteśmy. Wyjechałeś za pieniędzmi za granicę, inni zostali w Polsce. Każdy musi sobie jakoś radzić.

Zgłoś
zw-kowalski11.12.2018 o 21:41

do @.-. Dam Ci inny przykład. Wczoraj dostałem telefon od sędzi w Szwecji. Znajomy Polak Krzysiek Kotowicz nie oddał mi 20 tys. koron wiec dałem go do komornika. Ten po otrzymaniu wezwania od komornika wpłacił symboliczna koronę i napisał oświadczenie , że kwota się nie zgadza czyli, że dług był 20 tys. wpłacił tyle i tyle i zostało tyle i tyle. Ja napisałem wyjaśnienie do komornika, że dług zmalał bo wpłacił taka kwotę. komornik przesłał sprawę do rozpoznania przez sąd. I dzwonili z sądu z info, ze mam wpłacić 600 SEK. Poprosiłem o wezwanie po polsku. Gdybym znał język prawniczy dobrze to przez telefon bym to załatwił. jak dojdzie do rozprawy to jako powód nie będę jechał na posiedzenie. Sad mnie przesłucha przez telefon. tak samo adwokata gdybym miał. Jeśli będzie tłumacz to też przez telefon. Na rozprawę pojedzie tylko dłużnik Kotowicz.

Zgłoś
zw-kowalski11.12.2018 o 21:33

do @._. Nie mogę myśleć za sędziego któremu płacicie 3,5 mln. Każda sprawa jest indywidualna i nie można tego łączyć. Poza tym w Szwecji mam krótkie numery kont US to tylko 5050-1055 a inne jeszcze krótsze. W sądach wszystko się zmienia. Numery telefonów , wydziały itp. to jedno. Drugie to, że w Szwecji jest inny system doręczeń. Tu poczta nie doręcza ci poleconego myśląc, że jesteś nierobem i czekasz na pocztę z sądu. Tu poczta zostawia ci awizo, ze jest przesyłka do odebrania (30 km jazdy) lub możesz zamówić polecony na dany dzień. Więc ja podpisuję potwierdzenie in blaco i poczta mi dostarcza. czasami jest tak, ze dostarcza mi jak jestem 700 km od domu. Więc partnerka robi skan i mi wysyła. Nie mając dostępu do akt jestem zdany na skan wezwania sądu.

Zgłoś
zw-kowalski11.12.2018 o 21:25

Mad. Jak ja piszę, że Polska to chory kraj to się obrażasz. To wytłumacz mi jak to jest, że nie na zawołanie ale na przemęczenie ponad połowa policjantów w listopadzie chorowała. jak dostali podwyżki to już nie byli zmęczeni i zaczęli pracować. Teraz miesiąc później nagle z przemęczenia choruje około 50% pracowników sądowych. Czy cie nie dziwi, że tak łatwo dostają zwolnienia lekarskie. Mnie to nie dziwi bo jak potrzebuję zwolnienie to zawsze przy prywatnej wizycie je dostaję. Mad pomijam, że tylko w Polsce ciąża jest chorobą i 95 % ciężarnych przebywa na zwolnieniach lekarskich. W Szwecji odwrotnie. 95% ciąż jest zdrowych i tylko 5 % to zwolnienia lekarskie. mad. Polska to chory kraj co udowadnia ten protest i protest policjantów.

Zgłoś
._.11.12.2018 o 21:17

zw-kowalski masz rację wina leży po stronie sądu, sekretarz i sędzia zawinił ale ten się nie myli co nie pracuje. Skoro mieszkasz za granicami kraju i sprawy (liczba mnoga) masz w sądzie to czy doświadczenie "sądowe" nie nauczyło Cię tego numeru na pamięć. Czy kasjerka w sklepie jak pomyli się i źle wyda to też jej miejsce pracy powinno być zakładem pracy chronionej, czyli każdy z nas pracujących pracuje w zakładzie pracy chronionej - bo każdy się myli - niestety nie ma ludzi nieomylnych

Zgłoś
statystyka sądowa11.12.2018 o 21:03

.-. Nie to nie wina protokolanta. Tylko ty piszesz jak to dużo musi protokołować protokolant. A ja ci napisałem , ze protokół teraz to oznaczenie stron oraz wpis o której rozpoczęto i zakończono postępowanie, nagrywanie. Skończyły się czasy gdzie protokolant przez wszystkie rozprawy pisał co mu dyktuje sędzia.

Zgłoś
zw-kowalski11.12.2018 o 20:59

.-. Sprawy mam w sądzie. Gdzie ciała dają i sędziowie i pracownicy administracyjni. W wezwaniu IC 2152/15 sekretarz sądowy podał mi rachunek ...7255... na wszelkie sposoby chciałem dokonać przelewu z konta w Szwecji. Postępowanie się przedłużało. W końcu ustaliłem nr .... 7522. Kumasz to. Postępowanie z mojego powództwa przedłużyło się o dobre pół roku. Winę ponosi i pracownik administracyjny źle podający nr konta oraz sędzia Paluch który nie skontrolował czy sekretarz prawidłowo wykonał zarządzenie sądu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Rekord zatrudnienia obcokrajowców
dzisiaj o 06:18/ Aktualności
Grypa zaatakuje w lutym?
wczoraj/ Aktualności
Odra na szczęście niepotwierdzona
wczoraj/ Aktualności
Komisja zdrowia obradowała
wczoraj/ Aktualności
Sprawca kolizji miał 4 promile!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube