reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Firma ROM kontra radny Karpienko

5.12.2018 o 10:00Komentarzy: 46Kategoria: Aktualności
Firma ROM twierdzi, że radny Kazimierz Karpienko z Oleśnica Razem formułuje fałszywe oskarżenia o rzekome spalanie odpadów i domaga się od niego publicznego sprostowania.


Firma ROM zareagowała na słowa radnego Kazimierza Karpienki

Sprawę smogu poruszono na ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Kilka dni temu napisaliśmy, że radny Kazimierz Karpienko (Oleśnica Razem) obwinił jedną z miejscowych firm za "spalanie śmieci" (więcej).

Tym podmiotem według niego jest AIDA, która od niedawna funkcjonuje pod nową nazwą - ROM. Poniżej publikujemy stanowisko firmy.

* * *

W związku z interpelacją pana Kazimierza Karpienko dotyczącej rzekomego spalania przez nasz zakład śmieci, styropianu, gąbki i wszystkich odpadów produkcyjnych wnosimy stanowczy sprzeciw wobec jego oświadczenia. Pan Radny publicznie rozgłasza nieprawdziwy zarzut wobec naszej firmy. Przestępstwo to określają przepisy art. 212 i następnie ustawy z dnia 6.06.1997 r. Kodeksu karnego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1600 z późn. zm.).

Informujemy, że firma ROM Sp. z o. o. (wcześniej AIDA Sp. z o. o.) prowadzi w pełni profesjonalną gospodarkę odpadami. W ramach tych działań współpracujemy z rzetelnymi firmami, które odbierają od nas odpady powstałe w procesie produkcji mebli, i tak:
- odpady i pianki waty odbiera w całości firma PIANKPOL
- odpady folii, kartonów, styropianu itp. odbiera firma LECH-MET
- odpady komunalne odbiera MGK w Oleśnicy
- odpady produkcyjne typu drewno, płyty drewnopodobne - odbiera firma SILVA.

Dodatkowo wyjaśniamy, że w zakładzie istnieje wewnętrzna instalacja c. o. do ogrzewania pomieszczeń zakładu w oparciu o piec niemieckiej firmy NOLTING, który przystosowany jest tylko do spalania zrębków drewnianych. Jest to nowa instalacja, zamontowana w zakładzie we wrześniu 2016 roku. Zrębki otrzymywane są po zastosowaniu rębaka odpadu drewnianego typu WL10 austriackiej firmy WEIMA. W sierpniu 2018 roku zakład otrzymał od Starostwa Powiatowego w Oleśnicy, w oparciu o odpowiednie przepisy ministra środowiska, pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z instalacji zlokalizowanej na terenie zakładu, które ważne jest do 18 sierpnia 2028 roku. Otrzymanie takiej decyzji zobowiązuje zakład do przeprowadzania corocznych kontroli. Kontrole te wykonywane są systematycznie przez licencjonowane Laboratorium Badań Środowiskowych EKOLOGIS.

W związku z powyższym nie zgadzamy się z powyższymi zarzutami postawionymi przez pana Karpienko. Oczekujemy sprostowania powyższych informacji podczas obrad rady miasta, co powinno zostać zaprotokołowane na piśmie, jak również na łamach lokalnej prasy tj. Panorama Oleśnicka, Oleśniczanin, najpóźniej do końca bieżącego roku, na pierwszej stronie, czcionką o rozmiarze nie mniejszym niż 12 punktów oraz na portalu mojaolesnica.pl, olesnica24.com w formie ogłoszenia nie mniejszego niż 250x250 px na głównej stronie portalu.

Dyrektor Techniczny
Janusz Dziura

* * *

AKTUALIZACJA

Komentarz Kazimierza Karpienki


rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (46)

km6.12.2018 o 23:37

No Karpienko chce wypłynąć po tylu latach niebytności na forum to chwycił ROM. Czymś trzeba się zająć ale niech to będzie sprawa słuszna , bo naprawdę już nie ma nic innego do roboty.

Zgłoś
Oleśniczanka6.12.2018 o 20:45

Trzeba zwrócić uwagę na ulicę Chopina- wieczorem można się udusić !!!

Zgłoś
padux26.12.2018 o 16:54

Nic się nie stało Pan Karpienko nikogo nie obraził ,bardzo dobrze ,że dba o swoich wyborców.Smród w powietrzu również nie bierze się znikąd. Dyrektor techniczny też nie w ciemię bity eksploatuje specjalny piec. nie trujący , szanując tym samym zdrowie wszystkich.W tej sytuacji należy zlokalizować kto truje i wszystko.

Zgłoś
kuria ich mać6.12.2018 o 14:01

Panie Karpienko, z tyłu za bazyliką obok pomnika golgoty menele chleją, klną i leją. Pan kocha kościół od pewnego czasu, dlaczego wszyscy wiedzą, to może tak przypilnować, aby jak leją niech się odwracają do muru...

Zgłoś
Edyta Lausch6.12.2018 o 13:57

To jest ja juz sie mysli ze jest kims! ale panie jeszcze radny. czyjes widzisz POd lasem a swojego POd nosem!

Zgłoś
Zdzisiek6.12.2018 o 13:51

Jedyny pracodawca w okolicy. Proszę się zająć domkami jednorodzinnymi. Wieczorem nie ma czym oddychać na Zielonych Ogrodach.

Zgłoś
jb6.12.2018 o 13:42

Panie Karpienko okolice Kauflandu,atola tam się trzeba przyjżeć

Zgłoś
NBA 6.12.2018 o 12:44

A co będzie jak firma Aidą ,jeden z. Nawiększych pracodawców w Oleśnicy zdecyduje się przenieść swoją działalność gdzieś indziej ,gdzie Nie ma takich głupich radnych.To kto za to zapłaci ? Karpiu ,? Przecież on nie ma kasy .Na taczkach się takich ludzi wywozi .a wy go na radnego wybraliście .Porazka

Zgłoś
zw-kowalski6.12.2018 o 10:53

Mieszkanko. Klaro. A czy wy jesteście analfabetkami? Czy nie nauczono was pisać i mówić. Primo. Zawsze macie prawo stawić się w urzędzie i zażądać sporządzenia protokołu do którego podacie owe fakty. Poprosić o kopie tego protokołu. Secundo. Możecie to samo co na tym portalu napisać w formie pisemnej i dostarczyć do odpowiedniego urzędu. Tertio. Dochodzę do wniosku, że mieszkańcy Oleśnicy(np Klara i mieszkanka) to jacyś masochiści. urzędnicy twierdzą , że nie wpływają do nich żadne skargi co do posesji które dokonują niewłaściwego opalania w piecach. Tak pisze od kilku lat portal MO.

Zgłoś
Mieszkanka.6.12.2018 o 09:23

Niech lepiej się zajmie domkami jednorodzinnymi na Zielonych Ogrodach, w których palą byle czym.

Zgłoś
?5.12.2018 o 22:27

Podpis: padux2 - zrębki tam pozyskiwane są z sklejki, płyt wiórowych, itp... ile w tym drewna? nie wiem. ile toksycznego syfu przy spalaniu? też nie wiem...

Zgłoś
żal 5.12.2018 o 20:44

1600 to ta aida daje zarobić swoim pracownikom...

Zgłoś
Klara5.12.2018 o 19:26

Panie Karpienko zajmij się Pan kominem na Kopernika 14, a będzie sukces.

Zgłoś
zw-kowalski5.12.2018 o 18:57

Obiektywny. Właśnie wyczytałem w necie, ze w Norwegii do 10 lat żaden samolot w komunikacji pasażerskiej wewnątrz kraju nie będzie korzystał z paliwa lotniczego. Wszystkie samoloty będą miały silniki elektryczne. To będzie w kraju od którego Polska chce kupować gaz i ropę.Odkąd bywałem w Szwecji na każdej większej stacji paliw auta tankowane są alkoholem. Czujesz co to jest mądra ochrona środowiska.

Zgłoś
zw-kowalski5.12.2018 o 18:53

Obiektywny. Tu w Szwecji wiem, że służby w każdej chwili mogą bez mojej obecności dokonać pomiaru spalin czy ustalić czy używam pieca jak nie mam dopuszczenia przewodów kominowych do użycia. Dlatego jak idę przez swoją wiec czy inną miejscowość to nie wdycham takich syfów jak wy musicie wdychać w Oleśnicy.

Zgłoś
zw-kowalski5.12.2018 o 18:50

padux2. Kilkanaście lat temu gdy śp. Jan Ignaczak odkrył , że oczyszczalni nie oddano a spisano protokół podobnym językiem posługiwał się Jan Bronś. Było tam cały czas Fi normy itp itd ale nie było dlaczego miasto użyło protokołu z odbioru czegoś czego nie odebrano. Ojczym bratanicy pracuje w tej firmie więc wie jak wygląda tam spalanie. Ale kto się przyzna. Za wywóz trzeba płacić. jak się spali we własnym zakresie to już nie.

Zgłoś
zw-kowalski5.12.2018 o 18:44

Z tymi umowami ROM to może być jak z wyłapywaniem bezdomnych psów przez miasto. Kilka lat temu na działce zadomowił mi się bezpański pies. Ja do urzędu a tam panienka tłumaczy się, ze mają podpisana umowę z firmą. ja jej, ze g... mnie interesuje umowa. Mnie interesuje, że zgodnie z ustawa miasto nie usuwa bezpańskiego psa. Panienka stwierdziła, ze skoro pies jest na działce to winien usunąć POD. ja jej na to, ze na działce sypia a grasuje na zewnątrz działek. Przepychanka trwała kilka miesięcy. W końcu psem zaopiekował się szwagier jednego z byłych zastępców burmistrza.

Zgłoś
zw-kowalski5.12.2018 o 18:38

Obiektywny. Czy nie zauważyłeś, że najprostsze sprawy są najtrudniej rozwiązywalne. Pisałem o tym już wcześniej dziś. Powiat nie był w stanie dogadać się w sprawie zakupu drona do pomiaru toksyn w powietrzu. bez problemu taki dron wleciałby w zasięg dymów wydzielanych z poszczególnych kominów dokonano by pobrania próbek . wykonano by wydruki i jest czarno na białym co i jak. Wiesz jak by to działało. Na tym portalu co zima piszecie kto i czym rzekomo pali. jeden wielki jazgot. Wystarczy poczytać MO i dokonać systematycznych pomiarów. A tak kłótnie i zwalanie odpowiedzialności na wszystkich tylko nie na siebie.

Zgłoś
abwera5.12.2018 o 17:39

I nastal koniec na samym poczatku!

Zgłoś
Gut5.12.2018 o 15:45

Spokojnie Bronś rozwiąże temat.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
764. urodziny Oleśnicy
dzisiaj o 18:03/ Aktualności
Dron zbada jakość powietrza
dzisiaj o 17:39/ Aktualności
Bezzasadna skarga na burmistrza
dzisiaj o 17:20/ Aktualności
Śmieci w lesie w Ligocie Polskiej
dzisiaj o 17:18/ Aktualności
Fotopstryk: drzewo rośnie na odwrót?
dzisiaj o 15:23/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube