reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 17 lutego. Imieniny Donata, Łukasza, Zbigniewa.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Oleśnickie memory - gra i wystawa

5.12.2018 o 08:28Komentarzy: 5Kategoria: Kultura
Fundacja Ważka zaprasza na wystawę fotografii otworkowej pt. "OBIEKTYWna OLEŚNICA" i okolicznościową grę logiczną.Od 13 grudnia w Bramie Wrocławskiej będzie można oglądać wystawę fotografii otworkowej pt. "OBIEKTYWna OLEŚNICA". Jej autorami są uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Twardowskiego.

Zdjęcia powstały w czasie warsztatów prowadzonych w październiku w Oleśnickim Domu Spotkań przez animatorkę Agatę Grzych w ramach projektu "Oleśnickie memory". Fotografie przedstawiają ujęcia Oleśnicy, często nieoczywiste i tajemnicze. Każdy z młodych autorów wykonał również autoportret, przy którym trzeba było wykazać się cierpliwością, bo czas naświetlania fotografii otworkowej trwa nawet do 10 minut.Proces twórczy obejmował wykonanie aparatu z pudełka po butach (camera obscura), fotografowanie oraz wywołanie zdjęć w ciemni. Odbitki dużego formatu będą zdobiły galerię w Bramie Wrocławskiej przez około miesiąc. Fundacja Ważka i Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zaproszą na finisaż wystawy już w styczniu!

"Oleśnickie memory" są prawdopodobnie pierwszą grą logiczną tematycznie związaną z Oleśnicą. Na podstawie internetowego głosowania, Internauci wybrali 15 najpopularniejszych zabytków w naszym mieście. Do każdego z tych miejsc dopasowano postaci, które historycznie są z nimi związane (np. architekci, zasłużeni pracownicy). Trudność polega więc nie na standardowym łączeniu kart w pary, ale na kojarzeniu miejsca i osoby.
Gra dystrybuowana jest w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią. Jej ilość jest limitowana!

Fotografie i gra powstały w ramach projektu Fundacji Ważka „Oleśnickie memory” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” przy udziale środków miasta Oleśnica. Partnerem projektu byli Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy i II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Twardowskiego.

źródło: fundacja Ważka

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

Fotoreporter5.12.2018 o 20:52

Pinhole photography...zajmowałem się kiedyś tym, rewelka !!! To fotografia bez optyki. Pudełko z dziurką mini mini i materiał światłoczuły w środku. Wykorzystanie zjawiska camera obscura :) Pozdrawiam fotografów autorów !

Zgłoś
,5.12.2018 o 17:44

fajne

Zgłoś
NewSchool5.12.2018 o 16:07

yhhhhhh, ale jak to bezpłatnie?

Zgłoś
ODSzH5.12.2018 o 09:33

Są bezpłatne:-)

Zgłoś
?????5.12.2018 o 09:29

jaka cena memory ??

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
KK Oleśnica pokonuje Śląsk Wrocław
wczoraj/ Sport
Wygrał fiata dzięki zdrapce!
wczoraj/ Ciekawostki
Wybrano sołtysów w gm. Dobroszyce
wczoraj/ Aktualności
Polbus przyjazny dla zwierząt
wczoraj/ Aktualności
Pogoń przegrywa 0:6
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube