reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Incydent na sesji rady miasta

29.11.2018 o 06:41Komentarzy: 128Kategoria: Aktualności
Do niecodziennej sytuacji doszło w trakcie ostatniej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Jego stronami byli radni koalicji rządzącej, były burmistrz oraz dziennikarz jednego z tygodników.


Adam Hrehorowicz zwrócił uwagę na zachowanie Andrzeja Szachnowskiego

W trakcie obrad wczorajszej sesji Rady Miasta Oleśnicy doszło do incydentu. W pewnym momencie współpracownik tygodnika "Panorama Oleśnicka" Andrzej Szachnowski, były rzecznik prasowy burmistrza oraz doręczyciel starostwa, w ostatnim czasie autor krytycznych tekstów pod adresem obecnych władz, zaczął robić zdjęcia. Wyglądało jakby zza ramienia radnego Marka Czarneckiego (komitet Jana Bronsia) obiektywem próbował uchwycić ekran jego tabletu.

Zwrócił na to uwagę radny Adam Hrehorowicz (JB), który poprosił o sprawdzenie monitoringu. - Czy rzeczy, z którymi przychodzimy, czytaj tablety, notatki, są nasze do końca? Przed chwilą byłem świadkiem zdarzenia, które miało miejsce - powiedział. - Usilnie fotografował korespondencję, która była kierowana do pana Marka Czarneckiego - dodał.

W trakcie przerwy A. Szachnowski rozmawiał z radnymi opozycji. W międzyczasie został objęty przez byłego burmistrza, a obecnie radnego Michała Kołacińskiego (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość). Potem podszedł na korytarzu do A. Hrehorowicza i zaczął robić mu z bliskiej odległości serię zdjęć z użyciem lampy błyskowej. Poddenerwowany i nieco oślepiony błyskiem radny odpędził fotoreportera.


Moment fotografowania uchwycony przez miejską kamerę / źródło: Urząd Miasta Oleśnicy

Już na sesji M. Kołaciński przypominał, że w trakcie sesji radni nie są osobami prywatnymi, lecz wykonują publiczne obowiązki. Powoływał się na wolność słowa. Radny Tadeusz Żółkiewski (OR) zaapelował nawet, aby w trakcie sesji samorządowcy nie korzystali z prywatnych urządzeń, żeby się nie rozpraszać.

Głos zabrał też Marek Czarnecki (JB). Oświadczył, że w trakcie robienia zdjęć przez Szachnowskiego zapoznawał się z treścią jednej z uchwał. Powiedział, że nie ma pretensji do fotoreportera. Natomiast Andrzej Szachnowski nie odezwał się na naszą prośbę o komentarz dotyczący sytuacji. Odwrócił się od naszego dziennikarza i szybkim krokiem od niego odszedł.

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (128)

zw-kowalski5.12.2018 o 22:02

Panie Edmundzie. I znów ma Pan rację. Czym innym jest dostęp dziennikarzy do sesji a czym innym jest przeszkadzanie w sesji. Jeszcze trochę i będą wchodzili za radnym do toalety. Podobnie w Sejmie. Jak poczytałem regulamin Bundestag i Bundesrat dla dziennikarzy to mi włos się zjeżył. A jak w Pl trochę ukrócono dziennikarzom to najwięcej ryja darły media z kapitałem niemieckim. Tak to działa. PS. W kosciele też fotograf ma ograniczone mozliwości robienia zdjęć w czasie mszy.

Zgłoś
mad1.12.2018 o 20:54

Tak, ma Pan rację, napisał Pan "standardy europejskiego parlamentaryzmu", a ja bardziej ogólnie "standard europejski" ;)) U nas dopiero szykuje się "targowisko", a w PE już jest ;))

Zgłoś
Edmund Kaleciński1.12.2018 o 20:12

"standard europejski?", to nie to samo co "standardy europejskiego parlamentaryzmu" mad.

Zgłoś
Edmund Kaleciński1.12.2018 o 20:09

@ ojcze Tadeuszu, No to niech będzie pochwa... ament.

Zgłoś
mad1.12.2018 o 19:02

Panie Edmundzie, jaki standard europejski? Jakiś czas temu było głośno o tym, że sąd UE zdecydował, że Parlament Europejski nie musi przekazywać mediom dokumentów dotyczących diet eurodeputowanych, ich wydatków na podróże czy asystentów, z powodu ... ochrony danych osobowych !!! Teraz czytamy o kolejnym skandalu w Parlamencie Europejskim związanym z procedurą głosowania - "Przykładowo podczas głosowania nad sprawozdaniem w sprawie przyszłego unijnego budżetu prowadzący obrady Rainer Wieland był w stanie 14 poprawek przegłosować w ciągu 54 sekund i ocenić optycznie, czy mieliśmy do czynienia z większością". Unijne standardy ...

Zgłoś
Edmund Kaleciński1.12.2018 o 18:26

W jeden dzień można opracować zasady uczestnictwa mediów w obradach sesji i komisji rady, rozdać do zaopiniowania komisjom, następnie przegłosować uchwałę zapewniającą standardy europejskiego parlamentaryzmu. Bo szykuje się "targowisko", a nie merytoryczna praca radnych w czasie posiedzeń. Oprócz dostępu do informacji publicznej dla każdego w czasie obrad, musi na sali być porządek i pełna kultura oraz szacunek dla uczestników i obserwatorów obrad. Nad wszystkim ma czuwać przewodniczący obrad.

Zgłoś
Re1.12.2018 o 16:28

Oczywiście że miał prawo. Hehehehrowicz chciał jedynie błysnąć, a że nie ma za bardzo czym, no to Szach mu błysnął po swojemu. Ale Szachu powinien też zrobić sobie dłuuuuuuugą przerwę, zarówno od fotografowania jak i pisania w PiSoramie. Janek z kolei musi porozmawiać ze swoją ekipą, bo FATALNIE to wszystko się zaczęło. BURDEL nie Rada.

Zgłoś
mad1.12.2018 o 16:14

"Głos zabrał też Marek Czarnecki. Oświadczył, że w trakcie robienia zdjęć przez Szachnowskiego zapoznawał się z treścią jednej z uchwał. Powiedział, że nie ma pretensji do fotoreportera". Czy w związku z tym dziennikarz godził w wolność pracy w czasie obrad radnego? Czy dziennikarz złamał prawo? Czy miał prawo fotografować ekrany laptopów radnych?

Zgłoś
wyborca1.12.2018 o 13:15

Mam proste pytanie - czy dziennikarze mogą w trakcie sesji przeszkadzać radnym ? przecież oni ich tym rozpraszają ???

Zgłoś
l1.12.2018 o 12:54

Hrehorowicz zostając radnym stał się osobą publiczną i powinie wiedzieć, że dzienikarze będą mu robić zdjęcia i to nie tylko na sesji. Na sesji rady miasta zajmuje się prywatnymi sprawami ? O co chodzi ?

Zgłoś
wyborca1.12.2018 o 12:45

Bardzo mądre uwagi p.Kaleciński zupełnie się zgadzam ! Proszę o więcej tak obiektywnych , mądrych przemyśleń !!!

Zgłoś
ojciec Tadeusz1.12.2018 o 12:27

Panie Edmundzie!Modlę się za Pana

Zgłoś
Edmund Kaleciński1.12.2018 o 12:13

Radny Kołaciński w tyradzie słownej broni wolności dziennikarskiej i wolności prasy, to jest kuriozum ! On próbuje narzucić innemu radnemu swoją wolę i ogłasza, że jego postępowanie jest niegodne. Arogancja najwyższych lotów. Powyższe zdjęcie obrazuje, że wolność prasy została nadużyta w czasie sesji. Wolność prasy nie może godzić w wolność pracy w czasie obrad radnego. Radny, który zwrócił uwagę na ten fakt (Hrechorowicz) postąpił słusznie. Dlaczego przewodniczący "udupił" jego wniosek ( innym miejscu czytam, że nie był głosowany)? , a Szachnowski "waląc" mu światłem lampy błyskowej, w korytarzu po oczach, naruszył jego dobra osobiste, nie zachowując ostrożności. Dziennikarz "kad" harcuje na innym portalu: "O próbie ograniczenia swobody pracy dziennikarza i wolności mediów przez przedstawiciela rządzącego miastem ugrupowania podczas sesji Rady Miasta Oleśnicy poinformujemy Centrum Monitoringu Wolności Prasy.". Niekompetentni komedianci...

Zgłoś
Riko1.12.2018 o 11:05

A kto to jest A.Sz?

Zgłoś
pałka zapałka1.12.2018 o 09:59

Do "oleśniczanin" - czy to jest etat płatny ??? pisanie z tak WIELKĄ NIENAWIŚCIĄ do wszystkich ??????

Zgłoś
PZPR wróciło1.12.2018 o 08:43

@Olesniczanin - nie ośmieszaj się - oni nauczyli się od mistrza - czyli PiS. Komuniści wrócili ... i zapewniam cię że nie są w opozycji. A co do Abmer Gold - to prywatny przekręt był, co do OFE - fakt , ukradli, ale PiS zabrał teraz resztę - tylko o tym jeszcze cicho jest - poszukaj, może znajdziesz. Ale to wszystko to kropelka mój drogi w stosunku do SKOKów ... - pytanie czemu PiS nie chce komisji śledczej w tej sprawie ???? użyj mózgu i wyłącz radyjko.

Zgłoś
...1.12.2018 o 08:40

@Franek - ale to już było 4 lata temu - czemu wtedy nie szczekałeś ??? Jestem ciekaw, czy kiedyś dowiemy się ile kosztowała nas "kilometrówka" byłego burmistrza. Czy wyszło taniej czy drożej od C5 - przypominam, że C5 po sprzedaży jakaś kasa wróciła do UM...

Zgłoś
?1.12.2018 o 08:38

A czy ten Pan jest dziennikarzem bo ma jakiś papier na to ? Czy jest dziennikarzem bo sam się za takiego uważa ? Bo ja np. tez uważam , że jestem dziennikarzem i chcę móc wchodzić na sesje i robić zdjęcia i zaglądać przez ramię radnym.

Zgłoś
1201.12.2018 o 08:24

Jesteście w pracy - radni macie duże przywileje ale też obowiązki. Bardzo dobry dziennikarz powinien opublikować czym się p. A.H Zajmuje podczas sesji.

Zgłoś
wujek1.12.2018 o 08:09

To jest żałosne by taka łajza pałętała się po sesji Rady Miejskiej, i jeszcze fotografowała radnych, gdzie RODO.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Dwa miliony na nowy skatepark
dzisiaj o 10:30/ Aktualności
Kolejna kraksa na Dobroszyckiej!
dzisiaj o 10:18/ Aktualności
Możliwości Przytul Pyska na wyczerpaniu
dzisiaj o 09:59/ Aktualności
Chcą przebudować ul. Armii Krajowej
dzisiaj o 09:27/ Aktualności
Powiatowe Targi Edukacyjne
dzisiaj o 09:16/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube