reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Mieszkańcy Sokołowic chcą fotoradaru [ZDJĘCIA, WIDEO]

7.11.2018 o 11:56Komentarzy: 52Kategoria: Aktualności
Mieszkańcy Sokołowic skarżą się na niebezpieczną drogę krajową nr 25, która przebiega przez ich wieś. Domagają się postawienia fotoradaru, ale ITD póki co nie planuje jego instalacji.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Mieszkańcy Sokołowic spotkali się z dziennikarzami

Dziś we wsi Sokołowice (gmina Oleśnica) zorganizowano spotkanie z przedstawicielami mediów. Okoliczni mieszkańcy chcą postawienia fotoradaru na drodze krajowej nr 25, która przebiega przez ich miejscowość.

To właśnie tutaj w ostatnim czasie doszło do wielu wypadków, które ciężko zliczyć. W jednym z nich na oczach dziewięcioletniego syna zginął jego ojciec, który wjechał osobówką na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarówką.

- Spowolnienie ruchu to jeden z głównych powodów, który pozwoliłby nam bezpiecznie żyć - komentuje w rozmowie z portalem MojaOlesnica.pl Andrzej Hańczyński, mieszkaniec Sokołowic.

Cieszy się, że kiedy policja mierzy prędkość, to okolica staje się bezpieczniejsza, ale sam przyznaje, że mundurowi mają ograniczone możliwości związane z liczbą funkcjonariuszy i radiowozów.

Inny mieszkaniec, Roman Mezglewski, pokazał nam pismo, które w październiku tego roku otrzymał z Inspekcji Transportu Drogowego. Wynika z niego, że jednostka nie dysponuje urządzeniami, które mogłyby zostać zainstalowane w nowych lokalizacjach. Zaznaczono, że dopiero w przypadku rozbudowy systemu, jego wniosek ma szansę na weryfikację.

Obecny na spotkaniu wójt Marcin Kasina poinformował nas, że policja pozytywnie odniosła się do możliwości postawienia fotoradaru w Sokołowicach.

- Mam nadzieję, że te kroki doprowadzą w końcu, że ten fotoradar powstanie. To na pewno wtedy poprawiłoby bezpieczeństwo - uważa samorządowiec.

Dodał, że gmina jest otwarta na dofinansowanie postawienia samego urządzenia, ale uznał, iż problemem może być późniejsze jego utrzymanie. - Myślę, że tutaj ten fotoradar by na siebie zarobił - powiedział.

Wideo: materiał ze spotkania


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (52)

zgred7.11.2018 o 13:50

Póki co to trzeba zmienić przepisy i ustawiać zdjęcia z wypadków. Samo oznakowanie już się opatrzyło wielu kierowcom.

Zgłoś
koszt7.11.2018 o 13:44

Kierowca k25 Oczywiście że chodzi o bezpieczeństwo a wykaz kosztów to dla tych co mówią o braku środków na montażi utrzymanie urządzenia

Zgłoś
Mieszkaniec 7.11.2018 o 13:36

Czarna Audi z sokolowic niech też przystopuje bo źle skończy..

Zgłoś
kierowca k257.11.2018 o 13:31

,,Myślę że fotoradar by tu na siebie zarobił ,, co za tępa strzała ,przecież chodzi tu o bezpieczeństwo a nie o to czy zarobi czy nie !!!!

Zgłoś
koszt7.11.2018 o 13:22

Statystyki podają że 400 fotoradarów zainstalowanych w naszym kraju robi średnio 100 zdjęć na dobę koszty takiego urządzenia z zamontowaniem to 150 tys.za jedno zdjęcie, przy przekroczeniu prędkości 30 km/h to 200 zł czyli jeden fotoradar zarabia 20 tys. na dobę gdzie jest problem z kosztami i obsługą tego urządzenia?????

Zgłoś
mieszkańka ul. Południowej7.11.2018 o 12:54

Ten sam problem jest na ulicy. Południowej w miejscowości Bystre. Brak pobocza i nadmierna prędkość samochodów w terenie zabudowanym stanowi zagrożenie życie dla pieszych i kierowców. Do zarządu powiatu wpłynęły 4 petycje w tej sprawie. Żadna nie została przyjęta, a ostanie dwie nie doczekały sie odpowiedzi

Zgłoś
M.S7.11.2018 o 12:51

Ten sam problem jest na ulicy Południowej w miejscowości Bystre. Brak pobocza, nadmierna prędkość samochodów stanowi zagrożenie życia dla pieszych i kierowców.

Zgłoś
DOL7.11.2018 o 12:40

Większy problem na DK25 to skrzyżowanie w Drołtowicach. Jadąc od strony Sycowa nic nie widać. A lustra wprowadzają w błąd. Taka ruska ruletka.

Zgłoś
KK7.11.2018 o 12:40

W takich miejscach (długie proste, bez skrzyżowań, świateł, itp.) skuteczniejszy byłby odcinkowy pomiar prędkości. Fotoradar przynosi efekt na bardzo krótkim odcinku. Niestety odkąd pamiętam fotoradary stawiało się nie tam gdzie są wypadki i mogłyby one rzeczywiście poprawić bezpieczeństwo, ale tam gdzie można było na nich zarobić. Nie mieszkam w Sokołowicach. Kilka razy tamtędy jechałem i prawie zawsze jakiś rajdowiec wisiał mi na zderzaku albo wyprzedzał na wariata. Dlatego doskonale rozumiem mieszkańców.

Zgłoś
Mieszkaniec7.11.2018 o 12:27

Wieśniak to może ty jesteś ale nam tu nie jest do śmiechu a mądrować to się każdy potrafi

Zgłoś
Benek7.11.2018 o 12:18

Nie ma komu tam suszyć. Większość misiaków chorowita i jest na L4

Zgłoś
Sołtysowski7.11.2018 o 12:13

Te zasciankowe wiesniaki maja pretensje ,ze przepisy ruchu drogowego nie sa repektowane przez kierowcow ktorzy jada ta pipidowka . Zalosne ... jest znak mowiacy o terenie zabudowanym moze wina policji ze nie egzekwuje przestrzegania przepisow w tym miejscu . Do roboty a nie pajacowac !

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Ligota Mała już nie chce spowalniaczy
dzisiaj o 06:24/ Aktualności
Historia muzyką malowana
dzisiaj o 00:16/ Kultura
Wynik WOŚP w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Żałoba i apel burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Tu jest wyjątkowo niebezpiecznie!
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube