reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 17 stycznia. Imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Komenda o absencji policjantów

7.11.2018 o 06:24Komentarzy: 109Kategoria: Aktualności
Oficer prasowa oleśnickiej policji poinformowała, że 42% funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniach lekarskich. Komendant Robert Froń nie chciał zabrać głosu w tej sprawie.


Oleśnicka policja odniosła się do sprawy absencji funkcjonariuszy / zdj. arch.

Wczoraj na łamach portalu MojaOlesnica.pl napisaliśmy, że ramach kolejnego etapu protestu, policjanci masowo odchodzą na zwolnienia lekarskie, a w samym powiecie oleśnickim z tej formy skorzystało już wielu funkcjonariuszy (więcej).

Część mieszkańców obawia się o własne bezpieczeństwo, ponieważ policji jest zauważalnie mniej niż wcześniej. Dotarły do nas sygnały, że z powodu dużych braków kadrowych na interwencje jeżdżą naczelnicy wydziałów.

Chcieliśmy potwierdzić prezentowane wcześniej przez policjantów dane na temat absencji. Skontaktowaliśmy się z sierż. szt. Aleksandrą Pieprzycką, oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy i poprosiliśmy o spotkanie z komendantem mł. insp. Robertem Froniem. Otrzymaliśmy odpowiedź, że musi to skonsultować, a niedługo później oświadczyła, że ona sama odpowie na nurtujące nas kwestie.

- Żadna jednostka nie jest zamknięta. Z potwierdzonych informacji, jakie posiadam, to 42% stanu osobowego jest na zwolnieniu lekarskim- komentuje A. Pieprzycka.

- Ciągłość służby jest zachowana na całym terenie i dbamy o to, aby policjanci byli tam, gdzie są potrzebni. Sytuacja jest dynamiczna, ale na bieżąco monitorowana. Mieszkańcy mogą być pewni, że w razie potrzeby otrzymają pomoc - dodała.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (109)

Nela13.11.2018 o 13:59

"Dobry wujek"

Zgłoś
Sierzant12.11.2018 o 21:52

Nie jest sztuka byc oficerem i brac kase oficerska. Sztuka byc podoficerem i brac pobory z polki oficerskiej. To sie nazywa "fart"

Zgłoś
Podofi er12.11.2018 o 16:54

Oficer musi miec dyplom szko ly ofi cerskiej

Zgłoś
Podróżnik9.11.2018 o 17:25

Pani podoficer (oficer prasowy! - za taki stopień, którego nie posiada pobiera wynagrodzenie!). A Wy mieszkańcy chcecie aby co? religii nauczali za darmo??? Oddali cokolwiek z niesłusznych zwrotów mienia? Handlu samochodami, co to do uprawiania kultu sprowadzili z zagranicy bez podatku? itp., itd!

Zgłoś
Perturabo9.11.2018 o 00:31

A to tak naprawdę nie wszystko bo nie da się dokładnie nawet prześledzić wszystkich wydatków na KK w Polsce, to jest mętna sitwa, według wielu szacunków całkowita suma dotowania KK, wynikająca głównie z konkordatu, wynosi około kilkanaście mld zł rocznie. Osobiście wolałbym aby to dostały pielęgniarki lub policjanci, nie wiem jak wy.

Zgłoś
Perturabo9.11.2018 o 00:29

@Angron - co??? jakiego dobrowolnego? rzucę ci trochę danych : "Poza finansowaniem nauki religii w szkołach, co jest największym wydatkiem państwa, wynikającym z zapisów konkordatu, państwo zadeklarowało także dotacje do katolickich uczelni oraz szkół przedszkoli i ochronek. Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski są dotowane przez Państwo - brzmi fragment 15 artykułu umowy. Ponadto czytamy tam, że Państwo rozważy udzielanie pomocy finansowej odrębnym wydziałom. Na tej podstawie dotacje płyną do kilku wydziałów teologicznych w całym kraju. Szkoły, przedszkola i domy opieki uzyskały takie same prawa do dotacji jak inne świeckie placówki. Na kościelną oświatę państwo wykłada rocznie w sumie ponad 1,65 mld złotych. Zgodnie z konkordatem z budżetu utrzymywani są także kapelani w szpitalach w wojsku i innych służbach mundurowych. W ubiegłym roku wydano na nich blisko 27 mln złotych. To nie wszystko. W konkordacie państwo zobowiązało się także do pomocy w remontach zabytkowych kościołów i budynków kościelnych. W ubiegłym roku przekazano na ten cel ponad 26 mln złotych. Konkordat gwarantuje też wsparcie dla działalności charytatywnej kościoła. W ramach tych zapisów, Caritas dostała w ubiegłym roku dotacje w wysokości 5,5 mln złotych. Roczne wydatki z budżetu państwa, związane z funkcjonowaniem Kościoła katolickiego: Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach około 1 150 mln zł Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek 521 mln zł Fundusz Kościelny 89 mln zł Dotacje do remontów zabytków kościelnych 26,6 mln zł Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 19,2 mln zł Caritas Polska 5,5 mln zł Kapelani szpitalni 3 mln zł Kapelani więzienni 2,4 mln zł Kapelani Straży Granicznej 842 tys. zł Kapelani Straży Pożarnej 745 tys. zł Kapelani w Policji 441 tys. zł Kapelani Biura Ochrony Rządu 150 tys. zł RAZEM: blisko 1 820 mln zł (źródło: KAI, MON, MEN)"

Zgłoś
Angron9.11.2018 o 00:14

@Perturabo - nie można zabrać czarnym, bo oni finansowani są z dobrowolnego crowdfundingu, niebiescy też z crowdfundingu, ale przymusowego.

Zgłoś
Perturabo8.11.2018 o 23:38

ZABRAĆ CZARNYM, DAĆ NIEBIESKIM I INNYM - ROZWIĄZAĆ KONKORDAT.

Zgłoś
aaa8.11.2018 o 23:22

Toż to rozbój i wymuszenie policji w biały dzień! Państwo nigdy nie powinno ulegać żądaniom terrorystów. Źle się stało.

Zgłoś
JP na 100%8.11.2018 o 22:55

650 zł podwyżki od stycznia udało im się wymusić. Oczywiście normalni ludzie za to zapłacą. Ale za te L4 to muszą ponieść konsekwencje. To jest oszukiwanie Państwa przez ludzi którzy powinni świecić przykładem. Albo komendanci za to bekną, albo te policyjne NSZZety. I jeszcze przy okazji lekarze dostaną rykoszetem.

Zgłoś
zawsze i wszędzie ...8.11.2018 o 21:52

@zzz - Bezsensu! "To jest kwestia umowy pomiędzy Państwem a pracownikiem" - a w czym pies jest lepszy od np. zawodowego kierowcy, pielęgniarki itd. że oprócz tych wszystkich dodatków, przywilejów, premii, może po 15 latach iść na emeryturę?! Przecież podatnicy opłacają im szkolenie, potem płacimy na te ich wygórowane wynagrodzenie, a potem jeszcze musimy pracować na ich emerytury! "a "pały" wojnę toczą codziennie." - chyba z lenistwem i otyłością i w dodatku przegrywają na całej linii!

Zgłoś
mad8.11.2018 o 21:42

@zzz, pensje policjantów to również kpina, ale nie można podnosić im pensji do godnej wysokości i jednocześnie nie reformować systemu emerytalnego mundurowych. Podniesiemy im pensje 2x, a później będziemy płacić im emerytury w wysokości 75%?

Zgłoś
mad8.11.2018 o 21:36

@zzz, nie ma problemu, ja też popełniam błędy, rozpędziłem się. Policjant po 15 latach pracy, więc już w wieku nawet 35 lat, dostaje ponad 1000zł emerytury, czyli tyle, ile wynosi minimalna emerytura po przepracowaniu 25 lat i osiągnięciu wieku emerytalnego, czyli 65 lat. Średnia długość życia mężczyzny to trochę ponad 70 lat. Jest różnica dla państwa, czyli nas podatników, pomiędzy emeryturą wypłacaną przez 35 lat, a przez 5 lat, nawet jeśli jest ona tej samej wysokości. Oczywiście 1000 zł to za mało dla młodego 35-letniego chłopaka na emeryturze, ale nie znam policjanta emeryta, który dalej nie pracuje po przejściu na emeryturę po 15-latach pracy, pracuje dalej i wypracowuje kolejną emeryturę, ale ZUSowską.

Zgłoś
zzz8.11.2018 o 21:17

Zauroczyłem się @jolka i @zawsze i wszędzie... Jeszcze raz sorry

Zgłoś
zzz8.11.2018 o 21:16

@mad... przepraszam

Zgłoś
zzz8.11.2018 o 21:14

@mad ... Osłabiasz mnie :-) Równie dobrze mogę napisać, że wiele kobiet po przepracowaniu 40 lat dostaje emeryturę ponad 3.000 zł. Podaj, proszę, jakieś źródło (przykład).

Zgłoś
mad8.11.2018 o 21:11

To jest mój wpis - "psia grypa" ... jak może policjant obrażać policjanta !!

Zgłoś
mad8.11.2018 o 21:10

"specjalsi to specjalsi, a pały to pały" - to nie mój wpis ! Ja nigdy policjantów nie obrażałem. Przyznałem teraz, że przesadziłem ze stażem pracy, który jest wymagany do osiągnięcia najniższej emerytury, ale chamstwa proszę mi nie zarzucaj.

Zgłoś
mad8.11.2018 o 21:05

@zzz, masz rację, podałem minimalną emeryturę, którą można otrzymać przy minimalnym stażu pracy. Przesadziłem z tym stażem, choć wiele kobiet po przepracowaniu 40 lat nie dostaje nawet 2000 zł.

Zgłoś
zzz8.11.2018 o 21:04

@mad ... Jesteś w błędzie. Nie jest kpiną, że KTOKOLWIEK przechodzi na emeryturę po 15 latach pracy. To jest kwestia umowy pomiędzy Państwem a pracownikiem, który podejmuje się stosownej pracy (służby). Jest to ustalone ustawowo. A Twoje stwierdzenie, że "specjalsi to specjalsi, a pały to pały" - ręce opadają... Mam nadzieję, że jak będziesz miał kolizję (wypadek), ktoś Cię chamsko zaatakuje, będziesz potrzebował innej pomocy - to wezwiesz "specjalsów", a nie "pały". Pamiętaj, że wojsko i specjalsi "przygotowują się do wojny", a "pały" wojnę toczą codziennie.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Historia muzyką malowana
dzisiaj o 00:16/ Kultura
Wynik WOŚP w Twardogórze
wczoraj/ Aktualności
Żałoba i apel burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Tu jest wyjątkowo niebezpiecznie!
wczoraj/ Aktualności
Termin gali przełożony
wczoraj/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube