reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 16 stycznia. Imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wstrząsające zeznania pobitych

5.11.2018 o 16:47Komentarzy: 63Kategoria: Aktualności
Na ławie oskarżonych zasiada emerytowany policjant Tomasz P. Prokuratura zarzuca mu znęcanie się nad zatrzymanymi. Relacje pobitych mężczyzn są wstrząsające.


Tomasz P. na ławie oskarżonych / arch.

Minęło ponad trzy i pół roku od ujawniania skandali związanych z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy. Patryk P., nastoletni syn wówczas policjanta Tomasza P. z wydziału kryminalnego poskarżył się, że został pobity, przez co trafił do szpitala. Postępowanie w tej konkretnej sprawie zostało umorzone.

Mówiło się, że syn policjanta w rzeczywistości miał przewrócić się na rowerze. Patryk P. usłyszał prokuratorskie zarzuty i usłyszał wyrok skazujący. Zanim prawda wyszła na jaw, policjanci do sprawy zatrzymali dwóch niewinnych mężczyzn. Po przesłuchaniach skarżyli się na brutalne metody przesłuchań. Wątek związany z udziałem innych funkcjonariuszy został umorzony z powodu braku dowodów.

Dlatego akt oskarżenia został skierowany wyłącznie przeciwko Tomaszowi P. w zakresie "przekroczenia uprawnień" i stosowania "przemocy fizycznej". Oskarżony znalazł schronienie na policyjnej emeryturze.

Dziś odbyła się druga rozprawa. Na początku zeznawał Tadeusz K., ojciec jednego z poszkodowanych mężczyzn. Jego syn Sebastian K. zginął w wypadku drogowym niedługo po ujawnieniu afery. - Kolega oskarżonego dzwonił do mnie i przekazał, że chce się ze mną spotkać P. (oskarżony – przyp. red), żebym wycofał oskarżenie. Przyjechał tydzień po zajściu, pokazał zdjęcie swojego syna i żalił się, że będzie kaleką do końca życia. Czy ja mu to zrobiłem lub czy mój syn im to zrobił? Wyrzuciłem go z podwórka - oświadczył Tadeusz K. Jego żona Małgorzata K. zeznała w podobnym tonie.

- Pamiętam jak przyjechali i zabrali syna. O 7 rano z żoną piliśmy herbatę. Ktoś pukał do drzwi. Otworzyliśmy i okazało się, że stało tam 8 lub 9 policjantów. Pytali o syna. Weszli do jego pokoju i go obudzili - usłyszeliśmy. - Jak syn wrócił z komendy to powiedział, że czegoś takiego jak tam to nigdy nie przeszedł. Na dwadzieścia minut zaciśnięto mu jak najmocniej kajdanki. Mówił, że szarpali go za te kajdanki góra-dół. Jeden z policjantów powiedział, że to nie wszystko, że jak przyjdzie ojciec pobitego to dopiero się zacznie. Jak on przyszedł, to od razu uderzył go w głowę i powiedział: „nie będziesz na naszym krześle siedzieć chamie”. Zaczął go bić i kopać. Powiedział: „sku********, dzieci mieć nie będziesz” - opisuje zatrzymanie ojciec poszkodowanego. Dodał, że po akcji P. zaoferował mu pieniądze za milczenie.

Zeznawał też drugi z poszkodowanych – Paweł S. - Policja mnie zatrzymała i zabrała na komendę. Ja nie chciałem się do niczego przyznać. Mnie zmuszali, żebym się przyznał, że odciągałem Sebastiana od tego młodego i dostanę tylko karę w zawieszeniu. Nie przyznawałem się, bo nie zrobiliśmy tego. Zaczęli mnie bić i zakładali worek foliowy na głowę. Wchodzili i wychodzili. Później przyjechał oskarżony, machnął zdjęciem syna i powiedział: zobaczcie jak żeście go ku*** załatwili - mówił Paweł S. - Zaczął mnie bić, kopać, aż spadłem z krzesła. Uderzył mnie otwartą dłonią koło ucha - powiedział o oskarżonym.

Zgodnie z relacją poszkodowanego, bić miał nie tylko oskarżony. - Zaciskali mi reklamówkę na głowie, miałem problemy z oddychaniem. Słyszałem nawet krzyki Sebastiana. On z tego co wiem ze strachu puścił kał, a ci policjanci się z tego śmiali, mówili, że taki z niego twardziel. Bili mnie linijką aż się złamała. Moja dziewczyna była później przesłuchiwana na komendzie i nawet widziała tą linijkę złamaną w tym pokoju - mówił.

Co ciekawe, do dziś jedynym policjantem (obecnie już emerytowanym), który zasiadł na ławie oskarżonych w tej sprawie jest Tomasz P. Za dwa tygodnie odbędzie się kolejna rozprawa, podczas której swoje zeznania złożą kolejni świadkowie. Tym razem będą to policjanci. Czy uda im się wznieść ponad źle pojmowaną, zawodową solidarność?

Zobacz też: Trzy lata (nie)sprawiedliwości

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (63)

janusz11.11.2018 o 19:33

Tak

Zgłoś
C9.11.2018 o 13:05

@Ciesle. Ten "sprytny" jeszcze pracuje?

Zgłoś
Cieśle8.11.2018 o 08:47

http://mojaolesnica.pl/25312,wyrok-dla-policjantow-i-brata.php

Zgłoś
Cieslak8.11.2018 o 08:36

A sprawa podmiany w Cieslach juz wyjaśniona?

Zgłoś
ry7.11.2018 o 14:54

Jak by mojemu dziecku tak zrobił to bym sobie z nim potańczył.

Zgłoś
pepek7.11.2018 o 14:35

Widać jak policja wyjaśnia niewygodne dla siebie sprawy... To samo co ze Stachowiakiem...

Zgłoś
Obywatel RP7.11.2018 o 10:51

Dziś Ci funkcjonariusze policji , którzy przyszli po niewinnego obywatela ,strajkiem zadają podwyżki. Jakie bezpieczeństwo gwarantują , chyba pewność że obywatel zginie. Bo tak skończył obywatel. A teraz pytanie do funkcjonariuszy policji , jeśli obywatela nie ma to skąd podatki mają płynąć do kasy skarbu państwa ?

Zgłoś
ola7.11.2018 o 09:13

Wśród policjantów też są zwyrodnialcy, powinni przechodzić jakieś badania co pół roku i ktoś musi decydować czy nadaje się do takiej pracy. To jest bezsprzeczny fakt że na komendzie w Oleśnicy ludzie byli brutalnie bici. Większość oczywiście się nie poskarżyła bo niby komu...?

Zgłoś
Ona i on- karma tez do was wró7.11.2018 o 02:35

Nie jednemu życie uratował... i ilu życie zniszczył zdruzgotał podeptał!? Nie jesteśmy w stanie policzyć...

Zgłoś
Tolek6.11.2018 o 23:01

Widoczne był sam

Zgłoś
Karol6.11.2018 o 22:52

Niech sad rozstrzygnie

Zgłoś
Santom6.11.2018 o 18:42

tak samo działa policjant z Raciborza-KPP umywa ręce po złozeniu skargi do BSW w katowicach,na zastraszanie,zrobienie awantury domowej Przez Aspiranta Dzielnicowego! Chamstwo,Podłóśc,. Zastraszanie -ściganiem Listem Jako poszukiwany-Wszystko w świetle Prawa Policyjnego po znajomośći!!!! Zastraszyc ,upodlis ,wszcząc awanture ,a policjant niewinny!!!! Mama nadzieje ze Komenda Główna Zajmię sie Działaniem -wyzej opisanego zdarzenia,a może w tym pomoga media-Olesniczanin-zastraszany a Raciborzu

Zgłoś
Komitet Obrony Dekapitacji6.11.2018 o 17:42

Poinformowany# Marna prowokacja. Myślisz tumanie że ludzie w to uwierzą?

Zgłoś
zw/kowalski6.11.2018 o 15:59

Poinformowany. Nie mam dostępu do tych danych ale obcy zawsze popełniają więcej przestępstw. Nie dlatego, że taki mają zamiar ale , że jest różnica w przepisach. Widzisz tu np. nie mogę siłą zatrzymać na gorącym uczynku. W Polsce masz na to zgodę. Tu seks z pijaną partnerką uznawany jest za gwałt. Ba każda kradzież jest przestępstwem. W PL jak kradniesz z kalkulatorem w ręce do jakiejś tam kwoty to nie jesteś złodziejem a jedynie popełniasz wykroczenie. Sam teraz bym się załapał na jakąś karę. Moje C/E wyszło w lutym. W Pl mógłbym jeździć B czy B/E do oporu. Tak jeździłem w PL B/E do lutego 2013. A tu przysłali mi upomnienie. Olewałem myśląc po polsku. Ale jak przysłali mi decyzje, ze jak nie wymienie w ciagu 2 miesiecy to całe prawo jazdy będzie nieaktualne. Wysłałem wiec uzupełnienia i wniosek. Dziś dostałem info (decyzję), że nie mogę jeździć. Dopiero będę mógł jeździć za kilka dni jak mi doślą nowe prawo jazdy. Gdybym dziś pojechał i miał kontrole to według prawa szwedzkiego załapałbym się na jakąś odpowiedzialność. Na szczęście te kilka dni mogę poczekać.

Zgłoś
zw-kowalski6.11.2018 o 15:48

Skupiacie się tutaj na samym oskarżonym. Czy nie wydaje się wam, że prokuratury i sądy w Polsce są gorsze od samego oskarżonego(niewinnego na ten moment art 5 kpk). To polska patologia aby do rozprawy doszło dopiero w czwartym roku. W normalnym świecie w tym czasie oskarżony albo zostałby skazany albo uniewinniony. Polski wymiar sprawiedliwości jest 10 razy gorszy od szwedzkiego. Mój znajomy Polak w Ovik pobił partnerkę 25/3 2014. Po 4 tygodniach był już skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd go wypuścił aby zamknął firmę. Po przegranej apelacji dosłużył do 10 miesięcy. To co policja , prokuratura i sąd w Szwecji zrobiły w 4 tygodnie w Polsce policja, prokuratura i sądy robią w 4 lata. taki macie wymiar sprawiedliwości.

Zgłoś
Poinformowany6.11.2018 o 13:31

W Szwecji statystyki przestępstw nabijają wyłącznie Polacy, w szwedzkich więzieniach Polacy stanowią 80%. Mniej więcej taki sam procent przestępstw na tle seksualnym, czyli w tym głównie gwałty i przestępstwa na tle pedofilskim, oraz morderstw i kradzieży to właśnie dzieła Polaków

Zgłoś
Nergal6.11.2018 o 11:42

Na cwelownie z tomaszem

Zgłoś
)(6.11.2018 o 09:35

Jaka redakcja taki artykuł "do kaleką do "

Zgłoś
już nie kolega6.11.2018 o 09:24

Kargul - ty zwyrolu. Zawsze miałeś nie bałagan w głowie . Ale karma wróci , oj wróci.

Zgłoś
BrawoJ6.11.2018 o 08:57

Powiem tak: Ten pseudo policjant - colombo z ,,bożej łaski,, to nic nie wart ...-i tu nawet nie mam na niego nazwy. Powinien dostać to co sam dawał od siebie tym ludziom. Z całego serca mu tego życzę-karma wraca panie tomku...

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zarobki burmistrzów i wójtów
dzisiaj o 09:10/ Aktualności
Fotopstryk: wilk zapozował do zdjęcia
dzisiaj o 08:57/ Ciekawostki
Turniej ku pamięci Sebastiana Musiałka
dzisiaj o 08:50/ Sport
Powiatowa sesja w czwartek
dzisiaj o 08:17/ Aktualności
Koncert na rzecz pomocy rodakom
dzisiaj o 07:38/ Kultura
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube