reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Wywiad z Janem Bronsiem [WIDEO]

22.10.2018 o 11:10Komentarzy: 331Kategoria: Aktualności
Portal MojaOlesnica.pl przeprowadził wywiad z Janem Bronsiem, który wygrał w pierwszej turze wyborów na burmistrza Oleśnicy. Co miał do powiedzenia mieszkańcom i kontrkandydatom?


Pierwszy wywiad z burmistrzem-elektem Janem Bronsiem

Oleśniczanie wybrali Jana Bronsia

Wczoraj wieczorem przedstawiciele sztabu Jana Bronsia spotkali się w Dworze Spalice, gdzie śledzili wyniki wyborów samorządowych.

W nocy przeprowadziliśmy krótki wywiad z burmistrzem-elektem, który - jak wynika ze wstępnych danych - w wyścigu o fotel burmistrza w pierwszej pokonał Michała Kołacińskiego (Oleśnica Razem, Prawo i Sprawiedliwość) i Monikę Romanowicz (Forum Rozwoju). Mogło zagłosować na niego ok. 60% mieszkańców, którzy wzięli udział w wyborach.

Radość z wygranej, ale zaprzysiężenie dopiero za miesiąc

- Bardzo się cieszę. I chciałem podziękować wszystkim mieszkańcom Oleśnicy za ich postawę, za głosowanie. Bardzo się cieszę, że tak licznie udali się do urn. Że zaproszenie na święto demokracji zostało przyjęte z zadowoleniem przez bardzo wielu mieszkańców - komentuje J. Bronś.

Jego zaprzysiężenia będzie możliwe dopiero po 16 listopada, kiedy skończy się bieżąca kadencja samorządu. - O szczegółach trudno w tym momencie mówić, bo zostaną ustalone przez komisarza wyborczego. To jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać - dodaje.

Weryfikacja ostatnio podjętych decyzji

Pierwszą rzeczą, którą zamierza zrobić po zaprzysiężeniu będzie analiza ostatnio podjętych decyzji. Można się domyślać, że chodzi m.in. o uchwały w sprawie pokrycia zobowiązań za zaległe czynsze czy możliwości bezprzetargowej sprzedaży lokali użytkowych.

- Te nerwowo podejmowane decyzje w ostatnich momentach z pewnością nie są dobrymi decyzjami. Dlatego trzeba będzie przyjrzeć się i zweryfikować wiele tych ostatnio podjętych decyzji. Być może niektóre wyprostować, albo niektóre wręcz anulować. Bo wydają się być szkodliwe dla miasta - komentuje burmistrz-elekt.

"Najcięższa kampania"

Jan Bronś w rozmowie odniósł się też do kampanii wyborczej, która w opinii wielu obserwatorów była nie tylko krótka, ale jednocześnie intensywna i brutalna.

- Była ciężka, była w wielu momentach brutalna. Staraliśmy się cały czas prowadzić kampanię pozytywną, czyli mówić o pozytywach, mówić o naszym programie, mówić o działaniach. Natomiast nie zawsze spotykaliśmy się z tym samym. Zamiast dyskusji, dyskusja była przeniesiona na wokandę sądów. Co wydaje się być najgorszym możliwym sposobem jej prowadzenia. Ale myślę, że mieszkańcy Oleśnicy właściwie to ocenili - uważa samorządowiec.

- Oceniam tą kampanię za najcięższą ze wszystkich, w których uczestniczyłem. Jako najbrutalniejszą jednocześnie. I z pewnością nie za naszą sprawą - podsumowuje nasz rozmówca.

Słowa do kontrkandydatów

Nie zabrakło pytania o słowa, jakie J. Bronś chciałby skierować do M. Romanowicz i M. Kołacińskiego. - Chciałem ich pozdrowić i życzyć wszystkiego najlepszego - odniósł się Bronś.

- Myślę, że wielu mieszkańców Oleśnicy będzie mi absolutnie wdzięcznych, że przywróciłem do pracy bardzo dobrego pediatrę, jakim jest pan Michał Kołaciński. W związku z tym myślę, że zrobiłem to właśnie dla nich, żeby mogli spokojnie korzystać z usług lekarza - zakończył z uśmiechem na twarzy.

Wideo: wywiad z burmistrzem-elektem Janem Bronsiem


pp

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (331)

Ewa 4.11.2018 o 20:03

Bardzo dobrze panie Janku anulować te uchwały nie będziemy płacić z tych co aie robic nie chce i jeszcze czynszu nie płaca bo myślą ze jak na socjalnym to płacić będzie miasto chyba ich pogięło prosze zobaczyć jak wyglada budynek na kleberga dramat jak jiz zniszczony !!!

Zgłoś
ole29.10.2018 o 23:26

Bronś jeszcze nie wszedł do urzędu a tłum gotowych do rozliczania już kwiczy

Zgłoś
krysia29.10.2018 o 23:25

Jak miło posłuchać kwiczenia odrywanych od korytka dojnej zmiany

Zgłoś
NI4NI29.10.2018 o 11:31

pamietamy

Zgłoś
Pasażar29.10.2018 o 06:38

Proszę pamiętać o deklaracji przedwyborczej o remoncie dworca kolejowego, dzisiaj po opadach deszczu trzeba chodzić po torach, przejście podziemne kolejny raz zalane wodą. Może dużo nie trzeba zrobić, tylko skutecznie przyjrzeć się problemowi. Powodzenia.

Zgłoś
podwyżki28.10.2018 o 17:06

Inwestorów w programie nie było, dlatego oczekiwać należy podwyżek podatków lokalnych: od nieruchomości, od śmieci, od transportu, targowy, aby finansować spółki nierentowne.

Zgłoś
Janusz28.10.2018 o 00:09

Czy stary burmistrz raczy przyciągnąć do Oleśnicy inwestorów którzy dadzą nowe, dobrze płatne, KONKURENCYJNE miejsca pracy?! Bo jak o tej pory buduje obiekty na które użytkowanie nie stać zwykłego szarego człowieka... ale grunt, że jest ładnie...

Zgłoś
Antek26.10.2018 o 20:52

mad i rys już nic nie piszą, chyba szef im po pensji pojechał za słabe piso trollowanie hahahaha XD

Zgłoś
lreal.26.10.2018 o 18:05

Jaka fura teraz do urzędu Citroena już nie ma?

Zgłoś
...25.10.2018 o 22:57

@podróżnik - ctr+c i ctrl+V - w każdym wątku , ja tego problemu nie mam. Daj już spokój pisowczyku

Zgłoś
Perturabo25.10.2018 o 21:57

@hehehe, no niestety Polska się starzeje, to nie są żarty - dzieci mało, 500+ nie działa...hmmm to może o 2000+ by PIS pomyślał, pewnie wielu jurnych Turków by tym ściągnął :D

Zgłoś
Podróżnik25.10.2018 o 21:07

No, ciekawe jak nowe władze zabiorą się do stworzenia nowych miejsc pracy w Oleśnicy. Bo poprzednicy mieli temat (w poważaniu). Na razie to dojeżdżających do pracy do Wrocławia przybywa lawinowo (widać to po zajętych miejscach w pociągach). Pracujący we Wrocławiu płacą podatki w Oleśnicy, która im nie zapewnia pracy. Przez to obniża ich dochody kosztami dojazdu. Kiedy będę mógł pracować w Oleśnicy???

Zgłoś
hłehle25.10.2018 o 18:50

Łącznie głosy oddało 15288 osób uprawnionych, Oleśnica liczy ok. 35 tyś( włącznie z dziećmi). Do wyborów przystąpiło nieco ponad 50% uprawnionych,. Wniosek - 15288( oddane głosy) + 15288( 50% niegłosujący/ nieobecni) =30576 uprawnionych do głosowania w mieście liczącym ok. 35 tyś mieszkańców. Czyżby dzieci i nieuprawnionych było jedynie niecałe 4,5 tyś? Zastanawiające!!!

Zgłoś
Perturabo25.10.2018 o 14:18

@ryś, to jest proste; KO + PSL w koalicji 10 sejmików (może 9, zobaczymy ), PIS - 6 - sam sobie odpowiedz kto osiągnął sukces. PSl nie straciło władzy, wręcz przeciwnie, PIS zapowiedział, że ich "zlikwiduje" i bardzo sie pomylił oraz odciął jakąkolwiek mozliwośc współpracy z nimi, PIS dla PSL to teraz najgorsi wrogowie...nie dziwię się. Nieważne czy rządzenie będzie w koalicji czy samodzielne, wazne, że PIS nie osiągnął swojego celu w tych wyborach; nie przejął sejmików, i dostał bęcki w wiekszości wielkich miast, w szczególności w Warszawie - na tym im bardzo zależało, na przełamaniu tej tradycji miast liberalnych i zagarnięciu całości sejmików. A wyszła lipa i tu i tam, jakkolwiek byś na to nie patrzył, tych wyników nie da się zaczarować, są jednoznaczne i wysyłają przejrzystą wiadomość. Co dodatkowo fajne, u nas lokalnie w Olesnicy - to samo :) a tyle sie nagadałeś ryś jak to nas "lewaków" zaoracie swoją "katolicką i patriotyczną" większością...i h...j. Następnym razem doradzam umiar i stonowanie emocji aby się nie kompromitować :)

Zgłoś
ryś25.10.2018 o 14:10

Dzisiaj sejmiki jutro konstytucyjna większość.

Zgłoś
ryś25.10.2018 o 14:09

Poczytać, poszperać w necie a dopiero potem do dyskusji. Chociaż schetyny posłuchajcie, zawsze coś się dowiecie. Wiem, że ciężko go zrozumieć ale on chyba gada waszym językiem.

Zgłoś
ryś25.10.2018 o 14:06

@prawda - cos mi wyglądasz na gó..no prawdę. Ale to tylko moja osobista ocena. Oczywiście " Janeeną bo dotyczyła by się spocił" nie była osobistą oceną tylko brutalnym atakiem na Bronsia. i jego komitet.

Zgłoś
prawda25.10.2018 o 13:28

@ryś : czy brutalna - to osobista ocena p. Bronsia. To tak jak zapytał bym ciebie czy jesteś mądry ? Odpowiesz, że TAK, a wg mnie NIE i mogę cię wtedy nazwać nazwać łgarzem bo uważasz inaczej niż ja ? A chamskie zachowanie p. Kołacińskiego jest/było bezdyskusyjne (nie to stanowisko).

Zgłoś
:-)25.10.2018 o 13:25

@ ryś - jak w 2 będą samodzielnie to będzie sukces.

Zgłoś
27/125.10.2018 o 13:17

@ ryś pis samodzielnie ? wy nawet geby nie potraficie samodzielnie otworzyc bez zezwloenia kulawego a co dopiero rzadzic bo jak zydki pierna to wy w gacie robicie nie samodzielnie!

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jubilatka gościła u burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Zadymienie w kamienicy przy Traugutta
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie osobówki i autobusu
wczoraj/ Aktualności
Areszt dla podejrzanego o groźby
wczoraj/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w SP w Zbytowej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube