reklama
reklamareklama
Dziś jest środa, 16 stycznia. Imieniny Marcelego, Włodzimierza, Walerego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Przypominamy o ciszy wyborczej!

20.10.2018 o 00:01Komentarzy: 53Kategoria: Aktualności
W nocy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza, która potrwa do niedzieli wieczorem, kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze. Cisza obowiązuje także w Internecie.


Przypominamy, że trwa cisza wyborcza

Cisza wyborcza związana z tegorocznymi wyborami samorządowymi rozpoczęła się o północy w sobotę i potrwa do godziny 21 w niedzielę. W tym czasie zakazana jest agitacja wyborcza, zabronione są pochody, zgromadzenia, wygłaszanie przemówień na temat wyborów, przyklejanie plakatów, rozdawanie ulotek, zawieszanie bilbordów.

Naruszenie zakazu agitacji uznawane jest za wykroczenie, które zagrożone jest karą grzywny. Natomiast za publikację sondaży w tym czasie można zapłacić od 500 tys. zł do 1 mln zł.

Cisza obowiązuje także w Internecie. Wpisy lub artykuły opublikowane przed północą mogą pozostać. Na forach i stronach internetowych w czasie ciszy wyborczej niedozwolone jest publikowanie treści zachęcających do głosowania na któryś z komitetów lub danego kandydata.

W przypadku portalu MojaOlesnica.pl wszelkie przejawy naruszeń należy zgłaszać odpowiednim organom oraz poprzez użycie dostępnej przy każdym komentarzu opcji "zgłoś naruszenie". Zgodnie z prawem, autor osobiście ponosi odpowiedzialność za treści, które opublikował.

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (53)

Reno21.10.2018 o 13:32

@Pm - niestety nie masz racji. Dalej kłamie, tylko nie bierze już aktywnie udziału w kampanii kłamstw i nienawiści, bo ta się już skończyła

Zgłoś
Pm21.10.2018 o 11:42

CISZA  WYBORCZA - TO TEN  CZAS,  KIEDY PORTAL MOJA OLEŚNICA  NIE KŁAMIE. ?????????????

Zgłoś
zw-kowalski20.10.2018 o 22:52

Aniu. Pisałem wcześniej. Były zamieszczone wcześniej więc moim subiektywnym zdaniem mogą zostać.

Zgłoś
Covalsky20.10.2018 o 22:36

Tylko żeby mi przy każdej urnie stał ksiundz z kropidłem!

Zgłoś
demokracja20.10.2018 o 20:08

KONSTYTUCJA

Zgłoś
dr Lewatywa20.10.2018 o 16:49

Ciemny ludu, nie jedz zgniłych kartofli!

Zgłoś
Bułat Okudżawa20.10.2018 o 15:30

Ja wiem, że Ty wszystko możesz, ja wierzę w Twą moc i gest, jak wierzy zabity żołnierz, że w siódmym niebie jest, jak zmysł każdy chłonie z wiarą Twój ledwie słyszalny głos, jak wszyscy wierzymy w Ciebie, nie wiedząc, co niesie los. Panie zielonooki, mój Boże jedyny, spraw ? dopóki nam Ziemia toczy się, zdumiona obrotem spraw, dopóki czasu i prochu wciąż jeszcze wystarcza jej ? daj każdemu po trochu... I mnie w opiece swej miej. (Andrzej Mandalian)

Zgłoś
zizi20.10.2018 o 14:41

Cisza wyborcza jest cudowna. Kończy kampanię jadu i nienawiści.

Zgłoś
A20.10.2018 o 14:25

@zw-kowalski. To zatwierdzone przez kardynała Wyszyńskiego, przetłumaczone przez benedyktynów tynieckich w 1965 roku. "Tysiąclecia" bo z okazji tysiąclecia chrztu Polski.Jest to opracowanie z oryginalnych języków. Pozostaje pytanie kto wydaje i kto ingeruje w treść.

Zgłoś
Ania20.10.2018 o 14:05

Dlaczego na innym portalu pod artykułem o uczciwości hahaha są zdjęcia kandydatów do rady,? Czy to nie jest agitacja? Czy to nie jest złamanie ciszy wyborczej?

Zgłoś
zw/kowalski20.10.2018 o 14:02

hłe. hłe. Nie wiem jaki jest stan rzeczywisty. Ale pokaż mi kiedy Oleśniczanin czy Panorama opisywała stan Arkad, bezdomnych na zapleczu PKO czy w samym pomieszczeniu bankomatu i dziesiątki innych. Byłem tydzień temu w Oleśnicy. Jechałem drogą do Stronii. Po powrocie pojechałem na stacje diagnostyczną aby sprawdzić czy zawieszenie się nie rozsypało. A wy tymi drogami jeździcie latami. KPP od kilku tygodni nie potrafi wytłumaczyć kto z policjantów mnie rzekomo poszukuje. Lokalny adwokat miał zwrócić opłatę 3/10bo tylko wtedy mogłem w Oleśnicy odebrać. Jak wróciłem do Szwecji to napisał, że wysłał. Analfabeta. sam wyznaczył mi dzień na wskazanie gdzie wysłać. A jak mu wysłałem maila i SMS to odpisał, ze na maile i SMS nie reaguje. A umowę zawarł mailem. Nie było mnie tu jakiś tydzień więc nie wiem co mogłeś pisać. Coś mają zwalone w programie. Bo mi odrzuca komentarze w których podaję art ustaw traktując treść jako plagiat. I muszę szukać podstępu aby numer aktu prawnego zapisać tak aby przeszło. Też mnie wkurza tu hejterstwo kilku debili i nie o mnie chodzi ale to świadczy , źle o MO, że teksty takich chamów przepuszczają. MO nie jest doskonałe w obiektywiźmie . natomiast pozostałym mediom w Oleśnicy zostały tzw lata świetlne aby dorównać MO.

Zgłoś
hłehłe20.10.2018 o 13:45

zw-kowalski, jak widzisz, zasadne zapytania tzw. rd MO kasuje. Dla mnie to dowód na niedostateczny obiektywizm w opisie rzeczywistości.

Zgłoś
zw-kowalski20.10.2018 o 13:43

do A. To które tłumaczenie biblii jest najważniejsze? Świadkowie Jehowy mają jeszcze inne. Ja też mam kilka egzemplarzy starego i nowego testamentu. Też od czasu do czasu czytam i tu cytuję.

Zgłoś
Irka20.10.2018 o 13:30

Dziś czy jutro te wybory????

Zgłoś
A20.10.2018 o 13:04

Jednak niezmiernie mnie cieszy, że pan Kaleciński czyta Biblię, a dodatku posiada "swój" egzemplarz. Otóż w wydanie Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Pallottinum z 2003 roku jest inaczej niż pan pisze.Posiadam również Biblię Tysiąclecia wydaną w 1980 roku czyli grubo przed uchwaleniem obowiązującej ordynacji wyborczej i istniejących obecnie ugrupowań politycznych. Wydanie z 1980 roku również przeczy spiskowi, o którym pan piszesz.

Zgłoś
A20.10.2018 o 12:39

Czytam komentarze i myślę że warto pomodlić się za prawe wybory. Proponuję zaintonować słowa jutrzejszego psalmu-Ps 33 (32), 4-5. 18-19. 20 i 22 (R.: por. 22):"Słowo Pana jest prawe, *a każde Jego dzieło godne zaufania.On miłuje prawo i sprawiedliwość, *ziemia jest pełna Jego łaski." Amen.

Zgłoś
zw-kowalski20.10.2018 o 12:18

Panie Edmundzie. Słuszny pogląd. Nie rozumiem co to zmieni czy plakaty zostaną doklejone do piątku czy do soboty. A jak ma z materiałem wyborczym zapoznać się kierowca w transporcie międzynarodowym Dłubaka czy Demotrans który ciężarówce spędził 4-6 tygodni i akurat wrócił do Oleśnicy w sobotę. Na początku byłem zszokowany systemem szwedzkim ale stwierdzam aktualnie jego wyższość. Jeśli ksiądz może agitować z ambony to dlaczego kandydat z danej partii nie ma mi wręczyć kart do głosowania ze wskazaniem swojego miejsca na karcie do głosowania.

Zgłoś
Basia20.10.2018 o 12:10

A u nas została naruszona cisza wyborcza w skrzynkach nalisty zostały wrzucone ulotki wyborcze rano ich nie było aa teraz są

Zgłoś
zw-kowalski20.10.2018 o 12:08

Masakra. Pisałem wiele razy. Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to powtórzę. Rodzina i znajomi namawiają mnie na powrót. Wystarczy, ze wejdę na portal MO aby mieć dowód , ze nie warto. Poza tym dowartościowuję się, że dokonałem słusznego wyboru. Poza tym w Oleśnicy są prochy moich przodków. Rozważam możliwość ekshumacji zabrania prochów tu. Poza tym zostawiam wam setki tysięcy złotych dokonując pewnych zakupów, mając auta na polskich nr rejestracyjnych itp itd. Lubię dobry polski teatr komedii czy muzyczny.

Zgłoś
zw-kowalski20.10.2018 o 12:03

Mad. Nie trafiłeś z argumentem egzaminów na PJ. Ja to nazywam robieniem z obywatela debila. Czyli państwo przed wyborami wciska wam, ze jesteście cudowni, najlepiej wykształceni. Rząd trąbi tylko o sukcesie gospodarczym. Ale w momencie gdy taki super obywatel, właściciel kilku dyplomów, super zarabiający trafia na egzamin do WORD to państwo szybko mu udowadnia , że jest debilem i nie potrafi z dokładnością do jednego cm zaparkować auto, źle cofa po łuku itp itd. Średnia zdawalność egzaminów na PJ to prawie 3 egzaminy. WORD dopuścił do ruchu super kierowców. Plewy odsiał. Byłem teraz w PL ponad tydzień. Tylko na trasie Gdańsk Wrocław było tyle wymuszeń na mnie lub obok mnie jak w Szwecji przez kilka lat. Pierwszego dnia droga 222 na Starogard Gdański. Koparka zabiła człowieka. policja nie kieruje ruchem. Drogowcy nie wiedza jaki jest objazd na Starogard. Jadę do syna na Śląsk. Między Strzelcami a Pyskowicami auto rozkwasiło motocyklistę. Jakaś akcja ratunkowa. Jadę myśląc, że karetki i policja jadą od Strzelec. Po ok 20 minutach sygnał karetki. Później sygnał policji. O innych zdarzeniach na drodze nie piszę. Mieszkam w Szwecji naście lat. Nie trafiłem jako kierowca na zdarzenie z wypadkiem śmiertelnym. Przy każdym pobycie w PL takich zdarzeń na drodze mam kilka. To stan waszego umysłu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Pięć nowych radiowozów
dzisiaj o 13:29/ Aktualności
Sprawozdanie Służb Ratowniczych
dzisiaj o 12:32/ Aktualności
Międzybórz: pamięć o prezydencie Gdańska
dzisiaj o 10:20/ Aktualności
Gminna sesja już jutro
dzisiaj o 10:01/ Aktualności
Zarobki burmistrzów i wójtów
dzisiaj o 09:10/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube