reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

20-lecie samorządu powiatowego [ZDJĘCIA]

15.10.2018 o 18:43Komentarzy: 11Kategoria: Aktualności
Za nami sesja Rady powiatu Oleśnickiego, w trakcie której świętowano 20-lecie istnienia samorządu powiatowego. W wydarzeniu wzięli udział obecni i dawni samorządowcy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Radni kończącej się kadencji

Dziś w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy odbyła się uroczysta sesja Rady Powiatu Oleśnickiego z okazji 20-lecia istnienia samorządu powiatowego. Gości powitał przewodniczący rady Alojzy Kulig. - To doniosłe wydarzenie dla lokalnego samorządu - mówił.

W trakcie swojego wystąpienia nakreślił rys historyczny utworzenia samorządów w Polsce i decentralizację władzy. Starosta Wojciech Kociński przedstawił w liczbach stan budżetu i liczbę etatów w starostwie.

Z kolei przewodniczący rady powiatu w pierwszej kadencji Jan Bronś wspominał, jak dwadzieścia lat temu z ówczesnym starostą Henrykiem Bajcarem wieszali tablicę z nazwą starostwa. - Przyjemnością było nam, radnym pierwszej kadencji, tworzyć podstawy funkcjonowania samorządu - oświadczył.

Głos zabrał także były i wieloletni starosta Zbigniew Potyrała. W nawiązaniu do słów swojego przedmówcy zgodził się, że kształt powiatu jest mocno ograniczony, ze względu na niewielkie możliwości finansowe, nieodpowiednią ustawę, obowiązek utrzymywania szpitala. - Jeżeli nie powstaną ustawowe zmiany, to powiat będzie nadal niechcianym dzieckiem - komentował.

Nie zabrakło też zgrzytu. - Choć nie zostałem zaprezentowany, to nazywam się Henryk Bajcar, pierwszy starosta oleśnicki - powiedział H. Bajcar. Opowiadał, że na podstawie fałszywych przesłanek przedwcześnie został odwołany z funkcji. Zaznaczył jednocześnie, że chce pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w pracę na rzecz lokalnej społeczności. - A ci, którzy postąpili nie tak, jak należy, to im wybaczam - podsumował.

W trakcie uroczystości gratulowano byłym i obecnym radnym, przewodniczącym, zastępcom przewodniczących, starostom i wicestarostom. Samorządowcom wręczano statuetki, dyplomy oraz kwiaty. Całość zakończył zwieńczył koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów oleśnickiej szkoły muzycznej oraz słodki poczęstunek.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Lista samorządowców

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (11)

Wyborca18.10.2018 o 21:15

Panie Kulig, Pański plakat nie ma prawa wisieć na drzewach w Dobroszycach, może portal "M.Oleśnica" porobi zdjęcia i zamieści na swoich stronach. Wstyd.

Zgłoś
zb16.10.2018 o 17:31

Panie wożny ze starostwa. Oleśnica nie ma Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, w którym przebywają ludzie chorzy, którzy potrzebują opieki 24 godz. ZOL w Sycowie przyjmuje chorych na rechabilitację a tych nie rokujących poprawy nie przyjmuje. Oleśnicy potrzeba 50 miejsc leżących dla chorych po wylewach, zawałach i w ciężkich stanach. Przedszkole dla seniorów tak modne w UE i u nas, nie rozwiązuje problemu a sprawa jest pilna. Ludzie starzy nie mają opieki lekarskiej, fachowej a często też rodzinnej. Młodzi wyjechali, starsi tyrają na kilka etatów, warunki mieszkaniowe też nie są wystarczające a ci radni nie znają problemu czy jest dla nich niewygodny? Ci ludzie budowali to miasto a na starość nędza? Na dostanie sie do takiego ośrodka czeka się po kilka miesięcy lub lat. Czy mieszkańcy Oleśnicy są tacy spolegliwi czy nie mają takich sytuacji w rodzinach? Szpital duży, nawet oddziału geriatrycznego nie ma w nim. Co zrobicie ze sparaliżowanym ojcem lub matką? Obudżcie się!

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski16.10.2018 o 16:09

Komu jest potrzebny ten spróchniały szczebel administracyjny? Chyba tylko tym ze zdjęcia.

Zgłoś
;))16.10.2018 o 12:04

Panie Kulig,Dzugaj po Ciebie idzie...

Zgłoś
woźny w starostwie16.10.2018 o 11:45

Do komentatorów poniżej. Dlaczego pisioczycie na radnych powiatowych, którzy tworzą radę, czyli lokalny sejmik powiatowy, tak jak we Wrocławiu jest sejmik wojewódzki, a sejm w Warszawie ? Chyba nie lubicie kolegialnej samorządności tylko wodzostwo i zamordyzm a la PiS ? Powiat Oleśnicki jest organem założycielskim Szpitala Powiatowego, Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, Domu Dziecka w Bierutowie oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych (m.in. ZSP, LO I i II), które ukończyła większość mieszkańców. Przed 20 laty te jednostki prowadziło państwo, teraz o ich teraźniejszości i przyszłości mogą decydować mieszkańcy powiatu. Kto pamięta komunę, ten dostrzeże różnicę sprzed 20 lat. I zapamiętajcie sobie, jeden z drugim. Władza i własność nie znają próżni, zawsze znajdzie się ktoś, kto po nie sięgnie, a podatki też są wieczne. Amen.

Zgłoś
śpioch16.10.2018 o 10:44

sama skamielina . Jak nawet w kościele 75 laki na śmietnik historii a tu wiek kremlowski. jaka siara, wstyd Kulig sam siebie i klakierom robisz laurki. próżny człowieczek. i taki emeryt znów ma tam błaznować???

Zgłoś
obserwer16.10.2018 o 10:12

oooOOO jaka liczna reprezentacja Starostwa, acha bo to dopiero 20lecie, jak bedzie 50lecie to zaproszą urzędasów którzy na nich robią :)

Zgłoś
olesniczanin16.10.2018 o 08:29

Trzy komentarze genialnie opisujące rzeczywistość. Są jednak ludzie mądrzy i myślący. BRAWA!!!! i szacunek należą się dla pracowników tego urzędu a nie dla świeczników na piedestale.

Zgłoś
Historia głupcze,15.10.2018 o 21:11

Współczesna zaściankowa szlachta. W XVII w pracowali chłopi, mieszczanie, kupcy i rzemieślnicy, ale tylko nie pracująca szlachta uważała się za jedynych godnych przywilejów. Dzięki temu straciliśmy niepodległość na 200 lat.

Zgłoś
ZDEGUSTOWANY15.10.2018 o 20:29

Targi próżności i pruderii. Samorząd Powiatowy to ludzie , a nie działacze. Całą pracę wykonali i wykonują urzędnicy starostwa. Ponoszą oni również odpowiedzialność za swoją pracę w przeciwieństwie do przewodniczących i radnych. Ale nadęci działacze uważają, że to oni zbawiają świat. Gdyby nie było Bajcara, Bronsia, Pietrzaka czy Potyrały starostwo spokojnie by funkcjonowało. Gdyby nie było urzędników Ci Panowie nic by nie zrobili - nie mówiąc o Kocińskim czy Karasku. Katolicy trochę pokory - pycha to pierwszy etap upadku.

Zgłoś
Janek15.10.2018 o 20:11

Czy wy nie widzicie ,ze swietujecie sami ze soba.Banda darmozjadow

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jubilatka gościła u burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Zadymienie w kamienicy przy Traugutta
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie osobówki i autobusu
wczoraj/ Aktualności
Areszt dla podejrzanego o groźby
wczoraj/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w SP w Zbytowej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube