reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowy wiadukt i brak chodnika [ZDJĘCIA]

15.10.2018 o 13:54Komentarzy: 240Kategoria: Aktualności
Po opóźnieniach został oddany do użytku i poświęcony wiadukt na Wądołach. Okazuje się jednak, że powstały na obiekcie chodnik prowadzi donikąd.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Nowy wiadukt został otwarty do użytku. Obiekt został poświęcony przez księży, a na jego otwarciu była m.in. minister Beata Kempa

Dzisiaj - dokładnie sześć dni przed wyborami samorządowymi - odbyło się otwarcie wiaduktu przy ul. Moniuszki w Oleśnicy. Inwestycja polegająca na rozbiórce starego i budowie nowego obiektu pochłonęła nieco ponad 5 mln zł. Prace wykonywała firma Azi-Bud Sp. z o.o. z Będzina.

Przypomnijmy, od sierpnia ubiegłego roku wiadukt na oleśnickich Wądołach pozostawał zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Termin otwarcia obiektu pierwotnie planowano na 15 lipca, ale z powodu problemów z uzgodnieniem warunków przeprowadzenia prac nad torami jedną ze spółek PKP, uległ on przesunięciu.

Na otwarciu pojawili się minister Beata Kempa, starosta Wojciech Kociński (Prawo i Sprawiedliwość), wicestarosta Piotr Karasek, burmistrz Michał Kołaciński (PiS, OR), przedstawiciele inwestora i wykonawcy, a także inni samorządowcy. Obecni byli również proboszczowie dwóch oleśnickich parafii - ks. Zdzisław Paduch i ks. Jan Kudlik, którzy poświęcili obiekt i odmówili modlitwę.

Jako pierwsi nowym wiaduktem przejechali się wspólnie burmistrz Kołaciński i minister Kempa. Po oficjalnym otwarciu, zebranych zaproszono do hotelu Amber w Cieślach na kawę i drobny poczęstunek.

Co z chodnikiem?


Chodnik "urywa się" i prowadzi donikąd. Tym samym od strony miasta mieszkańcy Wądołów nie mogą nim dojść do swoich domów

Co ciekawe, na pewnym odcinku nowego wiaduktu kończy się chodnik, co zostało przez nas uwidocznione na fotografii. Tym samym mieszkańcy Wądołów nie mogą dojść do swoich domów chodnikiem od strony ul. Moniuszki.

- A czemu kończy się chodnik? Dlaczego nie można było zbudować go do samych Wądołów? - pytał podczas otwarcia inwestycji jeden z okolicznych mieszkańców. - Bardzo dobry pomysł - odpowiadał mu starosta Kociński. - Wie pan gdzie mieszkam? To zapraszam i wyjaśnię - powiedział wicestarosta Piotr Karasek. Mężczyzna został poproszony na bok, gdzie rozmawiał z nim Wojciech Kociński.

Jak się okazało, chodnik nie został ujęty w projekcie remontowanego wiaduktu. Samorządowcy nie wykluczają, że jego powstanie będzie możliwe w przyszłości. - Z tego wiaduktu korzysta wielu pieszych. My chodzimy w błocie i chyba nie tak to powinno wyglądać - mówi nam mieszkaniec Wądołów.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (240)

antek21.10.2018 o 15:42

Tam w Szwecji jest wszystko inaczej , tam żłób przychodzi do konia a kłódkę się trzyma na d... zamiast na gębie , dlatego się chlapie bzdury jak rzadko który.

Zgłoś
zw/kowalski20.10.2018 o 20:59

do bez Boga... średnia dzietność wśród imigrantów jest mniejsza niż wśród białych szwedzkich rodzin. Wychowanie dziecka jest bardzo drogie i imigranta na to nie stać. jest prawdą, że szybko rodzą jedno dziecko aby zostać w Szwecji ale później d... na kłódkę. To wam grozi wyludnienie przy dzietności 1,6 dziecka na kobietę i przy takiej masowej emigracji Polaków.

Zgłoś
zw/kowalski20.10.2018 o 20:55

bez Boga ani do proga. Mieszkam w Szwecji od kilkunastu lat. Żyje się trochę gorzej jak wcześniej ale za sprawą UE a nie imigrantów czy wiary. O liczbie wierzących w Polsce kościół może powiedzieć prawdę gdy na PIT do US owi rzekomo wierni zadeklarują odpowiedni podatek do zapłacenia. W Niemczech wiekszość Polaków przestała wierzyć jak trzeba płacić na kościół podatek

Zgłoś
igor19.10.2018 o 23:19

Alleluja most otwarty !!!

Zgłoś
jkl19.10.2018 o 23:09

Czarny flet w sukience założył okular jak Jaruzelski bandyta

Zgłoś
igor19.10.2018 o 22:55

Kiedyś w służbach mundurowych wymagany był wygląd schludny a nie zarośnięta morda pana komendanta który powinien dawać przykład. Ale co od wiochmena wymagać. PIS

Zgłoś
sąsiad19.10.2018 o 22:46

Pan Burmistrz Honda CHR za min 130 tysiaków ale to nic dziwnego bo cała rodzinka żony pana konowała nie źle żyje - biedni doktorzy śmiech. Polecam ul. Dąbrowskiego Oleśnica jakie furki stoją razem min 300 koła -bida aż boli

Zgłoś
gonzo19.10.2018 o 19:14

Najlepsza ta z fryzem od rondla ciętego.Nogi jak słupy do podpierania dupy.

Zgłoś
klf19.10.2018 o 19:10

Jaś Fasola to ma spodnie czy sukienkę. Wystroił się pajac jak szczur na otwarcie kanału.

Zgłoś
Rom18.10.2018 o 21:16

Kiedyś wydawało mi się , że Karasek ,jak startował na burmistrza, chce coś dla Oleśnicy zrobić,teraz owszem robi ,co widać na zdjęciu ,dobrą minę do złej gry.

Zgłoś
bez Boga ani do proga18.10.2018 o 19:59

do zw-kowalski- Byłeś w Szwecji, czy wiesz jak się tam żyje? Praktycznie Szwedów niedługo już nie będzie, tyle im dał rozdział państwa od kościoła, jeszcze trochę i będą bić pokłony "allachowi".

Zgłoś
kmicic18.10.2018 o 17:56

do pajaca autora artykułu -nowy wiadukt a chodnika brak a wiesz ile trzeba by było wyciąć drzew i usypać ziemi? a wiesz co jest czyją własnością i ile by to kosztowało , awiesz że przedtem też chodnika nie było? ręka pisała ale rozumu brakło na przemyślenia "redaktorze"tendencyjny"

Zgłoś
oleśniczanka18.10.2018 o 13:42

Nie pomoże wam trolle Kołacińskiego wulgarne obrażanie Bronsia , on i tak jest najlepszy i w niedzielę was zmiecie

Zgłoś
igor18.10.2018 o 09:48

PO i SLD - koalicjanci Bronsia to imigranci-terroryści w Polsce i seksedukatorzy zboczeńcy w szkołach

Zgłoś
zw-kowalski18.10.2018 o 08:35

Jak kilka lat temu otwierali most na E4 w Sundsval to nie było ani księdza, ani rabina, ani też imana. Na tym polega rozdział państwa od kościoła w Szwecji.

Zgłoś
Frank17.10.2018 o 21:50

Co ci czarnoksiężnicy w sutannach i K(l)empa tam robili? Mister Kołaciński, nie pokazuj się Pan z Klerem, nie podawaj ręki.

Zgłoś
Pan17.10.2018 o 21:01

Poświęcili i odmówili modlitwę tragedia szkoda że z podniecenia się w dupe nie jeba... Masakra żeby się tylko do koryta dostać

Zgłoś
wądoły17.10.2018 o 20:38

Ty, prawda, a gdzie ty widziałeś tam chodnik ,tam był tylko chodnik w części mostu a dalej było pobocze,przestańcie pieprzyć o tym chodniku.

Zgłoś
Obywatel 17.10.2018 o 20:28

5ml/zł za taki mały wiadukt tym to już nikt się nie zainteresuje ... Żałosne to jakie kwoty są wydawane na inwestycje ...

Zgłoś
xxl17.10.2018 o 20:11

czy ktos z komentujacych został kiedyś zbanowany za wyrazanie opinii?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Jubilatka gościła u burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Zadymienie w kamienicy przy Traugutta
wczoraj/ Aktualności
Zderzenie osobówki i autobusu
wczoraj/ Aktualności
Areszt dla podejrzanego o groźby
wczoraj/ Aktualności
Dzień Babci i Dziadka w SP w Zbytowej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube