reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kandydatka o kreowaniu marek Oleśnicy

12.10.2018 o 06:25Komentarzy: 85Kategoria: Aktualności
Publikujemy nadesłany przez Monikę Romanowicz, kandydatkę na burmistrza Oleśnicy z ramienia Forum Rozwoju, komunikat dotyczący kreowania nowych marek miasta.


Publikujemy komunikat Moniki Romanowicz

* * *

Kreowanie nowych marek Oleśnicy – punkt programu wyborczego

O sile marki miasta decyduje jego rozpoznawalność spośród innych miast ze względu na jego historię, zabytki, honorowych obywateli, produkty lokalne, imprezy regionalne, kulturalne, społeczne.
"Zadaniem Domu Spotkań z Historią jest popularyzacja wiedzy na temat Oleśnicy, a także zgłębianie jej dziejów, prezentowanie historycznych postaci i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego". Smutnym jest fakt, że pomimo wykorzystywania nowoczesnych metod prezentowania historii odwiedzających Dom jest niewielu, co wynikać może ze słabej informacji turystycznej lub promocji tej placówki lub też małej ilości turystów odwiedzających Oleśnicę.
Oleśnica nazywana "miastem wież i róż" ma do zaoferowania wiele zabytków wpisanych do Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Spośród nich wymienić należy: zamek Książąt Oleśnickich, Bazylikę św. Jana Apostoła z Biblioteką Łańcuchową, Bramę Wrocławska, Kościół Zielonoświątkowy, Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół Św. Trójcy, Wieżę Ratuszową, Kasyno Oficerskie, Wieżę Ciśnień, a także pomniki i miejsca pamięci narodowej.
Oleśnica może pochwalić się wieloma znanymi obywatelami, artystami, twórcami, rzemieślnikami, działaczami społecznymi, sportowcami oraz produktami lokalnymi i cennymi kolekcjami, które mogą przysłużyć się podczas kreowania nowych marek miasta.
Dlatego należy zadbać o profesjonalne działania public relation w celu kreowania pozytywnego wizerunku miasta podczas organizowania imprez kulturalnych, lokalnych i regionalnych.
Zadania punktu informacji turystycznej powinny być spójne z promocją miasta, zawierać kompleksowe informacje o obiektach, miejscach, imprezach turystycznych, kulturalnych i regionalnych.
Poza Dniami Oleśnicy, Dniami Europy organizowanymi przez miasto, jak i OFCĄ, Oleśnickim Rock Festival organizowanymi przez stowarzyszenia należałoby wprowadzić cykliczne imprezy wspierające i promujące oleśnickich rzemieślników, artystów, oleśnickie produkty i wyroby, historię miasta i jej mieszkańców. Należałoby podjąć aktywną współpracę z fundacjami, stowarzyszeniami, organizacjami sportowymi i społecznymi przy organizowaniu takich imprez.
Podczas Dni Europy przeprowadziliśmy wiele rozmów z członkami Stowarzyszenia LGD Dobra Widawa. Rozmawiali oni bardzo chętnie o swojej pracy i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Oczekują oni częstszych spotkań z mieszkańcami Oleśnicy, jarmarków oraz miejsca wystawienniczego, w którym mogliby na stałe prezentować swoje produkty. Są otwarci na współpracę podczas działań eventowych, które integrują społeczność lokalną. Oferowano lokalne produkty, takie jak: pierniki, pieczywo, ryby, sery, miody, wypieki, żywność ekologiczną, domowe przetwory, rękodzieła, hafty, obrazy, kosmetyki, rzeźbę, ceramikę.
Oleśnickich artystów i rzemieślników podczas Dni Europy było niewielu? Oleśnica była kiedyś znana z fabryki obuwia oraz Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, które były naszą marką. Obecnie tą markę trzeba tworzyć na nowo.
Oleśnicę tworzą przede wszystkim ludzie, którzy sławią ją na zewnątrz. Wymienię tylko niektórych współczesnych:
Tadeusz Vranic - kowalstwo artystyczne,
Kamilla Kasprzak, Marzena Klimowicz – ceramika,
Danuta i Marek Komuszynowie – cukiernicy wypiekający pierniki znane na całym świecie,
wśród muzyków, m.in.: Waldemar Gromolak - gitarzysta, Anna Pietrzak – gitarzystka, Helena Ostapowicz – skrzypaczka, Stanisław Podembski – skrzypek, Krzysztof Orłowski – aranżer i kompozytor, akompaniator Maryli Rodowicz, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Anny Jantar i wielu, wielu innych,
artyści opery, m.in.: Dorota Dutkowska – mezzosopran,
rzeźbiarze i malarze, m.in.: Aleksandra Sztura, Zbigniew Podurgiel, Anita Tomala – Najmrodzka, Marzena Klimowicz,
rzeźba w drewnie - Jan Dziemieszonka,
malarstwo i rzeźba w ceramice - Barbara Cichocka,
modelarz - Kazimierz Surowiak
Stanisław Kasperowicz – współzałożyciel Stowarzyszenia Jazz na Kanapie.

Zapewne jest równie dużo osób ze świata nauki. Mam nadzieję, że przyjdzie moment, w którym przypomnimy ich mieszkańcom Oleśnicy!
Oleśnica powinna być dumna z takich mieszkańców, zaś ich osiągnięcia powinny przyczynić się do kreowania nowych marek miasta Oleśnicy przyciągając turystów.

Monika Romanowicz

* * *

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018; godz. 11:20

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (85)

Anne14.10.2018 o 11:41

Pani Monika jest najlepiej wykształcona i i doświadczona gospodarczo. Więc jak ludzie jej nie wybiorą to miasto nie nabierze tempa rozwoju. A panowie burmistrzowie widać ze pchają się jak koryta bo sami nic ciekawego nie mają. Jedynie po Pani Monice albo Kowalskim czy Zaborowskim o hotelu przy Ataku powtarzają.

Zgłoś
...13.10.2018 o 17:33

@ Brygada Bronś jak był burmistrzem też siedział w pierwszej ławce w kościele, jeździł do biskupów z podarkami, a nawet zawierzył Oleśnicę św. Janowi, żeby podnieść swoje znaczenie.

Zgłoś
..13.10.2018 o 17:22

@Antypisowska - Ozimka już dawno nie ma. Jakieś pajace nie interesują się Oleśnicą i atakują na oślep. Zauważ, że kościół jest zawsze pełen i chodzą na mszę ludzie różnych opcji politycznych.

Zgłoś
Roman13.10.2018 o 10:25

Ty Brygada, pomyliły Ci sie chyba artykuły, bo ten Twój manifest antypisowski zamiescilaś jakby chyba nie tu

Zgłoś
Antypisowska Brygada13.10.2018 o 09:32

Ja jestem przeciw ludziom u władzy, płaszczących się przed klerem. Obejrzyjcie "Kler" to zrozumiecie swoją katotępotę. Won ze służalcą Ozimka i przestępczej "pisowskiej zarazy" Kempy Świata i Ozimka oraz zdradzieckich komuszych mord w zaprzęgach Kołacińskiego i Bronsia !

Zgłoś
antoni kowalski13.10.2018 o 09:26

a patriota i prawdziwy antyklerykał w Oleśnicy, jedyny nasz pan Edmund kochany, to co kuria wasza mać ???????? wolnomyślicielstwa i odwagi nie szanujecie ???????!!!!!!!!!!!!! to jest marka światłości i oświecenia !!!!!!!!!! a nie zawierzanie się ciemnocie i ciemności !!!!!!!!!!!!

Zgłoś
się zoczy13.10.2018 o 00:21

Zdjęcie wygląda nieźle, jest energia. Parę nowych twarzy, może być ciekawie. Wolałbym aby FR dogadało się z Kołacińskim n.p. wicek dla Pawłowskiego, niż aby zramolały układ Bronsia współtworzył coś z SLD. To byłaby duża lipa!!!

Zgłoś
poczytajmimamo12.10.2018 o 23:27

Co było nabzdurzone, że aktualne komentarze nie trzymają logiki...

Zgłoś
poczytajmimamo12.10.2018 o 23:26

Co było nabzdurzone, że aktualne komentarze nie rzymają logiki...

Zgłoś
ruki po szwam12.10.2018 o 22:55

@marek- może pani Monika trochę spłyca temat, ale go dotyka, Janek tak jak OBO temat niezależnych ludzi w Oleśnicy wyrzucił do kosza.

Zgłoś
..12.10.2018 o 22:52

@noc długich noży- odgrzewana świeżość obecnego burmistrza to dobre, ale bądź konsekwentny, jak nazwiesz Bronsia?Tylko wykaż się inwencją bo tu jest spore pole do popisu.

Zgłoś
Przyszpilić trola12.10.2018 o 22:24

Część troli nieomylnego oraz pewnie on Un Sam, zasiadło po kolacji do paskudzenia, niektórym pisać na nowo sie nie chce, więc kopiują i wklejają wcześniejsze. Macie zacięcie chłopaki. A moze by tak jakis film obejrzeć, miast uprawiać przedwyborczą defekację ma wszystko co jest waszą konkurencją? Takie pytane, nie?

Zgłoś
marek12.10.2018 o 22:00

o matko... dziewczyno nie tykaj tematów które tak boleśnie spłycasz...

Zgłoś
Fircyk w galotach12.10.2018 o 20:58

Pierdu, pierdu pani kandydatko! Z czym tu jeszcze wyskoczyć jak Filip z konopi?? Jakieś fircykowate te wyskoki!

Zgłoś
guru12.10.2018 o 20:41

Nikt z tej trójki nie zasługuje na stołek burmistrza Oleśnicy.

Zgłoś
Piotrek 12.10.2018 o 20:36

Tylko Monika i tyle w temacie.

Zgłoś
Ast12.10.2018 o 19:33

Zapomniałeś o Urzędzie Celno-Skarbowym - ten ma możliwości! No i o ITD, która może wyeliminować (jak zechce) te trupy z ruchu! Co do smrodu z kominów na Kościuszki i na Reja to standard zimową porą!

Zgłoś
noc długich noży???12.10.2018 o 19:33

Tylko Bronś. Pan burmistrz Bronś. Już niedługo. Ludzie doświadczyli i już nie chcą odgrzewanej świeżości obecnego burmistrza. Po prostu już tego nie kupują.

Zgłoś
Olek12.10.2018 o 19:28

KTO W KOŃCU NAPRAWI OLEŚNICĘ??? Jakoś nikt nie pyta kandydatów o nowe, dobrze płatne miejsca pracy, godny i punktualny dojazd do pracy (np. do Wrocławia), rozjeżdżanie ulic miasta przez ciężkie samochody i 3-osiowe wywroty, smród z kominów, zalegające śmieci, psie odchody, dzikie zjazdy na posesje niszczące zieleń, brak patroli pieszych policji, ciągle powiększaną strefę płatnego parkowania, usprawnienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach (nawet jak nie ma ruchu i tak stoisz), pusty Rynek i koszmarną kostkę brukową, przyjazny UM? My Oleśniczanie musimy pytać kandydatów co mają zamiar z tym zrobić! Jak ruszyć marazm służb, policję, różnej maści inspektorów do roboty! Mamy SANEPID, PIP, PIH, Policję ale na papierze. Gdzie oni są??? Brak GOSPODARZA MIASTA widoczny jest gołym okiem!

Zgłoś
Tak dla Kołatka12.10.2018 o 17:55

Tylko Kołaciński pozostali to dziwolągi wyborcze

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sygnał o możliwej śmierci mężczyzny
wczoraj/ Aktualności
Jazz w obiektywie Roberta Piętki
wczoraj/ Kultura
Spalice wybrały sołtysa
wczoraj/ Aktualności
Poczta Polska zamiast redaktora
wczoraj/ Aktualności
Kiedy ruszy przebudowa pl. Zwycięstwa?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube