reklama
reklama
Dziś jest piątek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Nowe miasto partnerskie Sycowa

10.10.2018 o 10:54Komentarzy: 12Kategoria: Aktualności
Jampol na Ukrainie to nowe i drugie po niemieckim Malsch miasto partnerskie Sycowa.


Sycowska delegacja na Ukrainie / fot. UMiG Syców

Niedawno przedstawiciele miasta i gminy Syców - burmistrz Sławomir Kapica, zastępca burmistrza Robert Malecki oraz radni Mieczysław Troska, Marek Malinowski, Józef Promny, Kazimierz Mieszała i Jerzy Piecuch pojechali do miejscowości Jampol położonej w obwodzie winnickim na Ukrainie w celu podpisania porozumienia o ustanowieniu stosunków partnerskich.

- Partnerstwo miast jest formą współpracy ludzi niezależnie od granic państwowych, która ma na celu wymianę kulturalną, gospodarczą i informacyjną. Po raz pierwszy taką współpracę nawiązaliśmy 9 października 1992 roku z gminą Malsch w Badenii Wirtembergii (Niemcy), gdzie nazwano rondo imieniem Syców - Kreiser Syców. Współpraca między narodami daje podstawy do stworzenia zaufanych związków, sprzyja wymianie doświadczeń, rozwiązań społecznych, ekonomicznych oraz ekologicznych- koncentrując swoje działania w strefie gospodarki, zarządzania, kultury, sportu, turystyki i oświaty. Jampol jest miastem niezwykle przyjaznym. Mamy nadzieję, że wzajemna „umowa przyjaźni” zaowocuje długoterminową współpracą - czytamy w komunikacie sycowskiego magistratu.


Podpisanie umowy partnerskiej / fot. UMiG Syców

źródło: UMiG Syców

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (12)

Jurek12.10.2018 o 16:25

Bardzo dobrze, że Kociński nie został poparty przez PIS. To znaczy, że myśli samodzielnie i nadaje się na burmistrza, a wy w Oleśnicy miejcie sobie partyjniaków. Syców wygra na zwycięstwie Kota.

Zgłoś
ooo12.10.2018 o 13:07

Kociński nie dostał poparcia partii PiS do startu w wyborach do powiatu ,i to na tyle.

Zgłoś
Janek11.10.2018 o 22:31

Do Janiny - Kociński wyprowadził szpital na prostą, oddłużył i zreorganizował, a Kapica, jedyne, co potrafił, to zadłużać miasto. Syców mówi dość!!!

Zgłoś
IKS11.10.2018 o 22:29

Kapica poukładany i kulturalny? Dwóch zdań nie potrafi sklecić bez jąkania. Jedyne, co umie, to ściskać ręce działkowiczom, seniorom i reszcie swojego elektoratu na wymarciu.

Zgłoś
Janina11.10.2018 o 22:29

Wszyscy mamy nadzieje, ze sycowiacy mają rozum..., co jeszcze nie zostalo zamkniete to Kocinski dokonczy swoją misje i pozamyka. Myślę, ze lludzie pamietaja jaki los im zgotowal zamykajac oddzialy szpitalne. Tyle zrobil dla Sycowa jako starosta, jako burmistrz dokonczy swoje dzieło i sycowianie zostana z reka w nocniku.

Zgłoś
***11.10.2018 o 22:23

Kapica to poukladany i kulturalny czlowiek. Zobaczycie na co stac Kocinskiego*******

Zgłoś
mieszkaniec11.10.2018 o 20:17

Czyżby Kapica, Promny, Piecuch i reszta tych leśnych dziadków szykowała sobie miejscówkę na Ukrainie?

Zgłoś
Piotr11.10.2018 o 19:20

Niech już Kapica odejdzie i więcej nie kompromituje Sycowa. Jak już ktoś niżej napisał: Rosiek to będzie klon dotychczasowego burmistrza, więc na pewno nie dostanie więcej niż 5% głosów. Wygra Kot i wreszcie ustawi leśnych dziadków z rady miasta, urzędu i podległych mu placówek. Trzymam kciuki za porządki!

Zgłoś
Sufler11.10.2018 o 10:12

W ostatnim tygodniu sondowałem wśród znajomych, rodziny i spotkanych przypadkowo osób na którego z kandydatów na burmistrza w Sycowie oddadzą swoje głosy. Wynik może wydać się nieco zaskakujący ale wygląda na to że o II turze mogą realnie myśleć Pan Łukasz i Pan Darek ! Swoją drogą gdyby obaj kandydaci połączyli siły i dotychczasowe doświadczenie - wykorzystując efekt synergii (doświadczony przedsiębiorca + kompetentny radny) - można by było mieć realną nadzieję na dynamizm w działaniu samorządu lokalnego !

Zgłoś
sycowianin11.10.2018 o 07:50

Niesamowite wyczyny Burmistrza Kapicy na pożegnanie, płakać po nim nie będziemy. dobrze że Rosiek określił się że jest Kapicy człowiekiem to wiem że nie będę na niego głosował i moja rodzin a też acha i znajomi też. Dość bierności i bylejakości w Sycowie

Zgłoś
ZENEK10.10.2018 o 17:01

OSTANIE PODRYGI TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI PRZED PÓJŚCIEM NA GRZYBKI...

Zgłoś
nnn10.10.2018 o 15:08

Dlaczego Gazeta Sycowska o tym wydarzeniu nic nie pisze.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sukces spółdzielni mleczarskiej z Międzyborza!
dzisiaj o 11:42/ Aktualności
Ratownicy szkolą personel SP2
dzisiaj o 11:27/ Aktualności
Wybrano sołtysów w Bystrem i Cieślach
dzisiaj o 09:57/ Aktualności
SP1 halówką stoi
dzisiaj o 09:31/ Sport
Dzień Otwartych Drzwi w SP6
dzisiaj o 09:19/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube