reklama
reklama
Dziś jest piątek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Otwarto basen w Twardogórze

10.10.2018 o 06:24Komentarzy: 580Kategoria: Aktualności
Choć po drodze pojawiły się problemy, to w Twardogórze udało się dokończyć budowę krytej pływalni typu "Delfinek". Inwestycja kosztowała ok. 13,6 mln złotych.


Uroczystość otwarcia i przecięcie wstęgi / fot. UMiG Twardogóra

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął przetarg, w którym zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm, oferujące wykonanie prac za 9,3 mln zł.

Na początku tego roku do sądu wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości udziałowca konsorcjum, przez co wykonawca zszedł z budowy obiektu. Twardogórski ratusz później rozstrzygnął kolejny przetarg, tym razem na dokończenie prac.

W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie krytej pływalni, zrealizowanej w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek". Przecięcia wstęgi dokonali m.in. burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, marszałek województwa Cezary Przybylski, wojewódzki radny Janusz Marszałek oraz Jan Świerad, dyrektor GOSiR-u.


Obiekt już od dziś służy mieszkańcom / fot. UMiG Twardogóra

- Łączny koszt inwestycji to kwota ok. 13,6 mln zł, z czego Gmina Twardogóra pozyskała: 1,25 mln zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego (w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”), ponad 2,36 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, ponadto spodziewana jest też dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - czytamy w komunikacie UMiG Twardogóra.


Oprowadzenie po obiekcie / fot. UMiG Twardogóra

- Oprócz samej krytej pływalni w ramach inwestycji zrealizowano parkingi (łącznie na 50 miejsc), część rekreacyjno-wypoczynkową i rehabilitacyjną, na którą składają się: zespół saun z jaccuzi, minitężnią solną i wypoczywalnią, z nieckami/wannami do hydromasażu i urządzeniem umożliwiającym dostęp do basenu osobom niepełnosprawnym oraz część hotelowa, tj. 10 pokoi hotelowych 3-osobowych, w tym jeden dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a także windę. Zwiększenie kosztów budowy zakresu krytej pływalni w stosunku do ok. 5 mln zł, określonych dla tego typu obiektu w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, wynika również ze zwiększenia zakresu inwestycji o urządzenia OZE, umożliwiające istotną obniżkę kosztów eksploatacji – zarówno obiektu krytej pływalni, jak i pozostałej części kompleksu szkolno-sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39, w tym: hali sportowo-widowiskowej i dotychczasowej części hotelowej. Nakłady inwestycyjne powinny się zwrócić po upływie mniej niż 3 lat - informuje dalej w komunikacie twardogórski ratusz.

Pierwsze grupy uczniów i mieszkańcy skorzystają z pływalni już od dzisiaj. Godziny otwarcia i zasady korzystania z obiektu są dostępne na stronie twardogórskiego GOSiR-u.

rd, źródło: UMiG Twardogóra

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (580)

Twardogórzanka15.10.2018 o 13:34

Popieram głosy, że potrzebujemy kogoś nowego, któremu bedzie się chciało wyjsć do ludzi i z nimi porozmawiac patrząc na Czulińskiego to być może nie wiem nie znam go będzie taką osobą. Jak go nie wybierzemy nie zobaczymy. Anuż będzie takim burmistrzem z którego wszyscy będa dumni bo gmina bedzie się świetnie rozwijała. Głosowanie na człowieka którego jedynym atutem jest doświadczenie jest bez sensu.

Zgłoś
Pigwa 15.10.2018 o 13:27

Oj Zbychu będzie miał ciężko. Większości wyborców swoim króliczymi uśmiechem oczu już nie zamydli :)

Zgłoś
Jurek 15.10.2018 o 13:23

Podobno w szkole podstawowej na WOSie pewna pani daje jasno do zrozumienia na kogo głosować. Wstyd ze do tego sie to sprowadza!

Zgłoś
Mietek15.10.2018 o 13:23

Do "mieszkaniec" bardzo celny komentarz. Właściwie to jest podsumowanie kampanii. Ja też zagłosuję na Czulińskiego i kandydata z jego komitetu. Nie przekonają mnie "Krówki Agitki" i inne śmieci którymi wytapetowana została Twardogóra przez Pana ZP schodzącego ze sceny.

Zgłoś
Olga15.10.2018 o 13:20

Niech to miasto zacznie w końcu żyć! Pawle masz mój głos, liczę ze wszystko o czym mówiłeś na spotkaniu zrealizujesz. Potyrale już nie wierze. Obiecywał autobusy dla starszych osób z terenów wiejskich 4 lata temu a do dziś ich nie widać. To jest taki obiecywacz który jedynie potrafi tylko naobiecywac przed.

Zgłoś
Leśna15.10.2018 o 13:18

Potyrała też zaczynał jak był nawet młodszy od Czulińskiego. Więc nie widzę powodu aby nie dawać mu szansy. Co poprzednia ekipa zrobiła przez 4 lata wszyscy wiemy. Niestosowne jest mówić, ze poprawią drogi jak podczas ostatniej kadencji nic z nimi nie robili mimo tego, ze przeciez mieli zznane im osoby w powiecie. Teraz zaczeli coś robić 4 miesiące przed wyborami. Przez cztery lata nawet ciekawych wydarzen kulturalnych nie było, żadnego kabaretu sobie nie przypmominam a tu mieliśmy mecz, kabaret, i stefano w ciagu jednego miesiaca. Najlepsze jest nawet ze zaczeli czyścić to miasto i obcinać żywopłoty po tym jak komitet Czulińskiego pokazał zdjęcia jak dbają o gimne. To chyba coś nie tak.

Zgłoś
Mateusz15.10.2018 o 13:16

Po przeczytaniu komentarza @mieszkaniec nie mam już wątpliwości. Zagłosuje na Czulinskiego. Nie boje sie zmian! W tamtych wyborach zagłosowałem na Potyrale i do dziś mi wstyd ;/

Zgłoś
mieszkaniec15.10.2018 o 12:38

@Ps, proszę o moją inteligencję się nie martwić, zapewniam, że nie jest z nią źle. A co do elektoratu? Tak. Zamierzam zagłosować na Pana Czulińskiego. Przecież z mojej wypowiedzi to wynikało. Mało odkrywcze stwierdzenie z Pana/Pani strony. Jeśli tego Pan/Pani nie zauważył/a to stwierdzam braki ............................... inteligencji

Zgłoś
drobiazg15.10.2018 o 12:25

Masz rację mieszkańcu. Młodość kontra ortodoksy. Naszej gminie potrzebna jest wentylacja i powiew świeżego powietrza. Jestem po lekturze najnowszego biuletynu samorządowego. tzw. Gazety Chwalebnej. I jest mi wstyd, że rzutem na taśmę obecny burmistrz promuje się w ten sposób, wykorzystując biuletyn opłacany przez Urząd do własnej kampanii wyborczej. Promuje się rozmach inwestycyjny, szermuje słowami "dla dobra lokalnej społeczności" itd.itd. A lpkalna społeczność raczej żyje na co dzień drobiazgami, jakże potrzebnymi. Dziurami w asfalcie, brakiem chodnika, arogancją urzędników, warunkami kontaktów z pracownikami GOPS-u w ciasnym pokoiku bez możliwości zachowania poufności i intymności. Społeczność lokalna widzi nie tyle rozmach inwestycyjny ( też potrzebny), ale niegospodarność np. w utrzymywaniu budynku szkoły specjalnej i internatu - pustostanów zakupionych nie wiadomo po co przez obecną ekipę. Społeczność widzi, jak preferowane są niektóre miejscowości i grupy społeczne - spolegliwe wobec obecnej ekipy a inne, mające zdanie odrębne - są kulturalnie i z uśmiechem dołowane i pomijane przy dzieleniu tortu. Brak jakiegokolwiek programu dla bezpośredniego otoczenia tych wielkich inwestycji. Co nam z tego, że mamy nowe parkingi, piękny ukwiecony Rynek - jak kilka metrów dalej, zasłonięte nowymi elewacjami budynków śmierdzą odkryte śmietniki, rozpadające się komórki, śmierdzące klatki schodowe z odpadającym tynkiem. Społeczność lokalna klnie pod ośrodkiem zdrowia widząc codziennie na drzwiach kartki:"dzisiaj lekarz nie przyjmuje"

Zgłoś
Wyborca15.10.2018 o 12:23

@mieszkaniec świetny, trafny komentarz

Zgłoś
Ps15.10.2018 o 12:18

Mieszkaniec w twojej wypowiedzi jest dużo zła. Nie jestem ani zwolennikiem Potyraly ni Czulińskiego. Widzę w tym komentarzu dużo zła. Widoczny brak inteligencji. Myślę jednak że jesteś z elektoratu Czulińskiego.

Zgłoś
mk15.10.2018 o 11:27

@mieszkaniec. na 419 komentarzy Twój komentarz jest najbardziej rozsądny. Tak właśnie powinno się komentować a nie obrażać innych. Pozdrawiam.

Zgłoś
mieszkaniec15.10.2018 o 11:12

Pierwszy raz w naszym mieście trwa walka wyborcza dwóch tak skrajnych kandydatów. Dwóch kandydatów prowadzących dwie różne kampanie wyborcze. Jeden - schematycznie, po staremu bazując na obiecankach i dobrych relacjach m.in. z dużymi pracodawcami, drugi nowocześnie z wielką otwartością w kontaktach z ludźmi. Ten krótki wstęp już pokazuje moje preferencje, ale nie wziąły się one z niczego. Dotychczasowe kontakty z Panem Potyrałą dały mi obraz osoby uśmiechniętej, obiecującej i ............ to tyle w temacie. W kontakcie z Panem Czulińskim wyczułem otwartość, chęć na zmiany i co najważniejsze, ten 27-latek będzie potrafił postawić się "starszyźnie". To jest specyficzny rodzaj ludzi młodego pokolenia. Ja osobiście wolę zaryzykować i wskazać na młodość. Obecne słodko-pierdzące rządy mi nie odpowiadają. Każdy ma wolny wybór i nie moją rolą jest namawianie do tego czy innego wyboru. Pytanie czy Twardogórzanie są gotowi na rewolucję. Ja osobiście sądzę, że zmiana wyjdzie nam na dobre. Zaznaczam, że nie jestem członkiem sztabu Pana Czulińskiego. Jestem wolnym, niezależnym, ale dobrze obserwującym wyborcą. Pozdrawiam, życząc w niedzielę trafnych decyzji :)

Zgłoś
Julka15.10.2018 o 09:42

Dzieje się.Mieszkańcy otrzymali indywidualny list pożegnalno-błagalny burmistrza. Preferencje na przyszłość? - Goszcz i podwieczorki. Czyli żelazny elektorat Potyrały. Czuje, że z ponownym wyborem coś nie halo?

Zgłoś
Beata15.10.2018 o 09:29

Może być mądra i zdolna, ale będzie o własne interesy dbać. Mam już dość tych układów w naszej gminie, a okazuje się, że może być jeszcze gorzej...

Zgłoś
helcia15.10.2018 o 08:33

a co krycha juz odpuszcza. te wpisy hakby wszystkie od niej. po stylu posania i jak ją slicham na targu to to samo.

Zgłoś
ania15.10.2018 o 08:31

niech wsadzi córkę jest zdolna i zarządza potężną firmą A nie jak trądzik. Basen super brawo Pan Burmistrz Potyrala. wyborca

Zgłoś
pracownik15.10.2018 o 08:19

A Pan Bogdan pewnie chcę córkę do ratusza wstawić... Nikt o tym nie pomyślał?

Zgłoś
Krycha15.10.2018 o 08:17

ci co plują niby ja uważam że prawdę piszą nie rządzą tylko wybiorą, Krycha

Zgłoś
MojaOlesnica.pl15.10.2018 o 08:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Kto kupi porsche z licytacji?
dzisiaj o 06:45/ Aktualności
764. urodziny Oleśnicy
wczoraj/ Aktualności
Dron zbada jakość powietrza
wczoraj/ Aktualności
Bezzasadna skarga na burmistrza
wczoraj/ Aktualności
Śmieci w lesie w Ligocie Polskiej
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube