reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 15 września. Imieniny Albina, Nikodema, Marii.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Otwarto basen w Twardogórze

10.10.2018 o 06:24Komentarzy: 581Kategoria: Aktualności
Choć po drodze pojawiły się problemy, to w Twardogórze udało się dokończyć budowę krytej pływalni typu "Delfinek". Inwestycja kosztowała ok. 13,6 mln złotych.


Uroczystość otwarcia i przecięcie wstęgi / fot. UMiG Twardogóra

W 2016 roku władze Twardogóry podpisały umowę na wykonanie prac projektowych dotyczących pływalni typu "Delfinek". W marcu 2017 roku Urząd Miasta i Gminy Twardogóra rozstrzygnął przetarg, w którym zwyciężyło wrocławsko-bolesławieckie konsorcjum firm, oferujące wykonanie prac za 9,3 mln zł.

Na początku tego roku do sądu wpłynął wniosek własny dłużnika o ogłoszenie upadłości udziałowca konsorcjum, przez co wykonawca zszedł z budowy obiektu. Twardogórski ratusz później rozstrzygnął kolejny przetarg, tym razem na dokończenie prac.

W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie krytej pływalni, zrealizowanej w ramach Programu "Dolnośląski Delfinek". Przecięcia wstęgi dokonali m.in. burmistrz Twardogóry Zbigniew Potyrała, marszałek województwa Cezary Przybylski, wojewódzki radny Janusz Marszałek oraz Jan Świerad, dyrektor GOSiR-u.


Obiekt już od dziś służy mieszkańcom / fot. UMiG Twardogóra

- Łączny koszt inwestycji to kwota ok. 13,6 mln zł, z czego Gmina Twardogóra pozyskała: 1,25 mln zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego (w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”), ponad 2,36 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, ponadto spodziewana jest też dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - czytamy w komunikacie UMiG Twardogóra.


Oprowadzenie po obiekcie / fot. UMiG Twardogóra

- Oprócz samej krytej pływalni w ramach inwestycji zrealizowano parkingi (łącznie na 50 miejsc), część rekreacyjno-wypoczynkową i rehabilitacyjną, na którą składają się: zespół saun z jaccuzi, minitężnią solną i wypoczywalnią, z nieckami/wannami do hydromasażu i urządzeniem umożliwiającym dostęp do basenu osobom niepełnosprawnym oraz część hotelowa, tj. 10 pokoi hotelowych 3-osobowych, w tym jeden dostosowany dla osób niepełnosprawnych, a także windę. Zwiększenie kosztów budowy zakresu krytej pływalni w stosunku do ok. 5 mln zł, określonych dla tego typu obiektu w ramach programu „Dolnośląski Delfinek”, wynika również ze zwiększenia zakresu inwestycji o urządzenia OZE, umożliwiające istotną obniżkę kosztów eksploatacji – zarówno obiektu krytej pływalni, jak i pozostałej części kompleksu szkolno-sportowego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39, w tym: hali sportowo-widowiskowej i dotychczasowej części hotelowej. Nakłady inwestycyjne powinny się zwrócić po upływie mniej niż 3 lat - informuje dalej w komunikacie twardogórski ratusz.

Pierwsze grupy uczniów i mieszkańcy skorzystają z pływalni już od dzisiaj. Godziny otwarcia i zasady korzystania z obiektu są dostępne na stronie twardogórskiego GOSiR-u.

rd, źródło: UMiG Twardogóra

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (581)

Xz8.06 o 19:20

Bardzo Obiektywne Dane Z Informacji Ogólnej

Zgłoś
Ola17.10.2018 o 21:05

Bogdan

Zgłoś
Ola17.10.2018 o 21:05

Potyrała

Zgłoś
Xxx17.10.2018 o 20:10

No wlasnie mi też nie chce wskoczyć nazwa firmy stolarskie w gąszczu. Nie dodaje komentarza!!!

Zgłoś
Grzesssiu17.10.2018 o 20:08

Uwaga mo blokuje i banuje niewygodne komentarze dla Pana potyraly. Straszne oszustwo z Waszej strony niby apolityczna mo

Zgłoś
Grzesssiu17.10.2018 o 20:07

Dlaczego banujecie nazwę największej firmy w gąszczu co wypromowala obecnego burmistrza? Usuwacie moje komentarze i na dodatek zablokowaliscie mi już komentowanie ?? To ac ta 2 już weszło u Was? Czy ktoś zapłacił i wasz algorytm blokuje niewygodne nazwy dla kandydata na burmistrza?? Muszę zmieniać urządzenie żeby dodać komentarz i pewnie za parę minut znów mnie zablokujeci3??

Zgłoś
cs17.10.2018 o 20:03

ale jaja,blokują mnie ;]

Zgłoś
grzesiu17.10.2018 o 20:03

dlaczego banujecie komentarze związane z najwiekszym producentem mebli w goszc zu który wypromował obecnego burmistrza ?? nie można wpisac nazwy firmy bo nie zalicza komentarza a jak coś się uda wykombinować to usuwają. act a 2 juz wprowadzili? czy poszła kasa w łapę??

Zgłoś
Stol17.10.2018 o 19:51

Powiedziałem sobie, że nie ma już potrzeby zajmowania więcej głosu w tej dyskusji. Jednakże czytając wpisy na tym forum, włosy mi stawają na głowie. Język, arogancja i chamskie wpisy powodują, że na naszą mała ojczyznę przenoszone są wzorce rodem z Wiejskiej. Brylują w tych wpisach osoby, które krytycznie wypowiadają się wobec Pana Czulińskiego. Świadczy to albo o nerwowym przebieraniu nogami elektoratu obecnego Pana Burmistrza, gdzie nerwowa sytuacja wyzwala złość, a tym samym chamski język, albo faktycznie nasze społeczeństwo pikuje w dół. Obojętnie która wersja to i tak wesoło mi nie jest. Pan Burmistrz może tylko później podziękować tym osobom, gdyż dla osób niezdecydowanych, a kulturalnych, których w gminie nie brakuje pozwala to na dokonanie wyboru w stronę Pana Czulińskiego. Patrząc na błędy ortograficzne i brak zasad języka polskiego w tych wpisach pozwala mi na wyciągnięcie jedynego pocieszającego wniosku, że wpisy te robi wąskie grono ludzi. Jeśli chcecie coś osiągnąć to zapewniam Was, że Wam się udało. Pan Czuliński dzięki Wam zdobył wiele głosów :)

Zgłoś
Tqcz17.10.2018 o 19:50

Takich 4 lat dawno nie było ;) . dworzec kolejowy? Ponoć nieskoczony i ten daszek autobusowy spod którego nalezy wiac jak najszybciej gdy leje... obwodnica? kto nią jezdzi? basen to wiadomo kwestia dyskusyjna jak dla mnie za płytki i tłumów nie widać po 16. rondo w Goszczu już jakaś dziura była łatana czymś metalowym - fajne światełka ma i tyle. Zajęć ciekawych dla dzieci nie ma, zimą na mrozie czeka sie do lekarza, rejestracja internetowa to mit, na ulicach zimą lód. W gosirze tylko jakieś tańce. Zanieczyszczenie powietrza straszne, przez 4 lata zrobili tylko jedną prawdziwa ściezke rowerową i to chyba nawet nie projekt obecnego włodarza. Drogi jak były fatalne tak są. Po jedno dziecko biegam na Jadwigii po drugie na Batorego. W przedszkolu dzieci dalej drepczą na to poddasze. Wiosną na targowisku można było się utopić w błocie. Dni Twardogóry? Nuda, nuda, nuda. Wydział komunikacyjny - same skargi sie słyszy kto tam wchodzi jak najszybciej chce wyjsć. Wywóz śmieci według planu? Jakieś żarty raz wywoża raz przyjeżdzają 2 dni później albo wcale bo maszyna im się zepsuje. A jak latem dawało z tej oczyszczalni.... Podziwiam ludzi, którzy dalej chcą tak żyć... nie mam racjonalnego wytłumaczenia jak można oddać głos na obecnego burmistrza. Nie mam.

Zgłoś
Ok17.10.2018 o 18:05

Lena typowe. Boisz się nowego. Masz okazję go poznać. Dzisiaj o 18:30 w Rzemieślniku Pan Czuliński ma spotkanie z wyborcami. Zapraszam.

Zgłoś
lena17.10.2018 o 17:49

piękny obiekt . Gratuluję p burmistrzu . jak poczytała kilkanaście komentarzy to ręce opadają. to sięgnęła bruku. Potyrała super burmistrz a ten młody nie znam w ogóle dlatego na niego nie zagłosuję. tyle

Zgłoś
''17.10.2018 o 17:37

a ja wolę na Potyrałe nie głosuję na człowieka z "S" który się sprzedał PO= czyli dzugaja

Zgłoś
kozaczek17.10.2018 o 17:32

Czy masz cipkę czy masz jaja, głosuj na Janka Dżugaja!

Zgłoś
poziom17.10.2018 o 17:29

super cukierki kazdy orze jak może za to lubię Potyrałę posłodzi przytuli i pożałuje. taki winien byc burmistrz a nie tyran i despota a jak ten nowy nieopierzony tradzik cwaniaczek i karierowicz

Zgłoś
pani17.10.2018 o 17:24

i Dzugaja też. ale młody musi frycowe zapłacić, po drugie to on nie ma żadnej merytorycznej wiedzy a że politykuje bo mu mózg Petru wyprał jak za nimi teczki nosił. takich z hoteli robotniczych nieprawdaż krycha nie chcemy??? chyba że synuś ale nie chcemy niech idzie do hotelu z powrotem

Zgłoś
speedy17.10.2018 o 15:58

Rozumiem aspiracje Czulińskiego. Rozumiem młodych kandydatów na radnych. Ale nie rozumiem, jak Czuliński mógł przytulię tego nawiedzonego Pawlika do swojej drużyny? Przecież on już był kiedyś radnym bezradnym. No i swoje lata ma. Dziadkował będzie w tej radzie?

Zgłoś
Niewiem17.10.2018 o 15:51

Jeden pryszczyk a drugi przystojny wysportowany młody z wyobraźnią i naturalnym uśmiechem. Którego wybrać?

Zgłoś
bul17.10.2018 o 15:41

pryszczyk robi sped jak tow hierek

Zgłoś
Kolega17.10.2018 o 15:16

Podobno kandydaci od Potyrały zachęcają do głosowania na nich za cukierka. Na oryginane hasło wyborcze potyrały nie było stać to jakie on ma wyobrażenie o nowoczesnej gminie. Raz był zostawił długi w powiecie długi. Fajne życie.

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zawody strzeleckie o puchar wójta
dzisiaj o 13:09/ Sport
Rozstrzygnięcie konkursu Europejski Latawiec
dzisiaj o 13:05/ Aktualności
APO pokonuje Pioruna
dzisiaj o 13:02/ Sport
Oleśnica jedzie dla Ryszarda Szurkowskiego
dzisiaj o 11:54/ Sport
Europejski Latawiec w Oleśnicy
dzisiaj o 10:42/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube