reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kempa i Rafalska w CUS-ie [ZDJĘCIA]

9.10.2018 o 10:50Komentarzy: 284Kategoria: Aktualności
Minister Elżbieta Rafalska i Beata Kempa odwiedziły wyremontowany tzw. stary szpital w Oleśnicy. Padło niewygodne pytanie o problemy z dostępnością karetek w powiecie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Od lewej: Michał Kołaciński, Elżbieta Rafalska, Beata Kempa

Wizyta w CUS

Dzisiaj rano w Centrum Usług Społecznych w tzw. starym szpitalu w Oleśnicy przy ul. Armii Krajowej w Oleśnicy miała miejsce wizyta członków rządu - minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy oraz Elżbiety Rafalskiej, która jest ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Obecni też byli burmistrz Michał Kołaciński, starosta Wojciech Kociński, wojewoda Paweł Hreniak oraz inni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe, przez dłuższy czas w politycznych kuluarach było słychać o możliwym przyjeździe przed wyborami premiera Mateusza Morawieckiego. Jak widać, nie udało się jednak ściągnąć szefa rządu.

- To duża odwaga taka inwestycja. Sfinansowanie takiego obiektu i jego przyszłe utrzymanie to duże wyzwanie - mówiła minister Rafalska. - To jest namacalny dowód jak można być zatroskanym o przyszłość ludzi - dodawała Beata Kempa. Inwestycja polegająca na remoncie obiektu kosztowała ok. 20 mln zł.

Trudne pytanie do przedstawicieli rządu

Korzystając z obecności przedstawicieli rządu reporter portalu MojaOlesnica.pl zapytał o trwający przez dłuższy czas problem dostępności karetek na terenie powiatu oleśnickiego. Dość często dochodzi do sytuacji, kiedy do przypadków medycznych wyzwana jest straż pożarna lub śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Minister Elżbieta Rafalska poprosiła o udzielenie odpowiedzi wojewodę Pawła Hreniaka.

- Wszyscy ten temat znamy. Niedawno spotkaliśmy się z ratownikami, jesteśmy w kontakcie z powiatem. Ten zakup sprzętu dla pogotowia ratunkowego postępuje i postępować dalej będzie - mówił wojewoda Paweł Hreniak.

- Panie wojewodo. Ten problem trwa od paru lat w Oleśnicy - przerwał wojewodzie nasz dziennikarz. - Jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji związanych z ratownictwem medycznym. Będą zmiany systemowe - twierdzi wojewoda.

- Byłam świadkiem jak wojewodowie przesuwali środki w ramach własnych budżetów i przekazywali na karetki. Tutaj jeśli chodzi o wojewodów, to starają się realizować potrzeby, które powstały nie w ciągu roku czy dwóch, bo to jest opóźnienie wieloletnie i proszę pytać tych, którzy rządzili - mówiła z kolei minister Beata Kempa.

- Nie było takiej sytuacji, że straż pożarna tak jak teraz jeździła do przypadków - odpowiadał nasz dziennikarz.

- Straż pożarna akurat z tego co wiem, to są ludzie, którzy ratują życie i zdrowie, jak potrzeba to w każdej sytuacji dojadą - usłyszeliśmy od Beaty Kempy.

W dalszej części wizyty przedstawicieli rządu nastąpiła prezentacja poszczególnych części CUS-u. Nie zabrakło też drobnego poczęstunku na specjalnie przygotowanym śniadaniu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (284)

mad11.10.2018 o 13:55

zw-kowalski, miasto zyskało pięknie odnowiony budynek, czego na zdjęcia może nie widać, a wyższe koszty ogrzewania przez kolejne 100 lat nie przewyższą dotacji z UE. Dalej nie wiem, co należało Twoim zdaniem zrobić z tym budynkiem.

Zgłoś
magda11.10.2018 o 13:39

Geniusz kowalski na króla Oleśnicy

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.10.2018 o 12:56

Może nie na temat, ale podoba mi się wypowiedź Bartosza Kurka: "Jeśli ktoś do swojej wypowiedzi da twarz, ma jaja, by robić to pod nazwiskiem, a dodatkowo używa rzeczowych argumentów, które mogę rozważyć i ewentualnie przyjąć, bardzo chętnie wsłuchuję się w krytykę. Takich osób jest niewiele. Dlatego szczerze mówiąc, bardzo niedużo z tych krytycznych ocen mnie dotyka." https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/781880/bartosz-kurek-najglosniejszych-zmieszcze-w-bucie

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.10.2018 o 12:52

Będę powtarzał aż do znudzenie i utrwalenia tego przez anonimowych tchórzy: "CUS - Michał Kołaciński wykazałby się pełną, prawdziwą troską o mieszkańców Oleśnicy, gdyby w pierwszym kroku zlecił badanie obiektu pod względem bezpieczeństwa bakteriologicznego. Powinien był to uczynić z dwóch powodów: 1. wykazać właśnie troskę o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - tak, jak to czyni dobry ojciec rodziny; 2. zabezpieczyć interes miasta - tak, interes miasta, bo może się zdarzyć (nie musi, ale ubezpieczyć się jest rzeczą roztropną), że ktoś - dziecko, osoba starsza zapadnie na chorobę - rodzina uzna, że to wina środowiska, w którym przebywał i zażąda od miasta - odszkodowania. To może wydawać się nieprawdopodobne, ale takie przypadki się zdarzają. I, jeżeli stosowne badania obiektu były - władze przedstawiają je, a jeżeli nie było - zaczną się schody i niepotrzebne koszty. Moje pytania o certyfikat bezpieczeństwa bakteriologicznego dla tego obiektu zbywali milczeniem: Michał Kołaciński i wszyscy radni."

Zgłoś
.11.10.2018 o 11:56

@zw/kowalski - CUS to jest kropla w morzu Oleśnicy. Podobną kubaturę ma budynek koszarowy w czerwonych koszarach zasiedlony przez mieszkańców. Wówczas pan nie protestował, że wzrośnie PM 2,5 i PM 10. Skąd taka niechęć do tego właśnie remontu. Jest to najtańszy koszt pozyskania m3 pomieszczeń, zakładając, że miasto wniosło tylko 10 mln zł (reszta to ta wstrętna UE). Firma remontująca ten budynek podała, że obecnie koszt remontu wyniósłby 30 mln zł , czyli Kołaciński wcześniej rozpoczynając budowę zaoszczędził 10 mln zł

Zgłoś
zw-kowalski11.10.2018 o 11:53

Mad. Jesteś zaślepiony. Jak działacz PiS zrobi kupę na chodniku to też powiesz, ze to cud. Inna temperatura jest w pomieszczeniach dla dzieci i seniorów a inna dla innych grup społecznych. Dzieci w przedszkolach w Olesnicy sa przegrzewane. A seniorzy mają gorsze krążenia i przy normalnej temperaturze czują lekki chłód. Czasy się zmieniły. Obecnie na dworcu w Oleśnicy nie musi być świetlica dla młodziezy dojeżdżajacej do szkół. Obecnie nie musi byc baru czy restauracji. Wystarczy automat z napojami i kanapkami. Telekomunikacja tez usuneła stare centrale telefoniczne a zastapiła je nowymi nadajnikami. Często umieszczanymi na wiezach kościołow. We Wrocławiu najlepiej maja proboszczowie z dużą ilością wież z nadajnikami a nie z bogatymi wiernymi. Mi do Waszego CUS nic. Tylko dziwie się, że będąc takimi "bidami" ciagle szarpiecie sie na potęzne wydatki. Kible po kikaset tysiecy gdzie wystarczyłoby zrobic skromny szalet. To samo Rondo Dobroszycka. Wystarczy zmienic organizacje ruchu na okręzny. Zniwelować krawęznki. Bogata Szwecja potrafi postawić prosty drewniany płot a wy musicie miec pietrowe ekrany akustyczne. To widać gołym okiem wszedzie. Wydac dużo kasy i liczyc na skromna prowizje od zlecenia. Poczytaj ostatnie NIE o kolejnej korupcji. Nikt nie chce przyjąc zawiadomienia od świadka i udziałowca przekazywania łapówek.

Zgłoś
zw/kowalski11.10.2018 o 11:42

do @. (kropka). No własnie. Ile pyłow daje ciepłownia miejska skoro dodatkowo musi ogrzać CUS. To funja liniowa. Wieksza produkcja ciepła wiąze się z większym spaleaniem wegla. Bo energii z atomu czy elektrowni wodnej Oleśnica nie ma. Bakterie maja to do siebie, ze atakują w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Czasami wystarczy jeden papieros aby po dziesiatkach lat odezwał się rak płuc. To samo dotyczy wszystkich bakteri. Z jednymi organizm sobie dzis radzi aby nie dać rady za np 20 lat. To pole do popisu dla bakteriologów a nie dla mnie. Podobnie jest z azbestem.

Zgłoś
.11.10.2018 o 11:04

@zw-kowalski - CUS jest podłączony do ciepłowni miejskiej i od CUS nie przybędzie aż tyle pyłów w skali miasta. A jak się pan czuje, bakterie nie zaatakowały, jak miał pan tam hurtownię przez kilka lat?

Zgłoś
mad11.10.2018 o 10:45

"W Ovik zostawili stary budynek dworca kolejowego i postawili nowy funkcjonalny. Stary jako pomnik czasu minionego. Nowy dla ludzi.Popieram stanowisko Krzysztofa. Odnowić stay budynek tak . Ale CUS powinien być postawiony od nowa. Byłoby taniej i lepiej". - zw-kowalski, a ten stary odnowiony budynek ogrzewać nie trzeba by było, żeby znów nie niszczał? Odnowić stary dworzec i wybudować nowy obok, cieszę się, że w Oleśnicy tak nie będzie.

Zgłoś
zw-kowalski11.10.2018 o 10:35

Mad. Gdy oddali zamek do uzytku mówiono, że potrzebuje kilka lat ogrzewania aby nabrał właściwa ciepłotę. To samo jest z CUS. Przy tych ścianach na ogrzewanie trzeba będzie wydawać krocie czyli zasyfiac Olesnice pyłami PM 2,5 i PM 10.

Zgłoś
zw-kowalski11.10.2018 o 10:33

Mad. Po prostu policzyłem. W Ovik zostawili stary budynek dworca kolejowego i postawili nowy funkcjonalny. Stary jako pomnik czasu minionego. Nowy dla ludzi.Popieram stanowisko Krzysztofa. Odnowić stay budynek tak . Ale CUS powinien być postawiony od nowa. Byłoby taniej i lepiej. Jestem za odbudową starych koszar. jestem w Olesnicy i widzę ten syf na każdym kroku. A płacicie te same podatki co my w Szwecji (po uwglednieniu ZUS w PL). Mielismy kilka lat hurtownie w starym szpitali i widziałem jak służby medyczne doprowadzają do dewastacji tego obiektu. Ale to takie polskie. czekac az sie rozsypie a póxniej wydawac miliony na remonty.

Zgłoś
.11.10.2018 o 10:25

Panie Kowalski, powinien pan udać się do prokuratury i tam złożyć zawiadomienie o przestępstwie, a nie po raz 36 o tym pisać. Już nudno. Nie pisał pan nic, gdy mieszkały tam kilka lat uczennice szkoły pielęgniarskiej, a teraz gdy zbito wszędzie tynki do gołej cegły - martwi się pan o zdrowie, tylko dlatego że nie podoba się panu restauracja tego zabytku przez burmistrza Kołacińskiego

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.10.2018 o 09:57

CUS - Michał Kołaciński wykazałby się pełną, prawdziwą troską o mieszkańców Oleśnicy, gdyby w pierwszym kroku zlecił badanie obiektu pod względem bezpieczeństwa bakteriologicznego. Powinien był to uczynić z dwóch powodów: 1. wykazać właśnie troskę o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - tak, jak to czyni dobry ojciec rodziny; 2. zabezpieczyć interes miasta - tak, interes miasta, bo może się zdarzyć (nie musi, ale ubezpieczyć się jest rzeczą roztropną), że ktoś - dziecko, osoba starsza zapadnie na chorobę - rodzina uzna, że to wina środowiska, w którym przebywał i zażąda od miasta - odszkodowania. To może wydawać się nieprawdopodobne, ale takie przypadki się zdarzają. I, jeżeli stosowne badania obiektu były - władze przedstawiają je, a jeżeli nie było - zaczną się schody i niepotrzebne koszty. Moje pytania o certyfikat bezpieczeństwa bakteriologicznego dla tego obiektu zbywali milczeniem: Michał Kołaciński i wszyscy radni.

Zgłoś
...11.10.2018 o 09:13

@bumcykcyk już lepsza jest dojna niż głupawa zmiana. Swoją drogą to nie słyszałem, aby kiedykolwiek w sprawach miasta Kołaciński wspomniał PiS. Głupawa zmiana chce znowu niszczyć kulturę, zapowiadając rozwiązanie BiFK.

Zgłoś
bumcykcyk11.10.2018 o 08:53

@... opinii znawców nie słuchał. Jak to brzmi? weź bo odgrzewane kotlety sadzisz. Ten obecny się po prostu nie nadaje, nie za bardzo ma pojęcie o zarządzaniu, więc dyryguje kto chce. No i ta dojna zmiana.

Zgłoś
...11.10.2018 o 08:41

Bronś wybudował za mały MOKiS i teraz będzie budował nowy MOKiS 2. Wcześniej nie słuchał opinii znawców. A teraz będzie słuchał? Znowu spartoli budowę tak jak Atola. Umie tylko burzyć i czekał aż budynek szpitala się zawali lub spali, aby dać miejsce pod budowę Wzorkowi

Zgłoś
?11.10.2018 o 08:31

Jakbyście zatytułowali uśmiech (minę) p. Kołacińskiego?

Zgłoś
m11.10.2018 o 08:27

Na remont pięknego zabytkowego budynku wydano z kasy miejskiej 10 mln zł (pozostałe z UE). będzie służył jeszcze 100-200 lat. Budowle bronsiowe tego nie wytrzymają. Tutaj nie ma żadnego filmiku pokazującego wyposażenie budynku oraz nowego placu zabaw dla dzieci i uporządkowanego parku.

Zgłoś
Tylko Kołatek11.10.2018 o 05:18

BRAWA DLA KOŁACIŃSKIEGO za tą inwestycję! Do tego uratował taki piękny obiekt zabytkowy. Bronś nigdy by tego nie zrobił!

Zgłoś
Psikuta 11.10.2018 o 04:48

Michał specjalnie na bilbordach nie umieścił logo Pislamistów . A tu mamy zdjecie z Tępą . Pocałunek śmierci:)? Ajajaj ..... ..

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sygnał o możliwej śmierci mężczyzny
wczoraj/ Aktualności
Jazz w obiektywie Roberta Piętki
wczoraj/ Kultura
Spalice wybrały sołtysa
wczoraj/ Aktualności
Poczta Polska zamiast redaktora
wczoraj/ Aktualności
Kiedy ruszy przebudowa pl. Zwycięstwa?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube