reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kempa i Rafalska w CUS-ie [ZDJĘCIA]

9.10.2018 o 10:50Komentarzy: 284Kategoria: Aktualności
Minister Elżbieta Rafalska i Beata Kempa odwiedziły wyremontowany tzw. stary szpital w Oleśnicy. Padło niewygodne pytanie o problemy z dostępnością karetek w powiecie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Od lewej: Michał Kołaciński, Elżbieta Rafalska, Beata Kempa

Wizyta w CUS

Dzisiaj rano w Centrum Usług Społecznych w tzw. starym szpitalu w Oleśnicy przy ul. Armii Krajowej w Oleśnicy miała miejsce wizyta członków rządu - minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy oraz Elżbiety Rafalskiej, która jest ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Obecni też byli burmistrz Michał Kołaciński, starosta Wojciech Kociński, wojewoda Paweł Hreniak oraz inni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe, przez dłuższy czas w politycznych kuluarach było słychać o możliwym przyjeździe przed wyborami premiera Mateusza Morawieckiego. Jak widać, nie udało się jednak ściągnąć szefa rządu.

- To duża odwaga taka inwestycja. Sfinansowanie takiego obiektu i jego przyszłe utrzymanie to duże wyzwanie - mówiła minister Rafalska. - To jest namacalny dowód jak można być zatroskanym o przyszłość ludzi - dodawała Beata Kempa. Inwestycja polegająca na remoncie obiektu kosztowała ok. 20 mln zł.

Trudne pytanie do przedstawicieli rządu

Korzystając z obecności przedstawicieli rządu reporter portalu MojaOlesnica.pl zapytał o trwający przez dłuższy czas problem dostępności karetek na terenie powiatu oleśnickiego. Dość często dochodzi do sytuacji, kiedy do przypadków medycznych wyzwana jest straż pożarna lub śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Minister Elżbieta Rafalska poprosiła o udzielenie odpowiedzi wojewodę Pawła Hreniaka.

- Wszyscy ten temat znamy. Niedawno spotkaliśmy się z ratownikami, jesteśmy w kontakcie z powiatem. Ten zakup sprzętu dla pogotowia ratunkowego postępuje i postępować dalej będzie - mówił wojewoda Paweł Hreniak.

- Panie wojewodo. Ten problem trwa od paru lat w Oleśnicy - przerwał wojewodzie nasz dziennikarz. - Jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji związanych z ratownictwem medycznym. Będą zmiany systemowe - twierdzi wojewoda.

- Byłam świadkiem jak wojewodowie przesuwali środki w ramach własnych budżetów i przekazywali na karetki. Tutaj jeśli chodzi o wojewodów, to starają się realizować potrzeby, które powstały nie w ciągu roku czy dwóch, bo to jest opóźnienie wieloletnie i proszę pytać tych, którzy rządzili - mówiła z kolei minister Beata Kempa.

- Nie było takiej sytuacji, że straż pożarna tak jak teraz jeździła do przypadków - odpowiadał nasz dziennikarz.

- Straż pożarna akurat z tego co wiem, to są ludzie, którzy ratują życie i zdrowie, jak potrzeba to w każdej sytuacji dojadą - usłyszeliśmy od Beaty Kempy.

W dalszej części wizyty przedstawicieli rządu nastąpiła prezentacja poszczególnych części CUS-u. Nie zabrakło też drobnego poczęstunku na specjalnie przygotowanym śniadaniu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (284)

szalom9.10.2018 o 12:38

Jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy aktualnym a byłym burmistrzem Oleśnicy . To proste . Chodzi o pieniądze . Obecnym zrezygnował z praktyki lekarskiej mimo ,że miałby z tego większe pieniądze niż z pensji burmistrza ,bo postanowił działać dla dobra Oleśnicy. A poprzedni burmistrz a obecnie kandydat , podobnie jak spora grupa ludzi z jego drużyny chce wrócić na opuszczone stołki żeby zapewnić sobie dostatnią emeryturę . Tylko i wyłącznie.

Zgłoś
Janusz.9.10.2018 o 12:28

Burmistrz jaka mina haha.

Zgłoś
Realista9.10.2018 o 12:27

Wczoraj otworzyli Delfinka w Twardej.Oficjele (poza Marszałkiem Województwa) to piąty garnitur. Myślałem, że za te pieniądze (14 mln) to będą pozłacane krany i prysznice a posadzki z marmuru białego z Carrary. A tu zonk. Kurniczek, sadzawka i nic więcej. Nic dziwnego, że oficjele nie zaszczycili. Taki wstyd, taki wstyd....

Zgłoś
...9.10.2018 o 12:24

A koszty ogrzewania ogromne. Ktoś powinien polecieć za taką inwestycję

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.10.2018 o 12:21

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Uważny9.10.2018 o 12:15

Umiar i pokora panowie ...w tych bublach, jak mówicie , co poniektórzy pracę dostali. ...A korzysta z nich rocznie dziesiątki tysięcy ludzi. O tym obiekcie nie będzie tego można powiedzieć. Dom dziennego pobytu dla 60 osób. Przedszkole dla około 90 dzieci. Około 10 mieszkań chronionych. Jeszcze raz pokorę zalecam.

Zgłoś
Oleśniczanin9.10.2018 o 12:04

Wszechmogący Bronś przez 25 lat patrzył na to ruinę i nic nie robił. Lemingi boli was piękny obiekt. Brons czego się nie dotknął to wszystko spieprzył. Wybudował buble i koszmarki.

Zgłoś
igor9.10.2018 o 12:01

nie napinajcie się tak, bo wam żyłka pęknie M.K. ma wygrane w cuglach

Zgłoś
Wyborczyni9.10.2018 o 11:57

Jak mowil Cejrowski. Stare wladze trzeba zmienic i zastapic nowymi

Zgłoś
hahahaha9.10.2018 o 11:54

dyrektorek cwiw ohp to byly pracownik kepy w biurze poselskim w sycowie aa teraz to ma jak u Mamy ale tylko do jesiennych wyborów

Zgłoś
jagna9.10.2018 o 11:53

Nie lękajcie się, kłamcie i kitujcie "ciemny lód to kupi.

Zgłoś
pis9.10.2018 o 11:52

przecież wiemy, że te komentarze pochodzą tylko od dwóch osób

Zgłoś
ha, ha, ha9.10.2018 o 11:49

Dojna zmiana w całej okazałości.

Zgłoś
PISIOR19.10.2018 o 11:48

OCZYWIŚCIE DYREKTOR CKIW OHP ZAWSZE OBECNY TYLKO TAM GDZIE MOŻE SIĘ LANSOWAĆ

Zgłoś
pisior9.10.2018 o 11:36

..juz niedlugo skonczy wasze pisowskie bizancjum

Zgłoś
ewa 9.10.2018 o 11:34

A czemu burmistrz nie pokazał na przykład stacji ,jest czym się pochwalić

Zgłoś
ola9.10.2018 o 11:30

wstrętne pisowskie mendy

Zgłoś
Bo9.10.2018 o 11:25

Śniadanie takie samo jak dostają pacjenci w szpitalu. By się wstydzili.

Zgłoś
ciekawy9.10.2018 o 11:25

czy taką samą wyżerkę będą miec uczestnicy domu seniora?

Zgłoś
.....9.10.2018 o 11:25

PIS-owska szopka i tyle

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sygnał o możliwej śmierci mężczyzny
wczoraj/ Aktualności
Jazz w obiektywie Roberta Piętki
wczoraj/ Kultura
Spalice wybrały sołtysa
wczoraj/ Aktualności
Poczta Polska zamiast redaktora
wczoraj/ Aktualności
Kiedy ruszy przebudowa pl. Zwycięstwa?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube