reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 21 lutego. Imieniny Eleonory, Kiejstuta, Fortunata.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Kempa i Rafalska w CUS-ie [ZDJĘCIA]

9.10.2018 o 10:50Komentarzy: 284Kategoria: Aktualności
Minister Elżbieta Rafalska i Beata Kempa odwiedziły wyremontowany tzw. stary szpital w Oleśnicy. Padło niewygodne pytanie o problemy z dostępnością karetek w powiecie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Od lewej: Michał Kołaciński, Elżbieta Rafalska, Beata Kempa

Wizyta w CUS

Dzisiaj rano w Centrum Usług Społecznych w tzw. starym szpitalu w Oleśnicy przy ul. Armii Krajowej w Oleśnicy miała miejsce wizyta członków rządu - minister ds. pomocy humanitarnej Beaty Kempy oraz Elżbiety Rafalskiej, która jest ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej. Obecni też byli burmistrz Michał Kołaciński, starosta Wojciech Kociński, wojewoda Paweł Hreniak oraz inni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości.

Co ciekawe, przez dłuższy czas w politycznych kuluarach było słychać o możliwym przyjeździe przed wyborami premiera Mateusza Morawieckiego. Jak widać, nie udało się jednak ściągnąć szefa rządu.

- To duża odwaga taka inwestycja. Sfinansowanie takiego obiektu i jego przyszłe utrzymanie to duże wyzwanie - mówiła minister Rafalska. - To jest namacalny dowód jak można być zatroskanym o przyszłość ludzi - dodawała Beata Kempa. Inwestycja polegająca na remoncie obiektu kosztowała ok. 20 mln zł.

Trudne pytanie do przedstawicieli rządu

Korzystając z obecności przedstawicieli rządu reporter portalu MojaOlesnica.pl zapytał o trwający przez dłuższy czas problem dostępności karetek na terenie powiatu oleśnickiego. Dość często dochodzi do sytuacji, kiedy do przypadków medycznych wyzwana jest straż pożarna lub śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Minister Elżbieta Rafalska poprosiła o udzielenie odpowiedzi wojewodę Pawła Hreniaka.

- Wszyscy ten temat znamy. Niedawno spotkaliśmy się z ratownikami, jesteśmy w kontakcie z powiatem. Ten zakup sprzętu dla pogotowia ratunkowego postępuje i postępować dalej będzie - mówił wojewoda Paweł Hreniak.

- Panie wojewodo. Ten problem trwa od paru lat w Oleśnicy - przerwał wojewodzie nasz dziennikarz. - Jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji związanych z ratownictwem medycznym. Będą zmiany systemowe - twierdzi wojewoda.

- Byłam świadkiem jak wojewodowie przesuwali środki w ramach własnych budżetów i przekazywali na karetki. Tutaj jeśli chodzi o wojewodów, to starają się realizować potrzeby, które powstały nie w ciągu roku czy dwóch, bo to jest opóźnienie wieloletnie i proszę pytać tych, którzy rządzili - mówiła z kolei minister Beata Kempa.

- Nie było takiej sytuacji, że straż pożarna tak jak teraz jeździła do przypadków - odpowiadał nasz dziennikarz.

- Straż pożarna akurat z tego co wiem, to są ludzie, którzy ratują życie i zdrowie, jak potrzeba to w każdej sytuacji dojadą - usłyszeliśmy od Beaty Kempy.

W dalszej części wizyty przedstawicieli rządu nastąpiła prezentacja poszczególnych części CUS-u. Nie zabrakło też drobnego poczęstunku na specjalnie przygotowanym śniadaniu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (284)

kozak14.10.2018 o 08:52

jak bym wiedział że przyjedzie to bym poszedł jej w twarz napluć jednej i drugiej PiSORki miedzy nogami

Zgłoś
m13.10.2018 o 00:54

@n chyba 2 tyg. temu wspomniał o dalszym losie WKU Nienałtowski na swojej stronie w Nowościach

Zgłoś
n12.10.2018 o 21:32

A co z czerwonymi koszarami? Bo mamy spalone WKU, stołówkę i nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Zgłoś
m12.10.2018 o 21:06

Wspaniały zabytek odżył. Całe szczęście, że zmienił się burmistrz bo inaczej mielibyśmy sytuacje jak z czerwonymi koszarami (spalone WKU i stołówka).

Zgłoś
///12.10.2018 o 19:51

jak ta kempa garbarta a kulisia nie było???

Zgłoś
ola12.10.2018 o 19:50

oficer LWP to jakby miał or..zm jak widzi loszę

Zgłoś
a12.10.2018 o 19:28

Czy ten uśmiech może kłamać? Straszne.

Zgłoś
FAQ12.10.2018 o 17:29

Skąd takie koszty miasta? Na CUS-y jest dotacja z UE w wysokości 90% kosztów kwalifikowanych. To powinno być 18 mln UE : 2 mln miasto. // roczny koszt użytkowania 1,7 mln - fiu fiu fiu

Zgłoś
igor12.10.2018 o 14:03

ktoś tu jest prześladowany przez bakterie - uwaga! jesteś śledzony !

Zgłoś
...12.10.2018 o 12:55

Za 10 mln złotych zapłaconych z pieniędzy miejskich uzyskano budynek o dużej kubaturze. Obejmuje: Przedszkole na 91 dzieci, Dom dziennego pobytu dla ok. 50 seniorów, 10 mieszkań całodobowych chronionych, kuchnię i zaplecze sanitarne oraz wychowawcze. Roczny koszt użytkowania obiektu wyniesie ok 1, 7 mln zł (w tym koszty eksploatacji 760 tys. zł brutto, roczne koszty personelu 940 tys. zł). W oparciu o oleśnicki CUS będą budowane inne w całej Polsce. Olbrzymi sukces Oleśnicy.

Zgłoś
ehhhh12.10.2018 o 12:07

@ o tak - jestem z Tobą !!! Pseudo prawi i sprawiedliwi muszą zniknąć.

Zgłoś
o tak12.10.2018 o 10:59

Nigdy więcej PiSu w Oleśnicy

Zgłoś
ehhhh12.10.2018 o 10:20

kampania trwa... Po co pni od uchodźców ? Będziemy jakichś przyjmować i sprawdzała czy warunki odpowiednie ?

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski11.10.2018 o 23:23

Trzeba być tchórzem i nie być pewnym tego, co się napisało, by za podpis użyć "...". Nie dziwię się. Ot, taki tchórz wspomina o oleśnickim Sanepidzie, ale czy jego przedstawiciele przeprowadzili badania pod względem występowania zabójczych bakterii, czy może badania nie były tak skrupulatne i z użycie odpowiedniego sprzętu. O tym tchórz milczy. Kropkowicz bzdury wypisuje o zachowaniu bakterii. Sądzi, że zbicie tynków i położenie nowych jest skutecznym działaniem, blokującym podstępność bakterii. Naiwność i głupota. Właśnie, zanim napisze się coś o bakteriach, należy sięgnąć po fachową literaturę. Albo nie, niech ten tchórz nie sięga, bo dopiero się przestraszy.

Zgłoś
zw/kowalski11.10.2018 o 22:52

mad. Dotacje z UE. Czyli skąd ? Unia nie da więcej niz sama nie weźmie. Jak widzisz Kulczyk jest lepszy w pozyskiwaniu z UE bo dostał 300 mln na serwery.

Zgłoś
zw-kowalski11.10.2018 o 22:50

[email protected] Ja nie protestuje tylko liczę. Pisałem w lokalu mieszkalnym wystarcza temp 18. W lokalu mieszkalnym temperatura wzrasta poniewaz uzywasz wiele urządzeń które pośrednio ogrzewają budynek. W CUS trzeba co najmniej o 3 stopnie więcej. Widzisz Szwedzi potrafią ogrzewać pewne budynki odzyskując ciepło wydychane przez człowieka.

Zgłoś
...11.10.2018 o 20:19

Krzysztof Kowalski - Oleśnicki Sanepid przyjął budynek pod względem epidemiologicznym. Można sprawdzić w budynku Sanepidu na 3 Maja. Najpierw należało ich zapytać.

Zgłoś
O rety!11.10.2018 o 15:42

Krzysztof Ględa zanudza! Nudne, pozbawione błyskotliwości intelektualnej posty K. Ględy! Krzysiu! Z takimi komentarzamim to do pegeeru!! Ta promocja, bakterologia ... To świadczy o glupocie piszącego??

Zgłoś
..11.10.2018 o 14:20

Panie Kowalski - Kołaciński nie mógł zlecić "w pierwszym kroku" zbadania bezp. bakter. gdyż bakterie siedzą w ścianach, sufitach i posadzkach. Wszędzie tynki zostały usunięte do gołej cegły, a podłogi (i sufity, okna. całe wyposażenie) są zupełnie nowe. Na cegły położono nowe tynki. W https://podyplomie.pl/medical-tribune/17758,nowe-szpitale-czy-stare-problemy napisano, że zdarcie tynków i położenie nowych posadzek całkowicie usuwa bakterie. Zanim się coś napisze należy przynajmniej poczytać literaturę.

Zgłoś
dojna zmiana11.10.2018 o 14:16

dojna zmiana

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Sygnał o możliwej śmierci mężczyzny
wczoraj/ Aktualności
Jazz w obiektywie Roberta Piętki
wczoraj/ Kultura
Spalice wybrały sołtysa
wczoraj/ Aktualności
Poczta Polska zamiast redaktora
wczoraj/ Aktualności
Kiedy ruszy przebudowa pl. Zwycięstwa?
wczoraj/ Aktualności
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube