reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Arkady - wciąż nierozwiązany problem

8.10.2018 o 06:26Komentarzy: 152Kategoria: Aktualności
W oleśnickich arkadach bez zmian. - To trochę taka Oleśnica w pigułce. Brud, smród, pijaństwo, pusty lokal i plakat PiS - żali się jedna z okolicznych mieszkanek.


Brud nadal jest. Tylko plakat wyborczy przybył / zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Dokładnie miesiąc temu na portalu MojaOlesnica.pl pojawił się artykuł, w którym informowaliśmy o problemach mieszkańców budynku przy ulicy 3 Maja w Oleśnicy, pod którego częścią przebiega tunel dla pieszych, tak zwane arkady.

- Alkoholowe libacje, smród i odchody - tak w skrócie wygląda sytuacja w arkadach przy ulicy 3 Maja, w samym centrum Oleśnicy. Okoliczni mieszkańcy od lat zmagają się z problemem - napisaliśmy.

Zarządca nieruchomości twierdzi, że potrzebę instalacji monitoringu zgłaszano policji. Natomiast przedstawicielka Urzędu Miasta Oleśnicy przyznała, że teren oraz pobliskie podwórko z placem zabaw to tzw. miejsce zagrożone i objęte jest kontrolą funkcjonariuszy policji podczas pełnienia służby.

Od ostatniej publikacji niewiele się zmieniło. Od czytelnika otrzymaliśmy nowe zdjęcia, które ilustrują, że pomimo trwającej kampanii samorządowej, nikt na poważnie nie zajął się problemem. - To trochę taka Oleśnica w pigułce. Brud, smród, pijaństwo, pusty lokal i plakat PiS. Wydaje mi się, że co chwilę przybywa punktów z alkoholem, gdy jednemu ze sklepów w poprzedniej kadencji odebrano koncesję, to było spokojniej - komentuje jedna z okolicznych mieszkanek.

Zobacz też: Śmierdzące i brudne arkady

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (152)

ewa9.10.2018 o 10:19

JUż niedługo już tylko dwa tygodnie juz za chwilke Posprzatają Naszgo Ukochanego Burmistrza Kołacińskiego z jwgo Gabinetu

Zgłoś
As nowakowski9.10.2018 o 09:56

Co na to Krzysztof a kowalski

Zgłoś
igor9.10.2018 o 09:25

Bronś chce sprzątać, dajcie mu miotłę

Zgłoś
antek9.10.2018 o 08:40

Proszę bardzo kto mi może to sprzedać? Chętnie kupię i jeszcze w tym samym dniu będzie tam porządek. Wiem jednak że wolicie tam mieć syf i melinę bo jesteście psy ogrodnika.

Zgłoś
hehehe9.10.2018 o 08:35

moze lekarz z kibicem zamiast babcie deklowac po parkach by sie zebraqli ktoregos dnia i posprzatali albo wezwali odpowiednie sluzby ale jak widac na co innego sa pieniadze :)

Zgłoś
LWP z Kopernika9.10.2018 o 07:25

wystarczy cofnąć koncesję Sarnie i Domu chleba (bo Żabka już straciła) i po problemie będzie ale Miasto widziało tylko problem w sprzedaży alkoholu w Żabce... bardzo ciekawe

Zgłoś
Anty PiS9.10.2018 o 06:43

Wina PiS

Zgłoś
falsz9.10.2018 o 06:14

cala dobe24 tylko prawda moja olesnica wyborcza

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.10.2018 o 05:53

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
komu stówke?8.10.2018 o 23:01

to zdjęcie jest WYIMAGINOWANE i zrobił je Tusk na spółę z Merkel w Berlinie.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl8.10.2018 o 22:55

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Czekacz8.10.2018 o 22:44

Pan KOWALSKI o dwóch imionach chyba w Panamie. Coś nie pisze... Pewnie nie ma zasięgu

Zgłoś
3 Maja8.10.2018 o 22:26

Jak wspólnota dba tak ma. Wystarczy zamontować porządne oświetlenie, które będzie zapalało się wraz ze zmierzchem (jakieś lampy ledowe), pod arkadami i w tym przejściu (tunelu) obok. Będzie widno będzie bezpieczniej i z daleka będzie widać co się tam dzieje i w razie czego można będzie wezwać Policję. Teraz jest tam ciemno więc miejsce sprzyja do biesiadowania, pochowają się za filarami i imprezują. Miasto powinno zakupić zestaw do monitoringu- np. 2 kamery IP z osprzętem, nie muszą być jakieś kosmicznie drogie za kilkaset złotych można nawet w Selgrosie kupić, podłączyć to do internetu i na Policji postawić monitor, który przez internet odbierał będzie obraz. Wystarczy aby Policja tylko widziała, że coś się tam dzieje to zaraz mogłaby wysłać patrol na interwencję. Druga sprawa, że wszyscy wiedzą jaki element mieszka w okolicach Zamkowej, Rynku, Sejmowej i na to rady nie ma i jak się uprą to będą pić po zakamarkach tak samo jak pili w bramie na Zamkowej nr 1 czy w podwórkach na Traugutta. Po pożarze na Zamkowej 1 brama jest zamknięta więc szukają dogodnych miejsc. Wydaje mi się, że szukanie winy po stronie właścicieli okolicznych sklepów z alkoholem w pobliżu jest niezasadne. Co ma do tego właściciel np. Żabki, Domu Chleba, czy sklepu u Sarny, że piją pod arkadami i na okolicznych podwórkach - płacą za koncesję do Urzędu Miasta, podatki od nieruchomości, czynsze za lokale i prowadzą swoją działalność. Od porządku na mieście są inne służby. Wyobrażacie sobie, że właściciele tych sklepów biegają pod arkady i po okolicznych podwórkach i wypędzają pijaków, zwłaszcza, że balangi często są tam późno wieczorem gdy sklepy są pozamykane.

Zgłoś
?8.10.2018 o 21:38

Może redaktorzy jedynie prawej gazety sięgną do swych archiwów i przypomną bezprecedensowy wyrok w trybie wyborczym sprzed ładnych paru lat za podawanie nieprawdy obecnego kandydata na radnego ?

Zgłoś
Sprawiedliwość 8.10.2018 o 21:31

Propaganda zwolenników Pana Brońsia

Zgłoś
wtf8.10.2018 o 20:34

Aaaaaaaarkaaaadyyyyyy caaapitoooooooool

Zgłoś
zainteresowana Oleśnicą8.10.2018 o 20:05

Plac świetny, dobrze że powstał! To nasza wspólna zasługa :) Ławki owszem, by się przydały , a oświetlenie konieczne !!! Ciekawe, kiedy kompetentni radni z tego okręgu postarają się o zabezpieczenie tych tematów. skoro oświetlenie i monitoring są na placach zabaw na stawach miejskich to chyba nie powinno być z tym problemu w środku miasta???

Zgłoś
zainteresowana Oleśnicą8.10.2018 o 20:04

Plac świetny, dobrze że powstał! To nasza wspólna zasługa :) Ławki owszem, by się przydały , a oświetlenie konieczne !!! Ciekawe, kiedy kompetentni radni z tego okręgu postarają się o zabezpieczenie tych tematów. skoro oświetlenie i monitoring są na placach zabaw na stawach miejskich to chyba nie powinno być z tym problemu w środku miasta???

Zgłoś
wstyd8.10.2018 o 19:41

Przechodziłem obok dziś w samo południe, już odbywała się libacja! smród niesamowity! masakra! naprawdę nikt nad tym nie panuje?! to centrum miasta przecież!

Zgłoś
a8.10.2018 o 18:50

tam zawsze był syf , wspólnocie widać pasuje .

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Owczarki niemieckie na podzamczu
dzisiaj o 11:24/ Aktualności
Mistrzostwa Nordic Walking w Oleśnicy
dzisiaj o 10:27/ Sport
Szukają urzędnika ds. komunikacji
dzisiaj o 10:05/ Aktualności
Nabór uzupełniający do gminnego żłobka
dzisiaj o 09:41/ Aktualności
Nauka języka przez rozrywkę i nie tylko
dzisiaj o 08:32/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube