reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 22 września. Imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Arkady - wciąż nierozwiązany problem

8.10.2018 o 06:26Komentarzy: 152Kategoria: Aktualności
W oleśnickich arkadach bez zmian. - To trochę taka Oleśnica w pigułce. Brud, smród, pijaństwo, pusty lokal i plakat PiS - żali się jedna z okolicznych mieszkanek.


Brud nadal jest. Tylko plakat wyborczy przybył / zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Dokładnie miesiąc temu na portalu MojaOlesnica.pl pojawił się artykuł, w którym informowaliśmy o problemach mieszkańców budynku przy ulicy 3 Maja w Oleśnicy, pod którego częścią przebiega tunel dla pieszych, tak zwane arkady.

- Alkoholowe libacje, smród i odchody - tak w skrócie wygląda sytuacja w arkadach przy ulicy 3 Maja, w samym centrum Oleśnicy. Okoliczni mieszkańcy od lat zmagają się z problemem - napisaliśmy.

Zarządca nieruchomości twierdzi, że potrzebę instalacji monitoringu zgłaszano policji. Natomiast przedstawicielka Urzędu Miasta Oleśnicy przyznała, że teren oraz pobliskie podwórko z placem zabaw to tzw. miejsce zagrożone i objęte jest kontrolą funkcjonariuszy policji podczas pełnienia służby.

Od ostatniej publikacji niewiele się zmieniło. Od czytelnika otrzymaliśmy nowe zdjęcia, które ilustrują, że pomimo trwającej kampanii samorządowej, nikt na poważnie nie zajął się problemem. - To trochę taka Oleśnica w pigułce. Brud, smród, pijaństwo, pusty lokal i plakat PiS. Wydaje mi się, że co chwilę przybywa punktów z alkoholem, gdy jednemu ze sklepów w poprzedniej kadencji odebrano koncesję, to było spokojniej - komentuje jedna z okolicznych mieszkanek.

Zobacz też: Śmierdzące i brudne arkady

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N i PL Zieloni
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (152)

wstyd11.10.2018 o 22:15

co to za artykuł?

Zgłoś
elżbieta11.10.2018 o 13:43

Miasto nie ma czasu na takie drobiazgi , musi przygotowywać kolejne pozwy , paru jeszcze zostało do przestraszenia

Zgłoś
Mieszkaniec11.10.2018 o 13:34

Czy miasto nadal finansuje patrole "Ponadnomatywne" policji i czy ktoś ten który za to płaci ma kontrolę nad efektywnością tych patroli? Według niektórych, patrole ponadnormatywne miały zapewnić lukę po rozwiązanej straży miejskiej.

Zgłoś
oleśniczanka11.10.2018 o 13:34

Arkady to rzeczywisty obraz obecnej władzy

Zgłoś
zw-kowalski11.10.2018 o 11:29

do @. (kropka). Nie kojarzę daty budowy arkad ale do szkoły 76-80 przechodziłem raczej pod nimi. Pisałem wielokrotnie. Gdyby butelki, puszki, PET byłyby kaucjowane nie byłoby problemu. każda miałaby wartość kilku groszy. Kiedys ze znajomymi w tym samym miejscu rozrzuciłem kilka złotych po jednym groszu. I puszek po piwie o wartości 10 razy wiecej. Grosze zniknęły natychmiast. Puszki 10 razy droższe czekały na lidzików z czerwonymi twarzami i tez znikły. Przez 30 lat rzekomych transformacji ustrojowych nie poradziliście sobie z ta prostą i oczywsta sprawą. tak Polacy potrafia się rządzić. Szwedzi , Niemcy pewnie nie sa dużo porządniejsi od POlaków. Ale panstwo tak zorganizowało wszytsko , ze od 40 lat te rzeczy maja swoją wartośc.

Zgłoś
.11.10.2018 o 11:19

Arkady wybudowano po 1985-90 r. Robotnicy w Oleśnicy zaczęli tracić pracę w 1990-1994 r. i wtedy zaczęły się problemy z pijaństwem w Oleśnicy na dużą skalę. Te butelki wtedy tam się pojawiły i nigdy nie znikały. Ale stało ich tylko 1-2., bo zawsze je sprzedają. Widać, że przed wyborami ludzie się bardziej martwią, a może podrzuca je i robi zdjęcia sztab wyborczy Bronsia?

Zgłoś
tylko pis10.10.2018 o 19:57

Mogl burmistrz oprowadzic Kepe po arkadach Olesnickich!

Zgłoś
ja10.10.2018 o 19:05

widać ,że autor tekstu i wydawca są "bezstronni" a ja myślę ;że to ta sama osoba

Zgłoś
hłehłe10.10.2018 o 17:10

To takie MO ( Moja Oleśnica) w pigułce, małe te flaszki, do tego powywracane - jak poglądy rd.

Zgłoś
ewa10.10.2018 o 15:12

a 200 tysięcy nie wystarczyłoby na posprzątanie tego czegoś???

Zgłoś
zw-kowalski10.10.2018 o 10:51

Jestem w Oleśnicy. Jestem przerażony stanem miasta i powiatu. Z jednej strony fajne knajpki, nowe osiedla a z drugiej strony totalny rynsztok. Aby te arkady wyglądały inaczej potrzeba taczki piasku, wapno , cement i trochę farby. I tak jest na każdym kroku. Jechałem do Stronii w pewnej sprawie. Wierzyć się nie chce , że są jeszcze drogi w takim stanie. O innych sie nie wypowiadam. Jak mieszkańcy tych wiosek dojeżdżaja przez 300 dni w roku do pracy? Toż to poligon doświadczalny na testowanie zawieszenia a nie droga nadająca się do jazdy. Wyrazy wspólczucia.

Zgłoś
swiadomy10.10.2018 o 03:06

Pk. Czytasz komentarze Kowalskiego? On wyraźnie wypunktował poddańczośc prokurator bylickiej w stosunku do Ratusza. Za zapytanie marszałka Burmistrza czy jest tchózrem skierowała akt oskarzenia do sądu. Kiedy poseł Giertych nazwał Prezydenta RP tchózrem nie złożyła takiego aktu oskarzenia ani też nie przekazała zawiadomienia dalej celem nadania biegu. Oleśnica to czarna d... demokracji.

Zgłoś
swiadomy10.10.2018 o 03:03

do Pk. Do Rady Miasta wpłynął wniosek o zastowsowanie art 23 ustawy o informacji jawnej w stosuunku do burmistrza jako OAP. Do prokuratury wpłynął ten sam wniosek o pociagniecie burmistrza jako OAP za nie udzielenie informacji jawnej. Ciekawe co zrobi prokuratura. WSA wyraźnie stwierdził, ze burmistrz jako OAP naruszył prawo. Obecnie to tylko kwestia ukarania. Ciekawe, ze prokuratura w Oleśnicy nigdy nie przyłącza się do skarg do WSA gdy miasto łamie prawo.

Zgłoś
Pk9.10.2018 o 19:37

Popatrzcie co to za ekipa. Siedlecki który wyśmiewał Nieomylnego teraz spiskuje na Mikołajczyka, a Kijakowska przegrany proces zawdzięcza własnie jemu. W ogóle Siedlecki zasługuje na szersze potraktowanie bo to co wyprawiał przez ostatnie 4 lata to jest komedia.Sarna idzie ręka w rękę z Horbaczem chociaż wcześniej bez skrupułów wywalił go z hukiem z PO! Horbaczowi nie przeszkadzało do końca pogrywać z FR chociaż od dawna bywał na Mikołajczyka. Bronś z wyrokiem sądowym w trybie wyborczym za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, podobnie pani Kijakowska musi napisać w tubie propagandowej Bronsia Oleśniczaninie przeprosiny za pomówienie Kołacińskiego. A przecież to świeżutkie sprawy,tylko z ostatniego okresu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.10.2018 o 19:15

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.10.2018 o 15:20

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
augustus9.10.2018 o 15:04

MO - to taki współczesny Der Sturmer....

Zgłoś
?9.10.2018 o 14:20

Żabce zabrano koncesję na sprzedaż alkoholu, Właścicielowi byłego DT "Centrum" odmówiono przyznania koncesji, a pozostałym, czyli radnemu S w jego sklepach oraz panu J z byłego Domu Chleba nie stawiano żadnych przeszkód. Czy ktoś to może wyjaśnić"

Zgłoś
MojaOlesnica.pl9.10.2018 o 13:39

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
olesniczanka9.10.2018 o 10:41

Udaje sie codziennie na pks przez podworko ul Rzemieslnicza i w glowie mi sie nie miesci to co widze prywatny folwark zabawki dziecinne piaskownice z opon laweczki stoliki dla lubiacych alkochol,Na tle muru barzo ladny widok

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Owczarki niemieckie na podzamczu
dzisiaj o 11:24/ Aktualności
Mistrzostwa Nordic Walking w Oleśnicy
dzisiaj o 10:27/ Sport
Szukają urzędnika ds. komunikacji
dzisiaj o 10:05/ Aktualności
Nabór uzupełniający do gminnego żłobka
dzisiaj o 09:41/ Aktualności
Nauka języka przez rozrywkę i nie tylko
dzisiaj o 08:32/ Ciekawostki
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube