reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 19 maja. Imieniny Iwa, Piotra, Celestyna.
MojaOlesnica.pl na Facebooku

Konwencja komitetu Jana Bronsia [ZDJĘCIA, WIDEO]

7.10.2018 o 19:34Komentarzy: 370Kategoria: Aktualności
Kandydat na burmistrza Oleśnicy Jan Bronś zaprezentował swoje plany oraz osoby, które w nadchodzących wyborach będą ubiegały się o mandaty członków Rady Miasta Oleśnicy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


Kandydat na burmistrza Jan Bronś zaprezentował swoją drużynę i program wyborczy

Dzisiaj w sali konferencyjnej BiFK przy ulicy Reja odbyła się konwencja wyborcza komitetu Jana Bronsia, który w tegorocznych wyborach samorządowych kandyduje na stanowisko burmistrza Oleśnicy. Hasło wyborcze ugrupowania brzmi "Odpowiedzialni za Oleśnicę".

W trakcie prezentacji J. Bronś wspominał o zrealizowanych od lat 90. inwestycjach na terenie miasta - m.in. o budowie oczyszczalni ścieków, modernizacji sieci wodociągowych, hali sportowej, sali widowiskowej, basenie, zmodernizowanym stadionie i wielu innych przedsięwzięciach.

- Cóż, tak czasem bywa, że niektóre eksperymenty się nie udają i do nich z pewnością ten należał - mówił o obecnej władzy z Prawa i Sprawiedliwości, Oleśnicy Razem. - Dzisiaj wszyscy możemy zobaczyć, że miasto jest zaniedbane, straciło swój blask. Przestało się w sposób harmonijny i normalny rozwijać. Że oleśnickie drogi i chodniki wymagają interwencji. Że mieszkańcy wymagają wysłuchania. Bo o wysłuchaniu i rozmowie często obecnie rządzący mówią. Natomiast jakoś nie widać tego w praktyce. Ratusz stał się bastionem, z którego się najchętniej z góry patrzy na obywateli tego miasta. To jest sytuacja, która nie może trwać i musi się zmienić - oceniał J. Bronś i podkreślił, że to wymaga zmiany osób odpowiedzialnych za Oleśnicę.

Przypomniał, że program wyborczy komitetu powstał dzięki konsultacjom z mieszkańcami, a znalazło się w nim ponad dwieście różnych punktów. J. Bronś wraz ze swoim komitetem proponują m.in. remonty dróg, ścieżek rowerowych i chodników przy jednoczesnym dobudowaniu nowych, miejski monitoring od postaw, system monitorowania powietrza, częstsze wywożenie śmieci i sprzątanie terenów zielonych przed weekendami, ulgi dla przedsiębiorców przy szczególnym wspieraniu startupów, transport sanitarny niezależny od NFZ, więcej pieniędzy na budżet obywatelski, elektroniczne załatwianie i monitorowanie spraw, więcej nakładów na ochronę zabytków, coroczne spotkania z mieszkańcami w sprawie kształtu budżetu miasta i powstanie rady seniorów.

Jan Bronś opowiedział o planach na przyszłe lata. Przytaczamy część z nich. Wśród planów znalazła się koncepcja, aby rondo im. Krzysztofa Galickiego (na 3 Maja) zyskało prawoskręt. Padła również propozycja ograniczenia strefy płatnego parkowania do obrębu miejskich murów, budowy skateparku przy Lidlu, remontu dworca kolejowego oraz częściowego wpuszczenia ruchu kołowego do Rynku.

Kandydat wyjawił plany dla miejskich instytucji. Chce, aby powstał Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki, który przejąłby obowiązki BiFK, natomiast biblioteka wróciłaby do wcześniejszej formy. Zamiast spółki prawa handlowego OKR Atol miałby istnieć Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządzałby oleśnickimi obiektami sportowymi. Roboczo nazywana instytucja "MOKiS 2" miałaby być wybudowana przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz spełniać rolę miejsca zajęć dla seniorów i młodzieży.

Polityk zaprezentował też kandydatów na radnych ze swojego ugrupowania. - Tylko te osoby twórcze i kreatywne gwarantują realizację tak ambitnych celów - powiedział J. Bronś. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie i kuluarowe rozmowy.- Janek! Janek! Janek - krzyczano na koniec.

Kandydat na burmistrza zażartował, że kiedy za czasów jego urzędowania oddawany do użytku był wyremontowany parter biblioteki, to działała w nim klimatyzacja, której nie udało się dziś uruchomić.

Wideo: materiał z relacji na żywo


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

Zobacz też: Kandydaci komitetu Jana Bronsia

rd

reklama

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (370)

spodobało mi się11.10.2018 o 08:55

Piszą tu w większości ludzie, którzy wcale nie chcą aby Oleśnica się rozwijała. Nie myślą o tym. Gry jakieś dziwne są ważniejsze. A prawda jest taka, że pan Bronś to miasto budował od podstaw, wielu z tych rzeczy nie widać, dla ludzi to oczywiste, że mają czystą wodę, ciepło w domu i tak dalej. A to wszystko był plan Bronsia, a wcześniej Zelinki i Bronsia. Jakieś mało ważne sprawy tu wyciągają, zupełnie nieistotne dla funkcjonowania miasta. Cała Oleśnica korzysta z tego, co Bronś wybudował i stworzył. I to jest ważne dla wielu, dlatego wygra w 1 turze. A jakieś tam świeżonki lub inne oczadziałe z nienawiści nawiedzone istoty piszą złe rzeczy. Z zazdrości? niezrozumienia? z tęsknoty do stołka? z baku innych perspektyw na życie i kasę?

Zgłoś
*11.10.2018 o 08:42

Tylko Bronś nadaje się na burmistrza.

Zgłoś
199010.10.2018 o 23:23

"Polskę uratować może silna i żyjąca uczciwie polska rodzina.Najlepsze plany gospodarcze i poszerzenie wolności niewiele znaczą,jeżeli obywatel nie będzie na właściwym poziomie życia moralnego.Wiemy zaś ,że dobrzy obywatele przygotowują się do życia zawodowego i społecznego w rodzinie.Dlatego na "czasy trudnego przełomu" Kościół stawia wielkie zadanie dla Narodu:podjęcie odważnego wysiłku nad uzdrowieniem moralnym polskiej rodziny.Zadania tego nie lekceważmy,bo ono jest kluczowym w podnoszeniu Narodu z kryzysów politycznych i gospodarczych.I chociaż wszyscy jesteśmy zmęczeni,i mimo że krążą wśród nas tacy co straszą groźną przyszłością.Chcą bardzo,żebyśmy żałowali czasu"domu niewoli " i pozornego spokoju.Lecz nie dawajmy się posłuchu tym "duchom ciemności",bo to,do czego już doszliśmy,okupione zostało trudem,walką,cierpieniem,sprzeciwem paru pokoleń Polaków,a nawet śmiercią najlepszych synów Narodu.Nie dziwmy się,że i nam coś z tego trudu pozostało do wykonania.Trud pracy na wielu odcinkach gospodarki,ale też trud nad uzdrowieniem polskiej rodziny.Przybliża się termin wyborów samorządowych.Każdy wie,że to wielka szansa dla życia społecznego.W tym liście Wielkopostnym proszę Was:wybierajcie ludzi godnych,o czystych rękach i niesplamionych życiorysach.Niech dzięki temu naszym życiem społecznym i politycznym,gospodarczym i kulturalnym kierują ludzie obdarzeni pełnym zaufaniem obywateli.ale też niech to będą tacy przedstawiciele władzy,którzy liczą się z Prawem Bożym i głosem własnego sumienia" Henryk kardynał Gulbinowicz Arcybiskup Metropolita Wrocławski.1990r

Zgłoś
199010.10.2018 o 23:22

Jestem w posiadaniu tego egzemplarza ,może zdążę przepisać treść do wyborów:Nasza Gazeta nr6 1990 Komitet Obywatelski "Solidarność" Ziemi Oleśnickiej: WYBIERAJCIE LUDZI GODNYCH Rada Komitetu Obywatelskiego wyraża wdzięczność Jego Eminencji ks.Henrykowi Gulbinowiczowi ,Arcybiskupowi Metropolicie Wrocławskiemu za to że w Wielkopostnym Liście Pasterskim poświęcił wiele uwagi sprawom dla Ojczyzny i Narodu najważniejszym,w tym sprawom wyborów samorządowych.Treści te dotyczą całego społeczeństwa,stąd pozwalamy sobie zacytować stosowny fragment tego dokumentu:"Od czerwca ubiegłego roku żyjemy w nowej rzeczywistości społeczno-politycznej.Stary system,nękający nasz Naród przez długie 45 lat,okazał się nierealną utopią i jako bankrut odszedł do historii.Cała zaś Polska na oczach świata dźwiga się wysiłkiem wszystkich obywateli ku nowej rzeczywistości.Papież Jan Paweł II nazwał ten najnowszy okres naszych dziejów "czasem trudnego przełomu".Ile ten " czas przełomu"nas wszystkich kosztuje,wie każdy myślący Polak ,od robotnika poczynając ,a na inteligencji kończąc.Pyta się wielu: co w tym czasie "trudnego przełomu "jest godne uwagi i naszych poświęceń? Mówiąc najkrócej-godne uwagi i poświęceń jest poszerzenie wolności społecznej i osobistej.Ale ciesząc się z tej rzeczywistości niewiele o niej mówimy.Najczęściej mówimy o drugim zjawisku,które wprawdzie jako wtórne i,da Bóg,krótkotrwałe,dokucza każdemu najboleśniej.Zjawiskiem tym jest niebezpieczne pogorszenie się warunków życia wielu z nas.Mówimy o tym najczęściej,bo ono jest męczące i budzi niepokój o przyszłość.Lecz gdybym zapytał Was Bracia Kapłani ,i Was Wierni-polskiego Dolnego Śląska,czy jesteście za przywróceniem dawnego reżimu, większość Was opowiedziałaby się za obecną sytuacją.A postąpilibyście tak dlatego,że wewnętrznie jesteście przekonani,że poszerzenie wolności społecznej jest ważniejsze niż dokuczliwość kryzysu i inflacja.Bo z kryzysu i inflacji wyjdziemy,da Bóg.Wyjdziemy nie tylko dzięki planom rządu premiera Mazowieckiego.(...)

Zgłoś
.10.10.2018 o 22:59

Co będzie Bronś budował? drugi MOKiS 2 - powinien przewidzieć pomieszczenia dla różnych kółek zainteresowań budując MOKiS 1. Ale nie przewidział, bo nikogo nie słuchał. I tak jest z Bronsiem - dalej będzie się uważał za najmądrzejszego i wszystkowiedzącego. A tych co wiedzą będzie niszczył. Przy nim nie może być nikogo z tytułem lub stopniem naukowym, bo uważa, że on jedyny ma wiedzę. Przez 4 lata nie zajmował się Oleśnicą, nigdzie nie chodził, a teraz ma zamiar niszczyć pracowników BIfK, bo współpracowali z Kołacińskim. Bronś nawet nie powinien nawet być majstrem na budowie, bo rozwali zespół

Zgłoś
..10.10.2018 o 22:48

@mm Bronś miłośnikiem Oleśnicy? - jedynie co go interesuje to pensja, bo inaczej pójdzie na kasę do Biedronki.

Zgłoś
mm10.10.2018 o 22:06

Jan Bronś nikogo nie udaje, jest autentycznym miłośnikiem Oleśnicy. Pisanie głupot nie spowoduje zmiany decyzji mojej i moich bliskich. Tylko Bronś!

Zgłoś
mm10.10.2018 o 21:59

Jan Bronś na burmistrza i koniec. Dość tej złej zmiany! Oleśniczanie głosujcie mądrze 21 października. Dobrej nocy!

Zgłoś
nigdy więcej Bronsia10.10.2018 o 21:52

Prawda jest taka, że Bronś traci fuchę we Wrocku, bo wiadomo, że ludzie popędzą platfusów od koryta i udaje miłośnika Oleśnicy...

Zgłoś
O!10.10.2018 o 20:34

Piszą tu w większości ludzie, którzy wcale nie chcą aby Oleśnica się rozwijała. Nie myślą o tym. Gry jakieś dziwne są ważniejsze. A prawda jest taka, że pan Bronś to miasto budował od podstaw, wielu z tych rzeczy nie widać, dla ludzi to oczywiste, że mają czystą wodę, ciepło w domu i tak dalej. A to wszystko był plan Bronsia, a wcześniej Zelinki i Bronsia. Jakieś mało ważne sprawy tu wyciągają, zupełnie nieistotne dla funkcjonowania miasta. Cała Oleśnica korzysta z tego, co Bronś wybudował i stworzył. I to jest ważne dla wielu, dlatego wygra w 1 turze. A jakieś tam świeżonki lub inne oczadziałe z nienawiści nawiedzone istoty piszą złe rzeczy. Z zazdrości? niezrozumienia? z tęsknoty do stołka? z baku innych perspektyw na życie i kasę?

Zgłoś
veto10.10.2018 o 15:26

pamiętajcie o jednym - to PO i SLD jest za przyjmowaniem terrorystów udających imigrantów, to PO i SLD chce deprawacji waszych dzieci i wnuków ( jak w Gdańsku i Poznaniu, gdzie prezydenci idą ręka w rekę prawej rękę ze zboczeńcami z LGTB ) ; PO i SLD - koalicjanci Bronsia

Zgłoś
aza10.10.2018 o 15:09

wiecie co, chyba trzeba zlikwidować internet , żeby pozbyć się Kowalskiego

Zgłoś
igor10.10.2018 o 15:07

trzeba przyznać, że sztabowcy Bronsia zrobili dobrą robotę dla Oleśnicy Razem wywieszając na płotach jego podobiznę, którą można straszyć niegrzeczne dzieci w przedszkolach

Zgłoś
33710.10.2018 o 11:33

precz z komuną

Zgłoś
.10.10.2018 o 09:33

A ja korzystam z wszystkiego co wybudował Bronś , a ze mną tysiące Oleśniczan i ci odcinani od koryta nie są w stanie mi tego zepsuć

Zgłoś
mk10.10.2018 o 08:45

@MOKIS-33 i 1/3 - nie wchodził z pompą, czekał na gości i wszystkich witał. To jest właśnie ta różnica klas.

Zgłoś
jej10.10.2018 o 07:06

a jednak się spocił

Zgłoś
janina z9.10.2018 o 23:15

Kolejne rondo w niepotrzebnym miejscu

Zgłoś
wyborca9.10.2018 o 22:45

Cóż Bronś może wybudować ?Stadion,halę sportową...itp.Dragedia...

Zgłoś
Xxx9.10.2018 o 22:41

A Bronś niech buduje ! Tylko,co ?

Zgłoś
reklama
Ostatnio dodane
Zmarła prezes sycowskiego ZNP
dzisiaj o 08:21/ Aktualności
Głosujmy na projekt Orłów!
dzisiaj o 07:38/ Sport
Przez Conchitę nie ogląda Eurowizji
dzisiaj o 06:26/ Aktualności
Dni Sycowa 2019 - dzień I
dzisiaj o 00:49/ Aktualności
Zapraszają na imprezę dla Natana
wczoraj/ Sport
Zobacz więcej
reklama
Obserwuj nas
reklama
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2019. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube